Gå til innhold
Hundesonen.no

Staffene Trym og Tuva


Recommended Posts

  • Svar 425
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Vi har vært en tur innom Vestnes på ferien vår, og der ble det full pott kan man si Vigdis ble BIM valp Trym ble BIM og Tuva BIR! Tuva ble BIG! Og endte til slutt opp med

Her skjer det det ikke så veldig mye, bortsett fra at vi har kjøpt hytte og hundene storkoser seg virkelig der! Vi også da

Tuva er mestvinnende staffetispe 2016!! Er det mulig liksom? Lille damen som fyller 7 år 10 januar har rocka fletta i utstillingsringen  Med TPLO operasjon i April mistet hun endel utstillinger, men

Posted Images

Skrevet

Tuva ble nr 19 på årets Terrier liste :) Med BIG fra NKK Kristiansand og BIG + BIS 2 på Vestnes. Det var gøy, det er jo veldig mange forskjellige raser i gruppe 3 og mange Terriere som stiller :)

  • Like 6
Skrevet

Tuva ble nr 19 på årets Terrier liste :) Med BIG fra NKK Kristiansand og BIG + BIS 2 på Vestnes. Det var gøy, det er jo veldig mange forskjellige raser i gruppe 3 og mange Terriere som stiller :)

Juhuu! Vakre Tuva!

  • Like 1
Skrevet

Og der var mestvinnerlista ute og, delt 4 plass og delt 2 beste tispe plass + delt beste Norskoppdrettede. For et år vi har hatt i ringen! :D

1526845_10152181172130421_1405162508_n.j

  • Like 3
  • 1 month later...
Skrevet

Her skjer det egentlig ingenting for tiden :P Bortsett fra at Tuva har blitt kastrert, og hun oppfører seg allerede som den morsomme og barnslige hunden jeg har savnet ved hver løpetid :) Så det får man si var suksess :D

Vigdis er 14 mnd i morgen, og hun er seriøst dritkul! Den artigste (og mest slitsomme) hunden jeg har hatt :D

P1000432.jpg

P1000428.jpg

  • Like 2
Skrevet

Så bra at kastreringa av Tuva har gitt ønska resultat. :heart: Det er fantastisk deilig å få tilbake bikkja si. :yes:

Har ikke fått med meg dette før:

Har ikke lest hele tråden, men hvorfor var det ikke så overraskende?

Fordi moren hennes har C.

Nei, grunnen til at det for meg ikke var så overraskende at Vigdis dessverre fikk D-hofter er ikke at Tuva har C, altså, men at det jo er mye hd på staffen generelt, og at faren ikke er offisielt røntga.

  • Like 1
Skrevet

4 har blitt 3, etter å ha slitt med allergi i 1 år valgte vi å la Bodil slippe på Mandag 26/8. Lille prinsessen til mamma, den snilleste og godeste hunden man kan tenke seg :heart: Hvil i fred lille venn, mamma og pappa savner deg forferdelig mye!

IMG_6071.jpg

6 mnd siden og jeg savner henne noe fryktelig fortsatt :heart: :heart: :heart:

  • 1 month later...
Skrevet

Her skjer det det ikke så veldig mye, bortsett fra at vi har kjøpt hytte og hundene storkoser seg virkelig der! Vi også da :P

P1000543.jpg

P1000546.jpg

P1000555.jpg

P1000586.jpg

P1000628.jpg

  • Like 15
Skrevet

Haha, på det første bildet så det litt ut som to griser lagt klar til å grilles. :P

Pølsegrisene mine :lol:

  • Like 2
  • 1 month later...
Skrevet

Vigdis er straks 17 mnd og verdens søteste minigris :heart: Jeg elsker kroppen hennes, men jeg skulle ønske hun hadde lengre snute, ikke rynker på snuta og mindre lepper :P Men man kan ikke få alt, på tross av det butte trynet så fungerer hun veldig bra fysisk, selv når det er varmt og klamt ute, så det er jeg veldig fornøyd med!

P1000693.jpg

Mor og datter koser seg sammen :wub:

P1000719.jpg

Alle tre på utkikk etter et eller annet :)

P1000710.jpg

Desverre så ble broren til Vigdis (sønnen til Tuva) avlivd på Fredag pga kløe :( Fryktelig trist for både oss og eier.

Hvil i fred lille Lukas :heart:

IMG_2348.jpg

  • Like 2
  • 1 month later...
Skrevet

Vi gjør egentlig ikke noe annet enn å kose oss om dagen, jentene og jeg har vært endel på hytta i sommer og bare gått masse turer og lest maaange bøker :D

P1000836.jpg

P1000808.jpg

Lunsjpause på en DNT hytte :)

P1000783.jpg

P1000891.jpg

Vigdis lurer på nye naboene :D

P1000907.jpg

Herligheten jeg digger denne her :wub:

P1000924.jpg

Slitne jenter :heart:

P1000930.jpg

Trym er da hjemme å passer på pappaen sin, men den helgen her har gutta fått lov til å ha en helg for seg selv der oppe :)

  • Like 2
  • 3 weeks later...
Skrevet

Vi har vært på en liten ferie, sovet i telt og gått fra 0-650 meter på 1.5 time (ja, stolt av den :P )

P1000962.jpg

P1010007.jpg

P1010013.jpg

P1000983.jpg

Hjørundfjorden, Norges vakreste fjord (kan neesten skimte Ålesund og :P )

P1010049.jpg

P1010056.jpg

P1010064.jpg

Minuset med turen er at jeg ikke har tall på hvor mange flått vi har plukka av bikkjene :P

  • Like 1
Skrevet

Ferien fortsetter på hytta :D (hjemom en tur nå for å vaske klær å dra på Mosseutstillinga på Lørdag :) )

P1010076.jpg

C har vært så flink å bytta alle torvstoppera, vannborda? Og vindskiene? (aner ikke hva det heter jeg :P )

P1010080.jpg

På vei opp til Spåtind i varmen!

P1010082.jpg

P1010092.jpg

De beste jentene og meg på toppen :)

P1010108.jpg

Noen som vil ha svele (de fikk hver sin, alle fortjener en svele etter en sånn tur :D )

P1010124.jpg

På rundtur i Fåberg Vestfjell, og drikkepause på Gammalhans (Vigdis i kjent positur, liggendes med trynet oppi skåla)

P1010127.jpg

Trym har vært sofasliter og benkpasser pga vond fot.

P1010145.jpg

  • Like 5
Skrevet

Var på utstilling på Moss forrige helg, det var varmt! Vigdis var førstemann ut og var kjempeflink, jeg blir så stolt av henne når hun klarer å oppføre seg :P Det endte med good, hun var visst for liten, hadde for lite hode, for kort snute og for kort hale, enig i de to siste! Ikke fullt så enig i de to første :P

P1010147.jpg

Tuva ble 3 beste tispe :D

P1010158.jpg

Idag var siste dagen i ferien min og, skal på jobb igjen inatt. Men vi har kost oss glugg ihjel, gått mange fine turer, spist masse god mat og ellers bare kosa oss :heart:

P1010178.jpg

P1010171.jpg

Nybeisa hytte og + nymalte vinduer, utgangsdør, skodder og vindskier/vannbord :D

  • Like 2
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...