Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Valpen min på 11 uker kaster opp. Hun gjorde det to ganger i natt men spiste det opp etterpå. Venta litt og om dagen for en time siden ga jeg henne nytt tørr for og etter under en time kasta hun det opp igjen stakkars. Det ser ut som om det ikke er skikkelig fordøyd siden oppkastet er sånne runde korn etter foret. Er det noe jeg kan gi henne? Tenke å kontakte dyrelegen kanskje?

Skrevet

Ja det kan jeg prøve. Hun har også lysere bæsj enn vanlig og den er bløtere. Det har den vært i en halv uke. Men bare i natt hun kasta opp sånn. Hun brekker seg og spyr stakkars.

Ris, fiskepudding og kultura. Ris og fiskepuddig gir du som mat, kultura gir du den litt ved siden av. Ikke gi hundemat før tidligst i morgen. Det har alltid fungert på mine.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Australian shepherd = aussie, er en amerikansk rase. Blir ikke inkludert i de australske gjeterhundene. @indie; om du er interessert så arrangerer klubben for australske gjeterhunder (ANG) rallykonkurranse i pinsen, på Galterud. Der dukker det opp cattledogs og kelpie iaf
    • Kromfohrlander er vell mere terrier. Er dem enkle hunder? Kooiker er vell en spaniel. Må dem da brukes til jakt?
    • Er det noen som har kjennskap til dem? Virker de som all right hunder med bra gemytt? Noen issus på dem? . Er de to rasene ganske like? Er dem litt som poteten som kan brukes til alt?
    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
    • Ja og nei. De har medfødte instinkter, men de lærer masse kommunikasjon de første 8-10 ukene i valpekassa med mor og søsken. Etter det er det også viktig med sosialisering med voksne, trygge hunder som viser dem hva som er normal oppførsel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...