Gå til innhold
Hundesonen.no

Fellestreninger


Wanderlust
 Share

  

15 stemmer

  1. 1. Hvilken dag passer deg?

    • Mandag
      8
    • Tirsdag
      8
    • Onsdag
      8
    • Torsdag
      6


Recommended Posts

  • Svar 241
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Men skal vi si torsdag da? Hvem kommer?

Aner ikke hvordan været er i Oslo, men her bøtter det ned nå. Så håper ikke det blir sånn at alle plutselig trekker seg, for jeg tenkte å dra uansett.

Vi kommer uansett! Regn, torden, storm = Koste det av seg! Ingenting skal stoppe oss! Men blir en del idag da og det er gøy! Mye å trene på idag vi.. Er jo bare ei uke til mesterskapet!

Med tanke på at ingen av oss er der på søndager, så er det litt vanskelig å svare på det, altså. :P

Gjør det, sjøl om det er litt juks å komme på det stevnet med hardbarka brukshund. :ahappy:

Ja, jeg har tenkt til å kaste tassen inn i rovdyrenes hule der de står på sidelinjen med fråde i munnen og sikler på den lille pinglete kalkunfileen min :P haha

Enig, gjør det! :)

Jamen, vi har jo ikke trent på leeeenge! Er uansett ikke sikkert vi kan være med på stevnet altså, er så mye annet som skjer for tiden. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jamen, vi har jo ikke trent på leeeenge! Er uansett ikke sikkert vi kan være med på stevnet altså, er så mye annet som skjer for tiden. :P

Du får se hva du får til da :) Vi har ikke fått trent noe for mye vi heller, for å si det sånn :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja det skal jeg få til! :D Gubben kjører oss. Får jo trent i 1,5 time og det er jo nok tid det. Supert!

Supert! :D

Halv seks høres bra ut :) Om vi er heldige får vi låne bilen til pappa også sånn at Angus kan ta en time out om han blir FOR gira..

Ellers har jeg et ledig bur i bilen min også, tror Angus får plass inni der altså :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Å! Det hadde hjulpet veldig! Tusen takk :D

Tenkte ikke på det sist, men om jeg glemmer sånt så bare å spørre :) Jeg har dobbeltbur, og det er god plass til tolleren min i et bur, så det er helt sikkert plass til Angus.

Wee! Vi blir en haug med folk imorra jo :D Så bra! Noen må vise meg hvordan hele LP-løpet foregår! :frantics:

Synd jeg må tilbake til halv 8..

Jeg kan godt gå igjennom hele programmen om du vil, om noen hadde giddi og kommandere. Ellers kan jeg kommandere noen om det er noen som vil det :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg kan godt gå igjennom hele programmen om du vil, om noen hadde giddi og kommandere. Ellers kan jeg kommandere noen om det er noen som vil det :)

Jeg vil kommandere! Muhaha!

Og så er det fint om du gjør det samme for meg...

Minn meg på at jeg trenger å trene på både tannvisning og fellesdekk! :)

Vi også. La oss ta en felles fellesdekk. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vil også gjerne komme, har jo akkurat fått ny valp og greier i tillegg til at Lux og jeg skal debutere i lp klasse 1 om 2 uker! Vet ikke helt om jeg rekker akkurat halv 6, men før 6 burde vi hvertfall klare å komme..

Vi holder på en stund utover, så om man kommer litt senere gjør ikke det noe :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tror ikke det er noen som kan hver uke i utgangspunktet. Bedre at noen bare foreslår en dag innimellom og så får de som kan bli med eller noe? Synd at regnvær stopper så mange da.. Er bare vann liksom! :D Og bra trening å få trent litt i regn også..

Nå skal det sies at jeg fint tåler regn, men det gjør ikke bilen, jeg risikerer ikke å kræsje for en hundetrening altså! :P

Også blir det mye å bruke 2timer i reisetid, når jeg allerede jobber 8timer + reisetid hver dag.

Skulle gjerne sette dette før, sånn at jeg hadde kunnet jobbe tidligere, men var hjemme litt over seks så da gikk det dårlig.. og idag som det var så fint vær :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe ja nei skjønner det altså SiriE :P Var ikke sånn at jeg ville du skulle risikere å kræsje sånn at jeg fikk sett litt :D

Misheru: Det var dumt...

Bra trening idag. FIkk sett litt på hvordan man blir kommandert rundt i ringen og det setter jeg pris på Monica og Sandra! :D Jeg og Mana fikk trent på avstand og hu var så flink idag :D Gleder meg til neste gang! Håper vi får til no til uka :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...