Gå til innhold
Hundesonen.no

  

15 stemmer

  1. 1. Hvilken dag passer deg?

    • Mandag
      8
    • Tirsdag
      8
    • Onsdag
      8
    • Torsdag
      6


Recommended Posts

  • Svar 241
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Men skal vi si torsdag da? Hvem kommer?

Aner ikke hvordan været er i Oslo, men her bøtter det ned nå. Så håper ikke det blir sånn at alle plutselig trekker seg, for jeg tenkte å dra uansett.

Vi kommer uansett! Regn, torden, storm = Koste det av seg! Ingenting skal stoppe oss! Men blir en del idag da og det er gøy! Mye å trene på idag vi.. Er jo bare ei uke til mesterskapet!

Skrevet

Vi kan nok ikke være med hver uke, men de dagene vi kan få til er mandag og tirsdag.

Du må gjerne si ifra om du vil sitte på altså :) Kjører praktisk talt forbi på veien!

Ellers er jeg gjerne med en dag, men vanskelig med regn, rett og slett fordi jeg ikke har en bil som er innmari trygg på glatt føre. Kollektivtrafikk tar meg en time, og det blir litt mye å bruke to timer frem og tilbake.

Skrevet

Tror ikke det er noen som kan hver uke i utgangspunktet. Bedre at noen bare foreslår en dag innimellom og så får de som kan bli med eller noe? Synd at regnvær stopper så mange da.. Er bare vann liksom! :D Og bra trening å få trent litt i regn også..

Skrevet

Jeg kan nok ikke.. Eller det kommer på når for jeg har time hos optiker kl 19.30 og disse treningene bruker å drøye utover kvelden :P Men får se, for typen skal være hjemme da og da kan jo han kjøre meg, men hvis det blir fra 18.00 og utover så kan det bli knapt med tid.

Skrevet

Skal vi si torsdag denne uka da? Kl 18? For tar vi det tidligere vil det vel være vanskelig for noen å komme i tide? Jeg kan være der halv 6 og jeg altså.

Skrevet

Jeg kan nok også greie å være der til halv seks :) Da kommer vi ihvertfall! :) (Vi er på Ekeberg fortsatt?)

Skrevet

Hmf. Vi har rally og lydighetstrening på torsdag kl 18. Jaja, en annen gang da...

Hvordan er det forresten på "treningsområdet" på Ekeberg på søndag formiddager? Crowded?

Skrevet

Nå har Marianne og jeg akkurat bestemt oss for å starte lp sammen med alle schäferne 2. oktober, så her må det trenes! :D

Kanskje jeg dukker opp med Akita! :D

Skrevet

Hmf. Vi har rally og lydighetstrening på torsdag kl 18. Jaja, en annen gang da...

Hvordan er det forresten på "treningsområdet" på Ekeberg på søndag formiddager? Crowded?

Med tanke på at ingen av oss er der på søndager, så er det litt vanskelig å svare på det, altså. :P

Kanskje jeg dukker opp med Akita! :D

Gjør det, sjøl om det er litt juks å komme på det stevnet med hardbarka brukshund. :ahappy:

Skrevet

Med tanke på at ingen av oss er der på søndager, så er det litt vanskelig å svare på det, altså. :P

:ahappy:

Kan hende noen her har vært på Ekeberg en og annen søndag uten å rapportere til sonen? Uhørt såklart, men det kan jo forekomme. ;)

Skrevet

Kan hende noen her har vært på Ekeberg en og annen søndag uten å rapportere til sonen? Uhørt såklart, men det kan jo forekomme. ;)

Nei, det trur jeg faktisk ikke, ikke akkurat på det stedet hvor vi trener, tenk. :sleep:

Skrevet

Nå har Marianne og jeg akkurat bestemt oss for å starte lp sammen med alle schäferne 2. oktober, så her må det trenes! :D

Ja, jeg har tenkt til å kaste tassen inn i rovdyrenes hule der de står på sidelinjen med fråde i munnen og sikler på den lille pinglete kalkunfileen min :P haha

Kanskje jeg dukker opp med Akita! :D

Gjør det, sjøl om det er litt juks å komme på det stevnet med hardbarka brukshund. :ahappy:

Enig, gjør det! :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...