Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 830
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Endelig! Endelig har jeg fått bestilt meg Kelabur og fått det på plass i bilen. Storfornøyd, gutta har god nok plass. Buret er ca 110 (d) x 125 (b) x 75 (innvendig høyde). 15 cm ben og kant på toppen

Den der ble ganske morsom å lese når man har kalt mannen sin for Gubben i fjorten år.

"Uken etter påske" fikk jeg beskjed om, men under en uke etter at jeg bestilte (mandag) så fikk jeg beskjed om at de var klare for henting. Så da kjørte vi ut da..  Kanskje ikke overraskende så p

Posted Images

  • 4 weeks later...
Skrevet

Jeg har nå et plastbur som er laget for bil, men synes det er litt lite til Midas, så nå har jeg bestilt et spesialtilpasset trønderbur som gjør at hunden får grei plass, det er trygt og vi får utnyttet plassen i den lille golfen vår. Nåe har hatt bur som ikke har sittet bom fast i bagasjerommet har jeg festet det med sånne transportstropper i festekrokene i bagasjerommet. Det er dyrt med sånne bur, men det er verdt det. Jeg vet om en som kræsjet og hundene fløy ut bakruta på bilen. Hvis buret er skikkelig helsveiset og sitter fast skal det mye til at hundene flyr ut ved ulykke.

Skrevet

OT, men denne tråden minnet meg om min sarte kamphundprinsesse på erten!

3576855402_3c826d53d5.jpg

:lol:

Minner meg litt om fengselsrotta mi

62078_10150253646870464_804145463_14425579_6175082_n.jpg

Som også leker prinsesse i bilen med å drukne i hundesenga :P

38531_10150219007530464_804145463_13502719_1309619_n.jpg

  • Like 1
Skrevet

Gidder ikkje ta bilde, men har ein liten golf 93 modell der stålburet akkurat passar inn og eg får opp døra såpass mykje at frøkna legg kan komme seg både ut og inn når den er open. Må ha buret sidelengs sidan det er ein sånn småirriterandes kant på bagasjerommet. Har då eit heilt vanleg, sammenleggbart stålbur kjøpt på europris. :P

  • 1 month later...
Skrevet

73594_10150096788910225_723220224_7574097_5591910_n.jpg

76701_10150096790280225_723220224_7574109_4249735_n.jpg

Har dere hjemmesnekret burdørene? Jeg ønsker nemlig noe slikt til min bil, slik at hele bagasjerommet er et bur på en måte (har lite bagasjerom). Vet du hvor man kan få folk til å gjøre slikt? Det er jo bare helt genialt! Da får man utnyttet plassen MYE mer også! :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg kjører en VW Transporter med grønnskilter. Altså varebil. Den har skyvedører på begge sider bak, i tillegg til bakluke. Så jeg har bur som utnytter hele bredde på bilen og bredden på skyvedørene. Buret er altså 100x155 i bunnen. Det er delt inn i 3 kammer. 2 stk på 90*50 og 1 stk på 65*100. To burdører på den ene siden av bilen og en burdør på den andre siden.

Helt genialt. Koster litt, men verd hver eneste krone. Spesiallaget av Trønderburet på Heimdal rett utenfor Trondheim. MEGAFORNØYD: Trønderburet spesiallager bur til DIN bil, der er det ingen bur som er standard.

Skrevet

Kan ta bilde av min fantastiske løsning etterpå, det ser ikke pent ut og utnytter plassen veldig dårlig!

Men siden bilen synger på siste verset så venter jeg med å ordne noe bedre til jeg kjøper ny bil.

Tesh har en halveis valpegrind festet med lastestropper og Kua har et flybur som kunne vært flere str. mindre. Men det er Cosmo sitt gamle bur.

Har en Caddy (varebil) så kunne nok ha utnyttet plassen mye bedre, men som sakt ikke lenge til ny bil med enda mer plass :D

  • 3 weeks later...
Skrevet

Dere som har hevet buret osv. Dere har vel skrudd fast platen til bilen på en eller annen måte, eller? Hvordan vil bilen se ut i ettertid? Tenker man må jo kanskje selge bilen en dag, og da er det jo litt rart med hull her og der.

Skrevet

hvor har du kjøpt den senga? vet om ei frøken her som ønkser seg sånn :P

på MyOne på Nordby senteret i Svinesund

http://www.ferplast.com/scheda_prodotto_eng.php/prodotto=cotton_padded_cover_for_siesta_deluxe_plastic_bedding-soft-beddings-sleeping-dogs-sofa-cushion/id_menu=01040318/frm_pagina=2

er en ala slik en. Er fra Ferplast, sånn du kan feste inni plastsenger men vi kjøpte den bare løs og snurpet igjen :P

Skrevet

Min lille, søte Clio med et stooort Aluconsultbur i. Har tatt ut baksetene. Og buret er hevet med isoporplater. Også er det festet med lastestropper rundt på toppen, og på andre siden for å stå stødig og sikkert.

2011-11-30%25252012.42.54.jpg

  • 3 months later...
Skrevet

Blondie er blitt flyttet frem i forsetet nå, fordi jeg fant ut at hun var mye roligere der. Så sånn her ser løsningen vår ut

527877_10150754393365610_733890609_12007314_2072770641_n.jpg

Fleeceteppet på setet, selen på hunden, og en lenke festet i selen til setebeltet.

534861_10150751235510610_733890609_11993653_1120009848_n.jpg

Skrevet

Blondie er blitt flyttet frem i forsetet nå, fordi jeg fant ut at hun var mye roligere der. Så sånn her ser løsningen vår ut

527877_10150754393365610_733890609_12007314_2072770641_n.jpg

Fleeceteppet på setet, selen på hunden, og en lenke festet i selen til setebeltet.

534861_10150751235510610_733890609_11993653_1120009848_n.jpg

Blondie kjører stiiil hun :)

  • Like 1
Skrevet

Er det vanlig sele og bånd du bruker å feste Blondie med? Nå veier vel ikke en papillon allverdens, men vil anbefale å bruke en god bilsele ihvertfall, som kan festes i setebeltefestet.

Skrevet

Er det vanlig sele og bånd du bruker å feste Blondie med? Nå veier vel ikke en papillon allverdens, men vil anbefale å bruke en god bilsele ihvertfall, som kan festes i setebeltefestet.

Bruker bare helt vanlig sele, ja. Det har egentlig bare vært under prøving for å se om hun trives bedre fremme. Blir det til at hun skal sitte der, så får hun seg sikkert en bedre sele :) Det jeg hadde syntes var best var om jeg kunne gått over til å ha henne inni buret fremme med meg, men jeg tror den overgangen må gå litt gradvis.

Skrevet

Kjører fransk varebil. Har festet ulvens vari kennel på tvers inntil skilleveggen foran i lasterommet, med veslas stripsa og teipa klapp-sammen på toppen. Festet med lastestropper til gulvet og hverandre. Works excellent (helt til den dagen bilen går rundt og vesla blir sandwich..)!

Skrevet

Jeg har ingen bilder, men jeg har en Hyundai Sonata 1998 mod, så da har vi kun flybur (varikennel, er det dèt buret heter mon tro?) bak i bilen, skviset inn mellom passasjersetet og baksetet, og surra inn i sikkerhetselen. Det står støtt, men selvsagt, ikke det sikreste man kan få tak i.

Jeg håper sambo innser at jeg trenger å lange hundebil av hiace'n hans snart ! :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...