Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 227
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

En liten oppdatering på "valpene"... Ckoj har debutert i Appell spor, og i kl3 LP. Gosse har debutert i kl1, med opprykk til kl2. og trenger gjevnt og trutt for konkurranse i rundering. Sumo

Da har to av Kalasvalpene vært ute og satt sine poter i den store konkurranse verdenen... Sigerdrivas Ckoj på Skrattkalas "Ckoj" har konkurrert i LP1, og fikk i dag 191p, opprykk og klassevinner/k

Ja, det er helt fantastisk! Og jeg er selvsagt så utrolig stolt ! Men det er virkelig eieren som skal ha æren her, hun har virkelig stått på og jobbet med hunden! Men selvsagt,Ckutta er ikke noe dårl

Skrevet

Nå er vi på dag 64. etter første parring.... Og oppdretteren holder på å krepere av all ventingen. Hunden tar det hele med stor ro, og er fullstendig slik hun pleier, vil gjerne ut på tur og glad i mat.

Jeg har målt tempen de siste dagene og den ligger veldig stabilt på 37,7-37,8.

Aaaaahhh, nå synes jeg at noe snart kan skje... :gaah:

  • Like 1
Skrevet

Så spennende :D Jeg kommer til å følge denne tråsen 100% :drool: Jeg holder på å skal skrive en mail til deg, jeg er sååå nysgjerrig på Mudi så den tikker inn iløpet av dagen :rolleyes2: Men i og med at du har fødtsel rundt hjørnet så forventer jeg ikke svar med en gang ;):)

Skrevet

Så spennende :D Jeg kommer til å følge denne tråsen 100% :drool: Jeg holder på å skal skrive en mail til deg, jeg er sååå nysgjerrig på Mudi så den tikker inn iløpet av dagen :rolleyes2: Men i og med at du har fødtsel rundt hjørnet så forventer jeg ikke svar med en gang ;):)

Har fått mailen :D , og skal svare så snart fødsel osv er over. Klarer ikke konsentrere meg om noe som helst annet akkurat nå :)

Oisann, det var litt av en mage gitt! :P

Lykke til med valping :)

Masse lykke til med fødselen!

Lykke til!

Takk for det alle sammen :hug:

Skrevet

Har nå kommet hjem etter et lite veterinærbesøk. Greit å få tatt en skikkelig sjekk når dama begynner å gå over termin.

Hun ble undersøk av vet., og det ble tatt både UL og rtg.

UL viste at valpene levde og hadde det bra. Rtg. viste 4 valper. Den ene så ut som en skikkelig alien ;)

Vet. mente at grunnen til at hun nå går over kan være at hun ikke har hatt eggløsning før etter noen dager etter parring, noe også kullstr. kan tyde på. Både Anya og Kaxe kommer fra kull med bra str.

Siden Anya er i så god form som hun er, og ikke har noen tegn til nedsatt allmenntilstand, vurderte han det dithen at det var trygt å vente både fredag og evt lørdag. Men at vi må være obs på tegn som høy temp., misfarget utflod osv.

Jeg synes dette her er fryktelig slitsom og nervepirrende. Jeg har Csipisz sitt 1. kull friskt i minne, det endte i keisersnitt. og ønsker selvsagt å unngå det i det lengste, men må man så må man.

Men får prøve å ha nerver til å vente litt til.

I kveld og i morgentidlig skal jeg på jobb, det er desverre helt krise der og vanskelig å få fri, men samboeren skal være hjemme for å passe på.

Skrevet

Ulven er teit :thumbsdown:

Håper jeg får sett de når de kommer ut, også vil jeg at det skal komme 3 tisper og 1 hannhund og da er en tispe og en hannhund sånn farget som Ulven.

Også later jeg som jeg har peiling på genetikk og farger: ene tispen er fako også siste tispen svart.

*trylle litt*

Skrevet

Guri malla, tipper det blir noen ganske så ukonsentrerte arbeidsøkter for deg. Lykke til! :)

Takk! Håper virkelig jeg får en rolig vakt på jobb i kveld, som går fort fort fort...

Ulven er teit :thumbsdown:

Håper jeg får sett de når de kommer ut, også vil jeg at det skal komme 3 tisper og 1 hannhund og da er en tispe og en hannhund sånn farget som Ulven.

Også later jeg som jeg har peiling på genetikk og farger: ene tispen er fako også siste tispen svart.

*trylle litt*

Det må jeg si, ikke den værste til å trylle du ;) Likte resultatet ;)

Jeg synes også hun er litt dum nå, som holder oss så lenge på pinebenken. Jeg kommer jo til å ha pådratt med både magesår og og hjerteproblemer etter dette her..

Skrevet

Øsj, ventetiden er kjip, jeg husker det enda. Er det i dag? Er det i kveld? Skjer det noe nå? Tør jeg sove nå?

Men nå bør hun jo knipe igjen til du er ferdig på jobb, også får dere en kjapp og grei fødsel natt til lørdag. Det kommer tre hanner og en tispe, det er tispa som ser ut som en fako alien, men hun blomstrer opp som en ungarsk svane innen kort tid. Hannhundene ser ut som pappa'n sin alle mann alle.

  • Like 1
Skrevet

Da kan jeg endelig skrive her igjen...

:hyper:

Vi har ventet og ventet og ventet.... så nervene er blirr frynsete, det er helt sikkert.

Vi var jo som nevnt over hos Vet. på torsdag for å sjekke at alt var ok. Dette var dag 66. Ventingen fortsatte...

Natt til lørdag fikk hun endelig et temp.fall, ned til 36,4. Hele lørdagen var det litt opp og ned med temperaturen.

På kvelden kom heldigvis L8 L en lettere stresset oppdretter til unsetning... Da var jeg fullstendig overbevist over at dette endte med keisersnitt, og jeg var naturlig nok livredd for å miste Anya. :icon_cry: Da var det utrolig godt å ha et annet menneske der som kunne fortelle meg at alt gikk fint ;):hug:

Ut over kvelden fortsatte Anya å være urolig...Vi målte temperaturen 23.30, da var den 37,2. Gikk en tur ut med henne for å tisse, da hadde hun tydelige tegn på at noe var på gang... Krummet ryggen og bøyd hale.

Vi kom inn og hun fikk de første små riene, som bare økte etterhvert.

Kl. 00.24 kom første valpen. Sort hannhund 330g

Kl. 00.56 kom nr2, Stor Fako hannhund, 390g

Kl.01.05 kom nr 3, Sort tispe, 370g, eneaste som kom baklengs.

Kl.01.24 kom nr 4. Fako tispe, 300g, kom i full fart.

Kl.01.51 kom nr 5, siste mann og en liten overraskelse. Fako hannhund, 330g

Født på dag 69 :o etter første parring...er det rart jeg var urolig?

Anay var super flink, hun brukte god tid på å få ut første valpen, og syntes det var litt rart. Men slikket og ordnet, så gøy å se at hun instinktivt visste hva hun skulle, og at hun utover fødselen ble flinkere og flinkere. Flinke flinke ulven min :wub:

Det har vært musestille fra dem i natt, og er fortsatt stille nå. Hører bare noen få pip innimellom. Anya har ikke så mye melk ennå, men det rekker tydeligvis til dem enn så lenge. Satser på at det kommer utover dagen...

Valpene er sterke og ivrige,finner vegen til puppen selv og som alltid blir jeg overrasket over hvor sterk en så liten kropp er, og hvor målbevisste de er.

Gamlemor Csipisz er rar, hun skjønner nok ganske mye. Hun ble mer og mer urolig utover kvelden i går, tilslutt måtte jeg sette henne i bilen. Hun visste nok veldig godt hva som var på gang. Nå som hun har oppdaget hva som haffe skjedd er hun like rolig igjen, selv om hun har super lyst til bort å snuse.... Men det er litt tidlig ennå, hun får vente!

Nå skal vi slappe av og hvile litt :D

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...