Gå til innhold
Hundesonen.no

Calzeat Keeping Up Appearances "Ace"


Recommended Posts

Skrevet

Calzeat Keeping Up Appearances, til daglig Ace.

e. Black Mica's For Long Lasting Love u. Calzeat Causa Commotion

ace8uker.jpg

IMG_1812.jpg

Planene for lille Ace er først og fremst utstilling og jakt, men skal ikke se bort i fra at vi snuser litt på både lydighet og agility også :)

De første valpeshowene er allerede plottet inn i kalenderen ;)

  • Svar 68
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Må få lov til å skryte litt igjen da Pelsløse Ace ble stilt for treningens skyld igjen, denne gangen på hjemmebane (1/2 min kjøring hjemmefra til hallen). Debut i unghund, og den ble gjennomført me

Takk! VetGen sendte en hyggelig mail i dag om at Ace'rn bærer brunt, og dermed kan gi brune valper dersom en eventuell tispe også bærer brunt! Elskede Ace <3

Heihei, her har det vært dårlig med oppdateringer - vi får ta en recap siden mai i fjor Vi reiste til Sverige på svenske flatklubben sitt clubshow, ca 120 påmeldte. Lille Ace-pace gikk hen å vant

Skrevet

Ohmygooosshhh så njusseliiig :wub:

Takk, det syntes vi òg :wub:

Fiiin! Hentet han? Liker navnet!

Ace kom hjem i går kveld. Holdt en skikkelig flatcoated-blues konsert i en time og oppførte seg deretter eksemplarisk resten av veien. Sov som en stein til kl 8 i morges bortsett fra en tissetur på natta (jeg klarte å vekke ham). :)

Skrevet

Nydelig! :wub: Gratulerer med lille Ace! :wub:

Grattis! :D Så herlig da... Liker flater jeg :wub:

Takk takk begge to :)

Graaattis! Når er det du flytter til Lillehammer? :lol:

I begynnelsen av august, men Ace blir ikke med dit. Men han blir med på Gjøvik/Lillehammer sin utstilling på Biri ;)

Skrevet

I begynnelsen av august, men Ace blir ikke med dit. Men han blir med på Gjøvik/Lillehammer sin utstilling på Biri ;)

Ska'kke Ace'n være med? Hvor skal Ace'n være, da? Men kult når du flytter! Da må vi hookes opp. :)

Skrevet

Ska'kke Ace'n være med? Hvor skal Ace'n være, da? Men kult når du flytter! Da må vi hookes opp. :)

Ace'n skal få bo hjemme med Arisen. Delvis fordi jeg foreløpig ikke har noe sted jeg kan bo med hund, og delvis fordi vi har 2 hannhunder og da syntes jeg det er greit at de får bo sammen gjennom valpens oppvekst :)

Men jeg får kose litt på Pøbel når savnet blir som verst da vet du :wub:

Nå fikk man jo ikke mindre lyst på flat en gang i tiden da. Noe så aldeles herlig! :wub:

Utrolig skjønn liten dude! :D

Så fin han er! :wub: Grattis! :D

Noe så herlig :wub:

Gratulerer så mye! Kjempeskjønn! :wub:

Gratulerer! :)

Nommin :wub: vilken sötnos du fått, GRATTIS! :D

TakkTakkTakk :D

I dag skal Ace få være med en tur til byen, høljet ned i går, men ser ut til at være kan bli noe bedre i dag :)

Skrevet

Men jeg får kose litt på Pøbel når savnet blir som verst da vet du :wub:

Det kan du, selvsagt! Pøbel hilser og sier han er alltid klar for å koses på. Ja, til og med klippes på. Kanskje du kan få bry deg på de evinnelige busteørene hans - jeg klarer det ikke. :icon_redface:

Skrevet

Det kan du, selvsagt! Pøbel hilser og sier han er alltid klar for å koses på. Ja, til og med klippes på. Kanskje du kan få bry deg på de evinnelige busteørene hans - jeg klarer det ikke. :icon_redface:

Ja, de saksene kommer nok neppe til nytte hjemme mens jeg er bortreist uansett :lol:

I dag har Ace vært på bytur for første gang. Maaange inntrykk - men syntes han taklet det bra ;) Etterpå var han med innom jobben min, fikk ikke komme så langt da (matbutikk) men hilste på mange trivelige mennesker på utsiden :)

SAM_0333.jpg

Ace har også en annen morsom, retriever relatert vane - apportere vannskåler. Om den er tom eller full av vann er ikke så nøye :P Men - han er flink og hjelper til med tørkingen etterpå :)

SAM_0324.jpg

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Skrevet

Siden sist har Ace blitt en del større - hele 15 uker i morgen :)

Er såklart utrolig kjedelig å ikke kunne være med ham hver dag, men vi koser oss sammen i helgene :)

Sist helg debuterte han som valp på open show i Tønsberg. Resultat - Best In Show valp :D

297441_263938810297174_100000431724632_976090_6052275_n.jpg

320705_10150780240305014_792065013_20820494_4067411_n.jpg

"En ekte retrievere bærer slufsene sine helt selv :D "

-

Helgen før besøkte han sin søster Cava i Oslo. Fikk litt bank, for å si det slik - men etterpå poserte de fiint sammen :)

IMG_3327.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Så dette skjer sammen med andre hunder i huset? Det høres jo ut som hun kan trenger litt tydeligere rammer og trening på ro rundt de andre hundene generelt. Alt dette er jo ting som bør jobbes med, og ikke bare avbrytes og unngåes der og da. Hvis dette allerede har vært sånn i snart to år så vil jeg anbefale å få hjelp av en hundetrener som komme hjem til dere og se på rutinene og hjelpe med et treningsopplegg som kan gjøre henne både tryggere og roligere.
    • Hundene er løse inne så de er ikke i bånd. Har merka at hunden er stresset og ikke helt hva hun skal gjøre med all stresset inne i seg så hopper hun på ryggen. Også eskalerer det. Det samme er i bilen og hundene er i bur. Hunden kan ikke se de andre sitter i bur fordi da bjeffer hun og stresser. Hunden har da eget bur med teppe rundt og det fungerte bedre. Hun må dog hentes ut av bilen sist fordi hun kan ikke se at de andre hundene hopper ut av bilen etter hun er på bakken. Da hopper hun opp på ryggen igjen. Hun er alltid sist ut men noen ganger går heller ikke det og hun blir frustrert. Jeg merka at det var noe med valpen da hunden kom hit og har hatt utfordringer med det senere. Men vi fortsetter å jobbe med dette. Prøver å la hun verken bli overstimulert eller understimulert men med akkurat passe aktivitet. Også det mentale og mentaltrening.
    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...