Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 165
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Lille Tindra klarte bronse merket i dag Noe forstyrrende med Ipo trening vegg i vegg med masse bjeffing,men vi klarte det ihvertfall Så nå er vi klare for konkuranse kurs Legger ut poengene vi f

Tindra debuterte i dag og fikk: Exc,ck,cert,bir junior og 2 beste tispe(kun slått av en champion tispe) A mor svever litt på rosa skyer enda så bilder kommer senere

Tindra og bestemor Satea

  • 2 weeks later...
Skrevet

Hvis jeg noen gang skulle hatt en sheltie måtte det blitt en liten Tindra! Hun er så kul!

Ja ikke sant Maren og jeg er helt objektiv altså :ball:

Vi gleer oss til kurset dit i mai da skal du virklig få testa deg :bananas:

Alle andre: Tusen takk for gratulasjoner for fine bokstaver :D

  • Like 1
Skrevet

Hun er altså bare så flott! Nå er jeg utrolig fan av sheltiene til Caroline sånn all over (glemmer aldri første dag på Sølen i 2010 hvor jeg blei overfalt av Sirius, Spés, Saeta og Villa på en gang, og bare måtte spørre om ikke disse egentlig pleide å være skye og gneldrete), og Tindra står virkelig ikke tilbake for resten av slekta når det gjelder utseende! :wub:

Men det jeg synes er det kuleste, er at DU er så flink med henne! :flowers: Sheltier har så utrolig mye mer kapasitet enn å bare tusle rundt med flott pels, så all ære til dere og faktisk bruker bikkjene deres. :)

  • Like 1
  • 4 weeks later...
Skrevet

Ops lenge siden oppdateringer ser jeg,men i dag har vi debutert i Lp klasse1(uoffesiellt).Snuppa venter på løpetid så blei noen smultringer gitt,men men man får ta det med et smil og jobbe videre :D

Tannvisning: 10p

Fellesdekk 2 min: 0p (hun reiser seg,men går ikke bort til andre hundene)

Lineføring: 21p (jager en del)

Dekk fra holdt: 10p (kjefter når hun får kommandoen dekk)

Innkalling fra sitt: 18p (snuser litt så farten blir dempa)

Stå under marsj: 0p (kommer etter)

Fritt hopp over hinder: 10 p (tjuv starter)

Kontroll over hunden på avstand: 10p ( blir for ivring og gjør øvelsene selv uten kommando)

Helhets inntrykk: 24p

Så vi fikk med oss en 3 premie da selv om vi ikke fikk verdens beste poengsum :innocent:

  • Like 2
Skrevet

Sånn reint bortsett fra at dere er flinke, så skjønner jeg ingenting av de poenga dine. :lol:

Fnis satt bare de sammenlagte poengene i hver øvelse :innocent:

Skrevet

Haha ja vi gjør det Marianne,men blir nok ikke noe før på høsten tenker jeg :D

Ja viktig å starte når man føler seg klar :D

  • 2 months later...
Skrevet

Tindra har også vært på kurs med Maren i helgen,men med sin første løpetid var det ikke så enkelt og motivere vesla..

Bildene er stjelt av Marvin her inne :innocent:

Ruta

tindra1.jpg

tindra2.jpg

  • 2 months later...
Skrevet

I dag startet vi på klubbmester skap for og se hvor vi var og om jeg klarte å holde nervene mine i sjakk..

vi startet i rekrutt ( kunne velge bort 2 øvelser fra klasse 1) og Tindra dempet ikke å vi samarbeidet fint i ringen og det var hele poenger..så dagen i dag har vært kjempe flott og jeg er stolt av vesla mi :heart:

Tannvisning 9p (18)

fellesdekk 0p ( snusing og reiser seg)

Lineføring 7,5 (15)

innkalling fra sitt 6,5p (13p) dårlig fart

hopp over hinder 6p (12p) tjuvstarter,

kontroll over hunden på avstand 8,5p (17p)

helhetsinntrykk 6,5p (19,5p)..

Best av alt var at vesla ikke dempa i ringen så da fikk vi bare tåle litt lyd :-)

69341101521637322604648.jpg

bildet er stjålet av AnetteH her inne :innocent:

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...