Gå til innhold
Hundesonen.no

Må du bruke vekkeklokke for å våkne?


Papillon

  

90 stemmer

  1. 1.

    • Må ha vekkeklokke
    • Våkner av meg selv
    • Kan bestemme tidspunkt jeg vil våkne
    • Våkner noen ganger av vekkeklokka og andre ganger av meg selv
    • Må ha vekkeklokke og snooze 5-10 ganger før jeg reagerer


Recommended Posts

Jeg fikk sonicIbomb-vekkerklokke til jul et år. Den har sirene + en vibratorting som rister puta. Så ja, jeg trenger vekkeklokke :whistle:

Men noen ganger, om jeg gleder meg skikkelig til noe som skal skje dagen etter, kan jeg bestemme meg for å våkne på et tidspunkt og faktisk gjøre det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er noe jeg har tenkt på faktisk! Hvor mange er avhengig av vekkeklokka for å våkne? :lol:

Ikke meg. Har jeg ikke vekkerklokka på, så våkner jeg likevel. Før eller senere. Men det ække så himla tidlig alltid :whistle::lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ikke meg. Har jeg ikke vekkerklokka på, så våkner jeg likevel. Før eller senere. Men det ække så himla tidlig alltid :whistle::lol:

:lol: Samme kan vel jeg egentlig si, men dersom jeg skal våkne til et bestemt tidspunkt er jeg avhengig av vekkerklokke :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tja, det spørs det. Om jeg skal opp før 0600 må jeg ha vekkerklokke, men jeg våkner på første ring og står opp.

Skal jeg opp 0600 eller senere våkner jeg av meg selv til den tia jeg har bestemt meg for.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Om jeg skal opp før åtte må jeg ha vekkerklokke, og jeg må slumre i minst ett kvarter før jeg står opp.

Når jeg ikke skal på jobb, så våkner jeg som regel av meg selv rundt ni/halv ti.

(det er noe kroppen begynte med helt selv etter at jeg ble gravid. Før det så sov jeg til elleve/tolv dersom jeg ikke hadde på klokke :icon_redface: )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du glemte alternativ "Våkner av mopsen" :P

Nei, det varierer veldig. Noen ganger våkner jeg før klokka, andre ganger er jeg langt inn i drømmeland når klokka ringer, eventuelt mopsen er på døra (i helgene, i ukedagene våkner hun ikke før vi står opp). Men om jeg skal feks reise bort og er kjempenervøs for å forsove meg, våkner jeg av meg selv til riktig tid, uansett når det måtte være.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er rar sånn sovemessig tror, for til tross for alderen har jeg samme teite mønster som da jeg var tenåring :icon_redface:

Jeg kan sove døgnet rundt, om jeg vil. Men jeg kan våkne når jeg vil også. Skal/må jeg rekke noe, bruker jeg alltid alarm, for sikkerhetsskyld, jeg hater følelsen av å (nesten) komme for sent.

Og jeg lurer mest på hvordan Vims har klart å stemme to ganger :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, jeg må nok ha vekkerklokke.... Ellers kunne jeg nok lagt til langt ut på dag.... :P Men er greit med en hund da, som kommer inn på soverommet når HAN mener det er på tide å stå opp... :D Men han får ikke alltid respons på det gitt... :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

MÅ ha vekkerklokke, og kan aldri slumre om jeg faktisk har planlagt å stå opp. Går jeg tilbake til senge er jeg faktisk sjanseløs, og det ender med at jeg slumrer inn i evigheten, frem til den slutter å gå av.

Eneste måte jeg kommer meg opp på er om jeg legger telefonen unna senga, så jeg må ut av senga for å skru den av. Kan som sagt ikke gå tilbake til senga etter at jeg først har gått ut av den. Er en av dem som bruker laaang tid på å skru på hjernen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg MÅ ha vekkerklokke, og helst flere på mobilen og ett par ekstra klokker rundt i rommet. I det siste har jeg faktisk vært skikkelig ille. Skal jeg på jobb klokken 7 om morgenen, må jeg sove på sofaen og sove vondt, ellers våkner jeg ikke tidlig nok ... uansett.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei, etter 9 og en halv time våker eg. Om eg har tenkt å ikke gi meg sjøl de 9,5 timene med søv, så må eg ha vekkerklokke ja (men våknet som oftest ti min før klokken ringer).

9,5 timer sover jeg ikke i helgene engang, jeg. Til hverdags er jeg oppe klokka 05. 30 og måtte da ha lagt meg klokka 8 for å få 9,5 timer. Når man er hjemme i sekstiden om ettermiddagen og skal gi hundene tur, lage middag, vaske opp, henge opp en klesvask, gå kveldstur med hundene og innimellom dette daue litt på sofaen, blir det toppen seks - syv timers søvn på hverdagene og ca åtte i helgene. Er det virkelig vanlig å sove så mye? Ny poll, kanskje? :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

9,5 timer sover jeg ikke i helgene engang, jeg. Til hverdags er jeg oppe klokka 05. 30 og måtte da ha lagt meg klokka 8 for å få 9,5 timer. Når man er hjemme i sekstiden om ettermiddagen og skal gi hundene tur, lage middag, vaske opp, henge opp en klesvask, gå kveldstur med hundene og innimellom dette daue litt på sofaen, blir det toppen seks - syv timers søvn på hverdagene og ca åtte i helgene. Er det virkelig vanlig å sove så mye? Ny poll, kanskje? :lol:

Selv med liten baby må jeg ha minst 8-9 timers søvn :aww:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Som når jeg har faste tider å stå opp på over lengre tid våkner jeg ofte til de tidene. F. eks halv 7 når jeg var lærling, veldig greit når mobilen/vekkerklokka mi streika... Men slik det er nå og jeg ikke har faste arbeidstider våkner jeg stort sett rundt 9-halv ti. Skal jeg tidlig opp må vekkerklokka på mobilen stilles :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg våkner jo alltids utover en eller annen gang. Men om jeg vil opp til et bestemt tidspunkt, må jeg bruke vekkerklokke. Etter en 16-17 timer våkner jeg av meg selv, men er jeg møkkpøkk sliten kan jeg sove lenger også.

Edit: Jeg må som regel snooze litt før jeg kommer meg opp...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det kommer an på når jeg skal opp.

Jobbukene mine, så hender det at jeg våkner før vekkeklokka, for da står jeg opp 14-15 tiden (avhengig av årstid, hvor trøtt jeg er og når jeg kommer meg i seng). Skal jeg opp tidlig, så gjelder det egentlig to vekkerklokker der en står i stua så jeg MÅ stå opp for å skru den av. Og jeg er en mester i å snooze. :whistle:

Skal jeg sove lite og opp tidlig, så er det sofaen og to vekkerklokker som gjelder. :lol: Jeg er seriøst dårlig til å stå opp tidlig...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Trenger vekkeklokke i uka, og da er jeg mester i å snooze, jeg lurer egentlig litt på hvorfor jeg har klokka så tidlig på at jeg kan jeg snooze den i 50 minutter :icon_confused: I helgene våkner jeg av meg selv ved 8 tiden.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da er han jo ung, på godt og vondt, og kan formes mye. Kurs er uansett gøy og lærerikt.
    • Har litt erfaring med Japansk spisshund. Pelsstell: De 2 første jeg hadde slapp pels 2 ganger i året, hvor mesteparten av pelsen kom ut på veldig kort tid. Endel børsting da, men lite pelsstell ellers. Han jeg har nå gjør ikke det, men har de vanlige røytepriodene vår og høst.  Han krever ikke veldig mye pelsstell utenom røyteperiodene, pleier å børste ham når den blir badet. Anbefaler en hundeblåser for å lette pelsstellet og greit å få tørket dem når de har blitt dusjet.   Aktivitetsnivå: De er med på det meste men mine har egentlig ikke krevd mye. Stort sett fornøyd bare de får en god tur hver dag. Mine har også drevet med alt fra ID-spor til agility og kost seg med det. Lydnivå: Veldig induvidielt, men spisshunder er jo kjent for å ha litt lyd. Mine 2 siste har varslet når det kommer noen, noen ganger men ikke så ofte når noen har gått forbi, men jeg har flere hunder, bla en sheltie som bjeffer for alt så hvor mye lyd det ville vært uten ham vet jeg ikke. Første min bjeffet bare når noen ringte på. Min er stort sett rolig på hotell, når det bare er ham eller med den andre roligere sheltien min. Sjelden de bjeffer hele tiden, har bodd på motell med mange andre japanske spisshunder og ingen av de står å bjeffer hele døgnet. Vet det er flere i JS miljøet som har med sine på båt uten problemer.  
    • Han er snart tre år, men har mye ungdom i seg enda merker jeg. Takk for godt svar! Jeg har tenkt at vi burde gå på et kurs sammen ja. Som du nevner så er det noe med å bli kjent med treningen sammen.
    • @BusannKan kanskje si litt om det. De krever jo litt børsting og pelsstell, men er ganske selvrensende. Det blir fort litt støvsuging også.
    • Hvor gammel er han? At en hund "kan" en ting betyr ikke at den kan det i alle situasjoner. Alt må læres inn og vedlikeholdes, og generaliseres, det vil si, lære at det kan/skal gjøres under ulike forhold og på ulike steder. Jeg vil anbefale å finne et grunnkurs dere kan gå for å bli enda bedre kjent, og lære om hundetrening sammen. Start med å repetere kommandoene inne, hjemme, og belønn med godbit eller lek når han gjør det riktig. Prøv igjen utenfor huset, i hagen, innkjørselen e.l. Det er fortsatt kjente omgivelser, og kanskje mindre forstyrrelser? Når dere er på tur i kjente områder kan du gjerne stoppe på et rolig, uforstyrret sted og gå gjennom kommandoene igjen, alltid med belønning. Slik kan han gradvis lære at "kommandoene gjelder og lønner seg her også".  Gradvis, over flere dager og uker, kan du repetere kommandoene på ulike steder, med økt vanskelighetsgrad. Men husk også å gå tilbake å repetere på steder hvor det er enkelt for ham å følge kommandoene. Jo mer ukjent stedet er, jo mer lukter, lyder, folk og andre dyr det er, jo vanskeligere er det for ham å fokusere på deg og følge med. Dette må læres inn gradvis, og tar tid.  Det er selvfølgelig også superviktig at han ikke går løs når du ikke er helt sikker på at han kommer på innkalling. Bruk langline, og la ham eventuelt løpe løs på inngjerdede områder. I langline kan du jobbe likedan som med de andre kommandoene, men jeg vil anbefale å bruke enda bedre belønning, gjerne en "eksklusiv" belønning som han får kun på innkalling. Og ja, han vil merke at han har lina på og høre bedre etter da, men treningen vil like vel sitte i når du etterhvert tar av lina.  Lykke til!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...