Gå til innhold
Hundesonen.no

Hønefoss 22.mai


Kaja

Recommended Posts

Skrevet

Ja, vi var i hvertfall 3 sonenhunder !:P

Tesh ble BIR og BIG4

Med kritikken

Feminint hode og utrykk, velplassere øyne og ører. Gode praraleller i hodet. God hals, god rygg, god overlinje. God brystdybde. God benstamme. Gode vinkler bak. Beveger seg bra for alder. Velvist og trivelig gemytt.

meget fornøyd!

250415_10150615488640311_745795310_18605455_7608288_n.jpg

Monica og Sandra kan få fortelle selv :)

Skrevet

Kovu fikk jumboprisen. Etter to timer med piping greide han å stikke av, ikke én, men TO ganger, for å tøyse rundt med alle de morsomme hundene der. Takk og lov at han ikke løp inn i ringen, gjennom mat-boden, eller inn i noens bil med sinte hunder i... :icon_redface::icon_redface: :icon_redface:

Og vi var ikke en gang påmeldt noe. :getlost:

Skrevet

Hjemme fra Hønefoss passe frøsen.blei ikke gruppe plassering på oss i dag,men er strålende fornøyd med kritikken til Arla :-)

Femenint hode og uttrykk,velproposjonerte ørerer og øyne,korrekte tær,gode skuldere,bra hals og overlinje,god benstamme,god pels og farge,beveger seg typisk og trivelig temprament :-)

Emma: dommer var Steinar Balken

Skrevet

Grattis til alle fornøyde! :D

Søren at jeg glemte denne, har ikke hatt noe å gjøre i hele dag så skulle gjerne vært der å titta... :icon_cry:

Skrevet

Imouto fikk sitt sjuende BIR i dag. Vi hadde gleda oss til å stille mot en annen shiba, for det å bli BIR er liksom ikke noen kjempeprestasjon når vi stort sett alltid er aleine i rasen. Desto hyggeligere at hun har blitt gruppeplassert alle unntatt en gang! I dag blei det BIG4, og det var veldig mange fine hunder, så det er vi knallfornøyde med. :)

Dessverre trakk de andre shibavalpen sin da de så Imouto. Han var nemlig både litt røytete og langhåra, og hadde dermed ikke optimal farge heller (men sammenligna med Imouto er det ikke så mange som framstår røde, hehe). Men jeg mener nå likevel at de kunne gitt valpen muligheten å øve seg litt på utstilling, men men. :aww:

DSC_4131.jpg

Takk for hyggelig dag til Simira, Kaja, Monica og Rovekrullen, som eier pappaen til Imouto, Birk, som kom og var heiagjeng. :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...