Gå til innhold
Hundesonen.no

Hønefoss 22.mai


Kaja

Recommended Posts

Skrevet

Ja, vi var i hvertfall 3 sonenhunder !:P

Tesh ble BIR og BIG4

Med kritikken

Feminint hode og utrykk, velplassere øyne og ører. Gode praraleller i hodet. God hals, god rygg, god overlinje. God brystdybde. God benstamme. Gode vinkler bak. Beveger seg bra for alder. Velvist og trivelig gemytt.

meget fornøyd!

250415_10150615488640311_745795310_18605455_7608288_n.jpg

Monica og Sandra kan få fortelle selv :)

Skrevet

Kovu fikk jumboprisen. Etter to timer med piping greide han å stikke av, ikke én, men TO ganger, for å tøyse rundt med alle de morsomme hundene der. Takk og lov at han ikke løp inn i ringen, gjennom mat-boden, eller inn i noens bil med sinte hunder i... :icon_redface::icon_redface: :icon_redface:

Og vi var ikke en gang påmeldt noe. :getlost:

Skrevet

Hjemme fra Hønefoss passe frøsen.blei ikke gruppe plassering på oss i dag,men er strålende fornøyd med kritikken til Arla :-)

Femenint hode og uttrykk,velproposjonerte ørerer og øyne,korrekte tær,gode skuldere,bra hals og overlinje,god benstamme,god pels og farge,beveger seg typisk og trivelig temprament :-)

Emma: dommer var Steinar Balken

Skrevet

Grattis til alle fornøyde! :D

Søren at jeg glemte denne, har ikke hatt noe å gjøre i hele dag så skulle gjerne vært der å titta... :icon_cry:

Skrevet

Imouto fikk sitt sjuende BIR i dag. Vi hadde gleda oss til å stille mot en annen shiba, for det å bli BIR er liksom ikke noen kjempeprestasjon når vi stort sett alltid er aleine i rasen. Desto hyggeligere at hun har blitt gruppeplassert alle unntatt en gang! I dag blei det BIG4, og det var veldig mange fine hunder, så det er vi knallfornøyde med. :)

Dessverre trakk de andre shibavalpen sin da de så Imouto. Han var nemlig både litt røytete og langhåra, og hadde dermed ikke optimal farge heller (men sammenligna med Imouto er det ikke så mange som framstår røde, hehe). Men jeg mener nå likevel at de kunne gitt valpen muligheten å øve seg litt på utstilling, men men. :aww:

DSC_4131.jpg

Takk for hyggelig dag til Simira, Kaja, Monica og Rovekrullen, som eier pappaen til Imouto, Birk, som kom og var heiagjeng. :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...