Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Svalbard? :icon_confused:

:lol: Men der har de sånne teite ting som rabies.

Tror ikke det finnes flått i feks Hammerfest. Min far hadde iallfall aldri sett flått før han flyttet sørover *fundere* :ahappy:

  • Svar 135
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

... Seriøst? Ja, flått kan være irriterende og potensielt farlig om man ikke passer på å plukke dem av nokså raskt, men å styre hele livet sitt etter hvor flåtten befinner seg, er ikke det nokså drøyt

Jeg bor i "flåttland", og bruker expot. Så lenge de blir behandlet med expot så får de ikke flått. Jeg sjekker de derfor ikke

Guest lijenta
Skrevet

Det Ravhalsbandet, hvor lang tid tar det før full efekt? Altså dem andre halsbandene med gift skal henge på fjorten dager før full efekt og det frister ikke å bruke når vi ikke har flåt her jeg går men skal vi på tur til flått land så trenger vi noe som kan fungere.

Skrevet

Hunder skal ikke bade med Scalibor (det hvite båndet) da dette er farlig for fisken/sjølivet. Står på pakka. Så det skal tas av når hunden bader.

Jeg har de siste to årene brukt Naturlig steinhalsbånd og det har på mine to fungert supert. Når båndet er på - ingen flått. Tok det av 2 uker og da fikk begge to flått.

Hvor du får kjøpt

Link til mer info på min side(skroll litt ned)

2010-36.jpg

Dette kunne jeg egentlig tenke meg å prøve, men er det noen som veit om det blir noe dårligere på krøllete pels?

Skrevet

Jeg har selv holdt oss panisk innendørs og unna flottområde i hele fjor sommer. Men nå vurderer jeg å flytte og bytte jobb. Det blir enten langt opp på et fjell for å ungå flott. Eller en jobb som er kulere men som jeg er redd for å ta fordi den er i verste flott området. Genialt med ravhalsbånd, jeg skal kjøpe slikt og holde oss hjemme og innendørs. Der er ikke sikkert det hjelper på mine, med den pelsen.

Men jeg trenger jo noe som virker på meg selv også, om jeg skal jobbe i flottområdet og må gå ut i skogen.

Skrevet

Jeg har selv holdt oss panisk innendørs og unna flottområde i hele fjor sommer. Men nå vurderer jeg å flytte og bytte jobb. Det blir enten langt opp på et fjell for å ungå flott. Eller en jobb som er kulere men som jeg er redd for å ta fordi den er i verste flott området. Genialt med ravhalsbånd, jeg skal kjøpe slikt og holde oss hjemme og innendørs. Der er ikke sikkert det hjelper på mine, med den pelsen.

Men jeg trenger jo noe som virker på meg selv også, om jeg skal jobbe i flottområdet og må gå ut i skogen.

... Seriøst? Ja, flått kan være irriterende og potensielt farlig om man ikke passer på å plukke dem av nokså raskt, men å styre hele livet sitt etter hvor flåtten befinner seg, er ikke det nokså drøyt? Her i Oslo er det jo heller ikke innmari mye flått (sammenlignet med f.eks. kyststrøkene på sør- og vestlandet), og god beskyttelse hjelper mye! Jeg syns det høres litt trist ut å tilbringe hele sommeren innendørs, liksom.

Forøvrig har jeg aldri fått flått på Tinka i Trondheim, uansett om vi har brukt flåttmiddel (Scalibor-halsbånd) eller ikke. De årene vi har kjøpt flåtthalsbånd, har det vært fordi vi skal til typiske flåttområder (f.eks. Hvaler og sørvest i Sverige), og da har hun hatt på flåtthalsbåndet noen uker i Trondheim også, når vi allikevel har gått til innkjøp av det liksom.

  • Like 1
Skrevet

Jeg har kun brukt rå hvitløk i maten til hundene som flåttmiddel, har funket fett, aldri hatt flått på dem. Skal på ferie til flåttland i sommer, så jeg vurdere å kjøpe det ravhalsbåndet jeg. Funker det ikke, så blir det nok dråperav et slag.

Skrevet

Hmmm. Jeg hadde utelukkende hørt negativt (dvs at de ikke fungerer) om disse ravhalsbåndene før jeg leste denne tråden, nå ble jeg jo brått usikker på om de kunne være verdt et forsøk likevel...

De siste årene har jeg brukt Scalibor på Orry, det har fungert veldig bra. Han har vel fått én flått de siste 5 årene, og da har vi vært i "flåttland". Han blir bittelitt irritert på halsen de første dagene, men det går over etter kort tid. Synd om dette går ut av produksjon, som noen nevnte over her. Da må vi prøve noe annet, enten dråper eller eventuelt ravhalsbånd.

Norma har blitt dryppet med Exspot, hun tåler ikke Scalibor. Det har fungert godt på henne, men jeg må dryppe ganske ofte på grunn av hyppig bading. Vann er moro, hilsen Norma :aww:

Skrevet

Skyr pesticider som pesten..jeg har i flere år brukt Hop-Off på hundene mine. Kjøpes i dyrebutikk, blandes ut med vann og haes i maten. Fungerer som bare det! Ikke er det giftig, hunden kan svømme alt de orker uten at fisken i vannet blir forgiftet, i tillegg gir det blank pels og virker mot tannstein.

Skrevet

Det Ravhalsbandet, hvor lang tid tar det før full efekt? Altså dem andre halsbandene med gift skal henge på fjorten dager før full efekt og det frister ikke å bruke når vi ikke har flåt her jeg går men skal vi på tur til flått land så trenger vi noe som kan fungere.

De funker med engang !

Det er som sagt gnissing i pelsen og båndet som skaper magnetisk felt som gjør at flåtten ikke setter seg.

Guest lijenta
Skrevet

Tenker på om vi skal investere i sanne og prøve på jentene. Det er jo praktisk i forhold til det at det altid er godt å kunen gå en tur ute hos foreldrene mine men der er det flått.

Skrevet

Vi skal være mye i Drangedal i sommer. Der er det ekstremt mye flott og det er vel mer borrelia på sørlandet enn i oslo også tror jeg?

Ifjor behandlet jeg ikke (med annet enn grundig gjennomsjekk av pelsen to x daglig) fordi det er så lite flott her vi bor. Men etter en tur i Drangedal hadde Ellie en diger flott med en lokal irritasjon, så jeg ble litt skremt.

Jeg må derfor bruke beskyttelse i år. Har mest lyst til å bruke rav men tar jeg en unødvendig risk med bikkjene da? Er det godt nok? Eller bør jeg velge disse giftgreiene *skummelt* :icon_redface::P ?

Skrevet

Det jeg mente å huske at jeg hadde lest i fjor, og derfor jeg tok av halsbåndet. Men jeg syns det er kjedelig å måtte huske å ta av et halsbånd :whistle:

Jeg så litt på dette rav halsbåndet i fjor, men funker dette bra på hunder med "lang" pels, ala toller? Noen med erfaringer?

Jeg mailet med selgeren av disse ravbåndene i fjor, og hun frarådet dem på en berner i full pels, fordi det er for tjukk pels til at båndet får nok effekt. Men at de kan fungerer når hunden er nedrøytet.

Skrevet

Jeg mailet med selgeren av disse ravbåndene i fjor, og hun frarådet dem på en berner i full pels, fordi det er for tjukk pels til at båndet får nok effekt. Men at de kan fungerer når hunden er nedrøytet.

Et ærlig svar i det minste!

Skrevet

En ting jeg har tenkt på med de forskjellige flått produktene er at det er jo stort ett rundt halsen de er.Da har jo flåtten "mulighet" til slå seg ned på resten av kroppen da for båndet rundt halsen kan jo ikke beskytte hele hunden?

Skrevet

Giftstoffene som man drypper på/er i halsbånd flytter seg langsmed huden det, så det dekker hele hunden. Det samme med ravsmykkene, de elektriske impulsene går langs hele hunden.

Skrevet

Tulip:Tusen takk! :) Det er o genialt da!hehe.Kom plustelig til tenke på det for som sagt har jeg ikke brukt noe før i fjor.Kom på var jo lite poeng om kun hals området ble beskyttet!

Skrevet

Gamlingen skal få pynte seg med ravsmykke til sommeren :wub:

Ikke at det vil syns så godt i kragen hans, men jeg VET at han lett blir litt statisk, så dette har jeg tro på :D

Skrevet

Nå er jeg veldig usikker her jeg sitter. Vil et rav halsbånd fungere på Ace? Han har mistet mye av den tykke manken sin etter kastrering, så veldig tykk pels har han ikke... Tenker mest på han siden han nå ser ut til å reagere på inneklimaet hjemme (varmepumpe), og vil ikke utsette han for mer kløe enn nødvendig. Samtidig er det jo veldig greit med disse Scalibor halsbåndene... Men da er det jo igjen aberet med at det faktisk er gift, og vi tar myyye på hundene hele tiden.

Skrevet

Jeg vil prøve ravhalsbåndene på mine, i tillegg til hvitløk og frontline (her skal det gjøres ordentlig, for tenk! :lol: ). Expot utgår siden det er så utrolig giftig for katter. Husker ikke i farta om scalibourhalsbåndene er det, men om de går ut av produksjon så er man jo like langt. Må uansett ha frontline til kattene som går ute, så kommer til å be om resept på nok til alle tre hundene og kattene. Her er det endel flått pga mye rådyr, så å la dem gå uten beskyttelse er ikke aktuelt.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hundene er løse inne så de er ikke i bånd. Har merka at hunden er stresset og ikke helt hva hun skal gjøre med all stresset inne i seg så hopper hun på ryggen. Også eskalerer det. Det samme er i bilen og hundene er i bur. Hunden kan ikke se de andre sitter i bur fordi da bjeffer hun og stresser. Hunden har da eget bur med teppe rundt og det fungerte bedre. Hun må dog hentes ut av bilen sist fordi hun kan ikke se at de andre hundene hopper ut av bilen etter hun er på bakken. Da hopper hun opp på ryggen igjen. Hun er alltid sist ut men noen ganger går heller ikke det og hun blir frustrert. Jeg merka at det var noe med valpen da hunden kom hit og har hatt utfordringer med det senere. Men vi fortsetter å jobbe med dette. Prøver å la hun verken bli overstimulert eller understimulert men med akkurat passe aktivitet. Også det mentale og mentaltrening.
    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...