Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

Skrevet

Pølsegryte fra Toro med en boks hakkete tomater og litt ekstra krydder. Ris til :P

(tok enkle saker i dag)

Skrevet

Jeg har nå til putring en kjele med lapskaus gjort på åtte poteter, en stor kålrot, åtte gulrøtter, en purreløk og 800 gram oksekjøtt. Fire buljongterninger og vann, og jeg håper det skal vare et par dager. Veldig billig, veldig godt, men innmari strul å skjære opp alt sammen.

Guest Gråtass
Skrevet

Ovnstekte potetbåter, svinekjøtt og asiatiske wokgrønnsaker (hermetiske). Kjapt og lettvindt.

Guest Kåre Lise
Skrevet

Noe med kjøttdeig... Lengre har jeg ikke kommet.

Det hadde jeg og med pizzadeig på rull på tilbud ble det enkelt. Står i ovnen nå. :hyper:
Skrevet

Er det noen som har enkle og gode suppeoppskrifter slik som denne? Jeg er tydeligvis flinkere til å lage suppe enn andre ting. Hmpf.

Løksuppe, verdens enkleste: Løk skjæres i de bitene du vil ha den, blankes i litt smør i en gryte, hell på ønsket mengde vann, salt/pepper etter smak, evt buljongterning, putre litt og vips ferdig :D Skal egentlig serveres med loffbiter og ost oppå, gratinere det i ovn, men for min lettvinthets skyld blir det litt revet ost på toppen og inn i micro og evt brød ved siden av.

Det ble min senmiddag idag, den tidlige var like enkel, frese pølsebiter og litt pytt-i-panne med speilegg.

*det ER sunt med to middager, ikke sant?*

Skrevet

Jeg vet ikke helt hva dagens middag var i dag - men dagens første måltid var kalde pizzarester, dagens andre måltid var kalde pizzarester, og nå spiser jeg nachos med salsa - også det rester fra i går.

Skrevet

Dagens middag: hjemmelaget tomatsuppe med linser, og pannekaker ved siden av.

Noen som har tips til fiskeretter for folk som egentlig ikke liker fisk? Har en samboer som ikke er så glad i fisk, uavhengig av farge. Han liker ikke fiskekaker spesielt godt heller. Jeg derimot er fra kysten og savner å ikke spise det like ofte som jeg gjorde hjemme, og så har jeg en hemmelig drøm om at han også skal begynne å like det...

Jeg kan jo ikke akkurat tvinge ham, men det hadde vært fint å kunne lage fiskemiddager som han også likte. :)

Skrevet

Er det noen som har enkle og gode suppeoppskrifter slik som denne? Jeg er tydeligvis flinkere til å lage suppe enn andre ting. Hmpf.

Gulrotsuppe! Åh, det er det lenge siden jeg har laget, så tror jeg må gjøre det en dag snart. Det er faktisk så lenge siden jeg har gjort det at jeg ikke husker helt hvordan jeg gjorde det, så ta det med en klype salt og gjør det du syns høres logisk ut:

Surr løk og hvitløk i litt olje eller smør i bunnen av en gryte.

Skjær gulrot og poteter (beregn ca to gulrøtter og en potet per person kanskje? Tar det på slump jeg) i biter og legg i gryta. Ta oppi vann så det dekker grønnsakene og vel så det. Tilsett grønnsaksbuljong og la det koke opp. Når grønnsakene er møre, finner du fram stavmikseren og kjører den gjennom all guffa. Hvis det er veldig mye kraft i gryta, kan du godt helle av litt før du begynner med stavmikseren, men ta vare på kraften i tilfelle du blir nødt til å vanne ut suppa litt. Når grønnsakene er most og du har fått en slags tynn, flytende puré, lar du bare gryta stå på varmen mens du krydrer litt (salt, pepper og gjerne oregano eller basilikum, helst fersk). Serveres i skåler, gjerne med parmesan på toppen og ristet brød ved siden av.

Nå vet jeg hva jeg skal ha til middag i morgen, i alle fall.

  • Like 1
Skrevet

Modifiserte oppskriften litt, la til en ekstra gulrot, en løk, en liten kinesisk hvitløk og en boks hermetiske tomater med basilikum og organo.

6872613791_7a2598410b_z.jpg

Skal definitivt gjentas!

Skrevet

Jeg er hjemme denne uka, så har endelig et skikkelig kjøkken og kokkelere på ;)

I går var det baconsurret fylt svin indrefilet med båtpoteter og grønnsaksspyd.

I dag er det hjemmelaget tomatsuppe og pannekaker til dessert ;)

(Og lemon rolls til kaffen, siden jeg er i husmor humør ;) )

Skrevet

Dagens er noe så eksklusivt som pytt i panne. Bah.. Sånn er det når man har dårlig tid. I går spiste vi fiskekarbonader med brun saus og potetmos.

I morgen blir det kanskje... Tacosalat?! Det er nam det :D

Skrevet

3115.jpg

Den er god, den!

Er ikke spesielt fan av Toro, men dette er godt. Er marinade til kjøttet, kryddertopping, sausglass og ris oppi pakken :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...