Gå til innhold
Hundesonen.no

Balrog og Ikke 26. mars


Ingvild

Recommended Posts

Vi møttes for å trene litt i Frognerparken i dag. Det vil si, Marie og Benedicte trente med bikkjene mens jeg var ekspertkommentator (er så greit å kunne komme med masse teoretiske forslag når jeg slipper å vise at jeg (ikke) får det til sjøl med min egen hund! :lol: ) og fotograf. Jeg tror jeg får vurdere å investere i et lyssterkt 50mm-objektiv som faktisk har autofokus, for det er litt irriterende å bare ha manuell fokus når jeg skal ta bilder av disse raske kelpiebarna...

(Og ja, bare stjel til blogg/Facebook hvis dere vil det. :) )

5561013143_23320e3930_z.jpg

5561013539_52796e5178_z.jpg

5561013903_480b560794_z.jpg

5561588880_3b52a3d769_z.jpg

5561014655_1052e31a5e_z.jpg

5561014977_0417414a14_z.jpg

5561590006_f660ed018f_z.jpg

Benedicte og Ikke gjør seg klar til den meget krevende øvelsen "gå fvf mot Ingvild".

5561015639_b59ffee49d_z.jpg

Starter jo meget bra, da!

5561015971_3503e898fc_z.jpg

5561016313_33062f3ea1_z.jpg

Biiiittelitt fristende å løpe avgårde...

5561016747_77b60ca11d_z.jpg

... men ekvipasjen tar seg sammen og går videre :)

5561591846_1eca03a8c7_z.jpg

Dette var det siste bildet jeg fikk tatt. Like etterpå hadde jeg nemlig en kelpie i fanget *ler*

5561592220_c7bd44640f_z.jpg

*dele opp*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Og denne rabiesinfiserte katta skal bli avlsdyr en dag? *grøss* :lol:

5561592532_738150fcbd_z.jpg

5561017977_d4d78d3295_z.jpg

5561593214_ced8980509_z.jpg

5561018603_b025bbd10b_z.jpg

5561018861_e89e288c32_z.jpg

5561019171_5c417cd744_z.jpg

Så måtte vi jo ta noen søskenbilder, også. :ahappy: Balrog har blitt stor, og har begynt å bli mann! Ikke har også lagt seg ut og vokst litt, selv om hun fremdeles ser liten ut ved siden av sin bror. :lol:

5561019477_1ea16a8815_z.jpg

5561594872_a932f13e2e_z.jpg

*dele opp*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Jonna

Fine bilder av noen av de fineste hunden :wub:

Ikke kommer vel til å få på kritikken sin en dag som Talli hun: "XXXX-feminin tispe" :lol:

Syns det er fint jeg når det er så tydelig kjønnsforsjell, og det skal være det i utrykket også.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for fin trening, jenter!

Balrog er blitt såå stor! En voksen mann, jo! Også så kjekk og staselig :wub: Og valpen min er en drittunge som vanlig :P

Maren: hadde ikke råd til å dra dit i dag, jeg :lol: Også fristet solen. I morgen skal Ikke debutere på valpeshow, så da kan jeg ikke :)

Og jeg har overvinnet en frykt i dag; jeg har turt å slippe hunden min på hundejordet! Det var rart og dritskummelt, så jeg og Ingvild trakk oss litt unna resten og var outsidere.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Jonna

Flotte bilder, og Balrog er søt med hvit snipp på brystet :P

Fine kelpiser! Men er ikke IKKE egentlig rød? Synes de ser sjokolade ut begge to jeg..

IKKE ville ikke :getlost:

Det er vanskelig å plassere de som er på mellomfargen. Noen er faktisk rød om sommeren og sjokolade om vinteren. Så det er fort gjort å bomme ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Å så fantastiske bilder! Ingvild du er en vanvittig fotograf! Nå var motivene særdeles nydelige også..

Syne lille Ikke-pikke er blitt større bare på de 2 ukene(?) siden jeg så henne.. Og så var det en del velkjente positurer der også.. feks den rabiate katta.. Og Balroggen er flott altså. Når jeg ser han og Ikke sitte ved siden av hverandre så skjønner jeg litt bedre hvorfor Jeanette sa at Strider var en litt feminin hannhund ( :blink: ja for tenk hun sa det!), dog må jeg innrømme at jeg egentlig trodde det var fordi Strider tisser så rart.. :P For å si det slik - Strider likner nok mer på Ikke enn Balrog!

Spennende med imorgen da!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fine bilder av noen av de fineste hunden :wub:

Ikke kommer vel til å få på kritikken sin en dag som Talli hun: "XXXX-feminin tispe" :lol:

Syns det er fint jeg når det er så tydelig kjønnsforsjell, og det skal være det i utrykket også.

Enig! Liker det feminine utrykket til Ikke :wub:

Balrog ser ut til å ha fått litt lengde på pelsen også! Pene er dem begge blitt! Super spennende med valpeshow om noen timer :lol: Pluss jeg digger leken din, Benedicte. Håper du lager slike den dagen jeg får en hund som vil leke med slike hele tiden :P Blondie syns nemlig bare de er kule noen ganger.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...