Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva kjøper du på ebay?


Recommended Posts

Skrevet

Når brumlemann var valp kjølpte jeg litt halsbånd. Nå bruker han kun sele.

Kjøper id tags, shampo, furminator, har kjøpt mat og vannskål, lærkobbel, kong leker.

Det var det jeg kom på nå. Er sikkert mer :)

Skrevet

Halsbånd (har en liten fetisj, selv om hundene mine går som regel med sele :lol: ) Også har kjøpt et par John Deere T-shirt til dem :)

Skrevet

Kjøper vel det meste egentlig.

-Jeg har kjøpt baksete trekk i god kvalitet. Bruker det fortsatt etter mange år.

-Diverse halsbånd (5-6 stk)

-Flexibånd

-Gentle leader (grime)

-Kobbel

-Id merker med navn

-Rase effekter (nål)

-Kong stuff a ball Large

-Petsal clean

-Furminator (til noen andre)

-Rase Skilt til huset

-Klistermerker til bil

Det jeg kommer på i farta.

Ellers har jeg kjøpt t-skjorter, cder, hudpleie, smykker, samleobjekter osv.

Jeg sjekker ALLTID ut ebay før jeg kjøper noe, og jeg finner somregel alltid det billigst der.

Det nærmer seg mitt 100 ende kjøp der, så begynner å få litt erfaring med handling derifra. :)

Skrevet

Jeg er også blant dem som sjekker Ebay først når det er noe jeg skal kjøpe.

Jeg har kjøpt:

Puppia seler

Hundeleker

Shampo, balsam + hårkurer til hunden ja ;)

Karder, kam o.l

Kobbel

Flexibånd

Biologisk nedbrytbare blå bæsjeposer - mye billigere på Ebay :)

osv osv

:ahappy: Ebay :)

Skrevet

Jeg sliter med å få registrert meg ferdig på paypal for å bruke e-bay. Paypal maser hele tiden om at jeg må sende inn ditt og datt for å gjøre kontoen min brukbar... Jeg skjønner bare ikke HVA DE VIL at jeg skal sende inn, og hvordan jeg kan sende det. Jeg gidder ikke sende noe brevpost med personlig informasjon...

Skrevet

Du må ha en kode som du finner i nettbanken etter at du har registrert deg første gang. Da trekkes det 15 kr til paypal og koden finner du i nettbanken. den kopierer du og skriver inn på paypal og du vil få de 15 kr tilbake igjen. Det er nok en test for å registrere at kontonummeret er gyldig mot paypal kontoen. Alt skal stå der på paypal siden(eller om man fikk mail) husker ikke eksakt. dette må gjøres før den kan brukes.

Skrevet

Du må ha en kode som du finner i nettbanken etter at du har registrert deg første gang. Da trekkes det 15 kr til paypal og koden finner du i nettbanken. den kopierer du og skriver inn på paypal og du vil få de 15 kr tilbake igjen. Det er nok en test for å registrere at kontonummeret er gyldig mot paypal kontoen. Alt skal stå der på paypal siden(eller om man fikk mail) husker ikke eksakt. dette må gjøres før den kan brukes.

Det gjorde jeg (etter mye om og men :ahappy:) men det funker enda ikke. Nå maser de om noe adresse-greier tror jeg ? At jeg må registrere adressen min på et eller annet vis. Det spør de om, og ID av noe slag. Jeg tenkte jeg kunne sende bilde av VISAkortet, men... Jeg blir jo ikke klok på paypal.

Andre som har registrert seg på paypal i det siste og som har fått det til? Mistenker at det er flere sikkerhetsgreier de vil at man skal gjennomføre nå enn det var da du registrerte deg, Djervekvinnen. De har sikkert skrudd opp sikkerheten >_<

Skrevet

Ja det kan hende det er annerledes nå. Men jeg har med jevne mellomrom måtte ha verifisert (?) adressen min der. Men det mener jeg at jeg gjør i profilen i paypal.

Rart at det ikke står noen forklaring på det de vil du skal gjøre?

Skrevet

Husker jeg stresset sykt med Paypal. La det bort ganske lenge før jeg fant noe jeg bare måtte ha. Hvis du legger opp screenshots av problemet, Aussieglis, så tipper jeg vi klarer å hjelpe deg. Sensurer sensitiv informasjon seff.

Skrevet

Husker jeg stresset sykt med Paypal. La det bort ganske lenge før jeg fant noe jeg bare måtte ha. Hvis du legger opp screenshots av problemet, Aussieglis, så tipper jeg vi klarer å hjelpe deg. Sensurer sensitiv informasjon seff.

Jeg fant noe jeg "måtte" ha (noe så teit som en app til android som jeg ikke klarer meg uten nå etter å ha brukt den) men fikk aldri kjøpt den på lovlig vis pga paypals vanskelige måte å være på. Men nå irriterer det meg at jeg ikke kan bruke e-bay.

Jeg prøvde å få hjelp hos kundeservice hos PP. Da fikk jeg endelig koden jeg hadde prøvd å bestille 3 ganger, og jeg fikk godkjent VISAkortet mitt. (brukte vel 5mnd på dette eller mer, er det rart man blir rådløs...)

SÅ skulle de forklare meg hva jeg måtte gjøre mer. Men så fikk jeg en mail etter å ha godkjent kortet, som sa at nå kunne jeg bruke paypal osv. Men kundeservice sier jeg må registreres/godkjennes mer (tror det har med adresse å gjøre? eller ID)

Da ga jeg helt opp... Men jeg vil enda bruke e-bay *hirr*

EDIT; Fant mail! De vil ha noe jeg ikke har til og med... Pass eller førerkort (kopi av det åffkårs). Jeg har aldri reist lengre enn til sverige, så jeg har ikke pass. Førerkort har jeg ikke heller.

Hello,

We're sorry, but we cannot restore full access to your account until we

receive additional information. Please provide a copy of each of the

following items:

- Your monthly statement for the credit card. The statement

must show your name, address, and account number exactly as they appear in

your PayPal account.

- Your driver's license or passport. Please make the copy as large and as

light as possible.

Og hvordan skal jeg få sendt dem min "monthly statement for the creditcard" når jeg ikke får det i posten, bare har det på nettbanken. Har ikke skriver (....)

Skrevet

Hva bruker du som ID ellers? Det burde vel holde?

Og ta en screen shot av nettbanken, om du finner all info de trenger der.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg har kjøpt skreddersydde halsbånd og klær, potesokker, pelspleieprodukter, børster/kammer, puppia-seler, utstillingskobbel, hundeleker, hundebøker, id-tag, bilklistremerker og tispetruser på Ebay. Storfornøyd med alt:)

Skrevet

Jeg sliter med å få registrert meg ferdig på paypal for å bruke e-bay. Paypal maser hele tiden om at jeg må sende inn ditt og datt for å gjøre kontoen min brukbar... Jeg skjønner bare ikke HVA DE VIL at jeg skal sende inn, og hvordan jeg kan sende det. Jeg gidder ikke sende noe brevpost med personlig informasjon...

Det gjorde jeg (etter mye om og men :hmm:) men det funker enda ikke. Nå maser de om noe adresse-greier tror jeg ? At jeg må registrere adressen min på et eller annet vis. Det spør de om, og ID av noe slag. Jeg tenkte jeg kunne sende bilde av VISAkortet, men... Jeg blir jo ikke klok på paypal.

Andre som har registrert seg på paypal i det siste og som har fått det til? Mistenker at det er flere sikkerhetsgreier de vil at man skal gjennomføre nå enn det var da du registrerte deg, Djervekvinnen. De har sikkert skrudd opp sikkerheten >_<

Jeg også måtte det. Er for å passe på at ingen utgir seg for å være deg. at du er den du er.

Jeg sendte kopi av førerkort, det burde holde å sende bankkort.

Så sendte jeg kopi av strømregningen (utility bill)

Og kopi av nettbanken min.

Så gikk alt i orden og nå har jeg shoppet som en gal på ebay *hekta*

Skrevet

Når dere shopper der , bruker dere siden ebay.no el Com da ?.

Toll opplegget fra utlandet ..(under 200kr så går det greit)

Spør sikkert "dumt" men handler som regel bare på nett i norge så er litt usikker på disse "reglene" utenlands.

Syns det er mye fint men har enda ikke handlet noe...

Skrevet

garantert ebay.com :hmm:

Betaler ikke toll på varer før de går over 1000kr. og mye er tollfritt. er moms som slår inn på varer over 200.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...