Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 125
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Polkadott og Pammi har vært på utstilling idag Polki ble BIR og Pammi BIM. Kjempemoro, å så utrolig kjekkt å se at de tar utstilling og hall, med masse mennesker og hunder på strak arm! Fantastisk!

Skrevet

Første valp er ute, endelig. Den kom med bakbena først, så den satte seg fast å måtte dras ut..

216873_10150220081430586_632600585_9008890_6951912_n.jpg

Prikken steller de små mens Betty presser ut nr 4. :wub: for en fantastisk oldemor, å for et fantastisk samarbeid de har, hun og Betty!

218086_10150220081860586_632600585_9008894_7128901_n.jpg

Små kjøttpølser:

216183_10150220082390586_632600585_9008903_7901805_n.jpg

kjenner etter om det er flere:

208817_10150220083595586_632600585_9008914_237755_n.jpg

Hviler før nr 5 kommer:

206966_10150220084380586_632600585_9008918_674983_n.jpg

Nr 5. kommer å jeg fikk foreviget det med bilder: (ikke for sarte sjeler)

208531_10150220085260586_632600585_9008922_7492292_n.jpg

216802_10150220088975586_632600585_9008939_563679_n.jpg

Flink mamma:

206240_10150220088910586_632600585_9008937_7420271_n.jpg

:wub:

Skrevet

Nr 5. kommer å jeg fikk foreviget det med bilder: (ikke for sarte sjeler)

216802_10150220088975586_632600585_9008939_563679_n.jpg

For et fantastisk bilde! Og gratulerer med valpene... :ahappy:

Skrevet

Gratulerer! :) Kan du si nå hvilken farge hver av valpene vil få som voksne? Har du fått noen i den deilige sjokoladebrune fargen du gjerne ville ha? :wub:

Skrevet

Takk for alle gratulasjoner. Jeg har jo vært med på endel kull, men det var noe helt eget med å få kull på "min" tispe. Det går veldig fint med både mor og barn :)

Alle valpene er tricolor, akkurat som både mor og far. De vil ikke endre farge som voksne, de er og forblir tricolor :)

Skrevet

Gratulerer!

Jeg satt forresten å tittet på spoiler bildene på jobb, dypt fasinert! Så kommer en kollega av meg og titter og får fullstendig WTF tryne som spontan reaksjon :blink::o

Ting jeg syns var fine bilder, fasinert og fantastisk øyeblikk ble vist annsett som unormalt og noe de nå mistet matlysten av å se på :lol:

Det var altså alle de resterende kollegaene min :lol:

Skrevet

Takk for alle grattiser.

Gratulerer!

Jeg satt forresten å tittet på spoiler bildene på jobb, dypt fasinert! Så kommer en kollega av meg og titter og får fullstendig WTF tryne som spontan reaksjon :blink::o

Ting jeg syns var fine bilder, fasinert og fantastisk øyeblikk ble vist annsett som unormalt og noe de nå mistet matlysten av å se på :lol:

Det var altså alle de resterende kollegaene min :lol:

Min mor fulgte fødselen via skype, å i perioder (når den første ble født, den måtte lirkes ut) så satt hun å brakk seg :lol: Veldig glad jeg bestemte meg for at det var bedre å følge via skype en i real life, for jeg ser for meg en halvstresset meg, en superstresset mamma og en oppdretter som himler med øynene :lol: Ganske fasinerende bilde, jeg viste ikke at posen inneholdt blodårer jeg :P

Guest Dratini
Skrevet

Gratulerer med ett flott kull! Flinkeste Betty og Oldemor der altså :wub: Og så utrolige bilder du tar! :ahappy:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...