Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Han er faktisk en av de fineste mopsene jeg har sett! Jeg er ikke noe bullemenneske, men han der kunne sjarmert meg godt kan jeg tro :D Fin gutt du har altså!

  • Like 1
  • 1 month later...
  • Svar 157
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Han kan move like a jagger!

Tangetoppen's Kilkenny. Født den: 3 Desember 2010 Han skal flytte til BERGEN! Far er Tangetoppen sin amerikanske import. BISS NORDICW-10 FW-10 SW-10 DKW-10 NW-10 CPHW-10 HelsinkiW-10 DKKW-10 AM

Fineste mopsen! Han ser så voksen ut!

  • 2 months later...
Skrevet

Hector har nå bikket 19 mnd.

vi har vært på trippelutstilling i helgen.

Fredag var det mopsspesial, hvor Hector ble stilt av oppdretteren sin, han endte som 1bhk og BIM av 30 påmeldte voksne. :) Det var storcert på spesialen, så nå er det i boks! :D

Lørdag stilte jeg han selv, og vi endte nok engang som 1bhk og BIM, med ett lite cert. Så nå er godgutten fullcertet, mangler bare alderen ;) Ekstremt deilig følelse!

Søndag fikk vi CK, men ble ikke plassert i Bhk klassen :)

Bilder kommer sånn etterhvert! :)

  • Like 1
  • 1 month later...
Skrevet

Når den dagen kommer i fremtiden at jeg skal kjøpe meg mops, da ønsker jeg meg en som er heeelt lik som Hector, han er jo så skjønn! :wub:

Skrevet

Når den dagen kommer i fremtiden at jeg skal kjøpe meg mops, da ønsker jeg meg en som er heeelt lik som Hector, han er jo så skjønn! :wub:

Naaaw! :D Takk for det! :heart:

Han er spesiell ja, min lille gullegutt :)

  • 4 weeks later...
Skrevet

Han er herlig Synnøve <3 ^_^

Takk!

Hector har nå bikket 22 mnd!

På sin siste utstilling ble han BIM, slo blandt annet en Championhannhund! Stolt mams! :D

Han har nå 4 cert, 3 små og ett stort :) + ett svensk cert :) I desember skal han en tur til Finland! :)

  • Like 1
Skrevet

Takk!

Hector har nå bikket 22 mnd!

På sin siste utstilling ble han BIM, slo blandt annet en Championhannhund! Stolt mams! :D

Han har nå 4 cert, 3 små og ett stort :) + ett svensk cert :) I desember skal han en tur til Finland! :)

Bitte litt eldre enn Freke da jo :)

Gleder meg til Freke runder 2 år så vi kan begynne å stille i CH klassen etter første certet som "voksen".

  • Like 1
Skrevet

Bitte litt eldre enn Freke da jo :)

Gleder meg til Freke runder 2 år så vi kan begynne å stille i CH klassen etter første certet som "voksen".

Gleder meg til championklassen selv! :D Hector er født 3 des 2010. Satser på at vi reiser til Danmark neste år med championgutteplutt her i huset :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
    • Hvis du ikke har vært borte mer enn en time nå, og så plutselig øker til en hel arbeidsdag så er det klart at det blir problemer. Jeg vil også påstå at de færreste valper takler greit en arbeidsdag alene ved 12 uker, og synes det er ganske dårlig av en oppdretter å påstå det. Det er også litt raseavhengig, men jeg ville aldri regnet med at hunden var klar til hele dager alene hjemme ved 12 uker, uansett rase. Man henter vanligvis valpen ved 8-10 uker. Den første uken bør man være sammen med valpen og legge et trygt grunnlag, og så gradvis legge til rette for at valpen takler at man går unna, enten det bare er i et annet rom, ut og hente posten, osv. Da er det veldig individavhengig hvor fort man kan gå fram, og går man for fort fram må man ofte gå mange steg tilbake igjen. Det ER mye jobb å ha hund, og uansett hvor forberedt man er så tror jeg mange får seg en overraskelse. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...