Gå til innhold
Hundesonen.no

KATAHDIN


Recommended Posts

Skrevet

Extrarosa.jpg

(lager eget emne, da spørsmålet i alt mulig tråden mest sannsynlig vil drukne)

Dere andre som har dette dekkenet, sitter det på samme måte som på bildet? (kanskje det ikke er samme type dekken?) Altså at det dekker sidene opp på ryggen? Skjønner ikke helt hvordan det er mulig men :)

Her er Chanti med sitt:

katahlin.jpg

Begynner å mistenke at det er to forskjellige dekken? :)

Skrevet

Ser ut som to ulike dekken ja.

Jeg prøvde et slikt dekken for 3 år siden og synes det satt dårlig på toppen av ryggen. Og derfor sendte jeg det tilbake.

Akkurat som borrelåsen ikke ville feste helt skikkelig og det ble slik som du ser på bilde. Mulig det har forandret seg litt.

Skrevet

Det rosa dekkenet sitter omlag sånn på min hund. Akkurat nå er det litt for stort, men ene aussien vår hadde det og det satt fint på ham. Lå litt mykere over ryggen og var kanskje litt lengre på lårene, men ellers likt. Vi har gult, da.

  • 9 months later...
Skrevet

Ja jeg er kjempefornøyd med belly blanket ihvertfall :) Brukte det også når hun ble sterilisert og hadde på inne, med håndkle inni og skiftet det regelmessig, samt hadde det på utendørs før stingene grodde. Om vinteren klarer jeg meg ikke uten, det er det beste jeg har hatt som beskytter hele buk og pattene mot snøen.

Skrevet

Dere som har sånt dekken, er dere fornøyd?

Er veldig fornøyd med mitt. Brukt det mest på ene aussien vår, men labradoren har også fått brukt det noe og det ser ut for å passe ham også fint.

Skrevet

Bruker dekkenet på ridgebacken vår, og det fungerer veldig bra. Når hun står i ro med hodet rett opp, så blir det litt krøll på ryggen, men i bevegelse ligger det bra. Hun er nok litt smalere enn hundetypen det egentlig er beregnet på, i forhold til lengda. Hun liker det, det beskytter magen hennes for snø og kulde, samt lårene hennes. Hun har lite pels under magen og på lårene og fryser veldig fort, men med katahdindekkenet holder henne god og varm, samt beskytter henne mot vind.

_small.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...