Gå til innhold
Hundesonen.no

Romjulsutstillingen 2010


Guest Jonna

Recommended Posts

Her kan dere legge inn resultater.

Talli ble stilt for dommer Rony Doesijns. Det var 4 AK påmeldt.

Talli ble BIM med denne kritikken:

Femi bitch, with suff bone and subst. Corr headprofile. Suff stability in front. Well dev feet. Lovely topline standing, could be a bit firmer on the move. Corr rear rang. Lovelly coat qual, lovely color. Tip-top condition. Could be a bit firmer on the move. Lovely temper and presentation.

Er litt uvant, men med henne så er jeg veldig fornøyd med BIM. Overlinjen hennes er antagelivis pittelitt svak enda etter valpekullet, også som alltid så passer det ikke mine jenter med liten ring :lol: De bruker jo 5 meter på å finne rettningen, og Talli binder seg enda mer enn Blaze :aww:

Men det skal litt til for å lage stor nok ring for meg/oss så jeg blir fornøyd :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 52
  • Created
  • Siste svar

Vi hadde hvertfall en FANTASTISK avslutning på året!

Sirius eneste juniorhann med rød og fikk HP, greit nok for han både røyter og trenger mye tid på seg. Saeta 2BTK bak Pretty (Rebusdatter) og halvbror Chase fikk sitt siste cert idag, 2BHK og championat (fylte 2 år 12. desember).

Avalon ble BIR av 4 aussievalper, og i gruppa fikk han en fin anbdreplass bak sheltien som ble 4BIS til slutt.

Siste kort er selvsagt Tibra, som for første gang gikk hele veien hjem! Begynte med Cert og BIR, før hun vant gruppa for samme dommer. Og helt til slutt ble hun BEST IN SHOW! :D HUn var helt fantastisk idag, showet og viste seg 100% hele dagen :aww: Vi fikk tidenes største pokal, tur med Stena Line, men den beste premien var gratis studiofotografering inkludert en forstørrelse! FIkk tatt en masse fine bilder av oss sammen og henne alene, det er noe jeg har ønsket meg lenge! Hadde jeg ikke hatt ører idag hadde smilet gått rundt altså :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

KJEMPE KJEMPE KJEMPEGRATTIS Caroline :aww:. Tibra var så fin i dag (vel - det er hun alltid, men noen dager er hun bare enda bedre liksom :lol:). Vel fortjent BIS!!

Willy avsluttet utstillingsåret med å bli BIR av 9 påmeldte briarder for dommer Antoni Di Lorenzo.

Kritikk: Excellent type, very good proportions. Well angulated in front and back. Excellent croupe and coat. Strong bones. Masculine expression. Very good movements.

To av Willys sønner var også med. Billebakkens Chicko stilte i valp 6-9 mnd, og ble der nr 2 med en fin kritikk. Halvbroren Top Wesselton's Winner from Norway stilte i juniorklassen (3 påmeldte der) og vant klassen men dessverre uten HP eller CK. De trengte visst alle litt mer ringtrening :D.

I gruppa var vi mange Soniser, men det var vel bare Caroline som berget "familiens" ære da resten av oss ble takket ut etter en runde :D.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gratulerer så mye til Caroline, det finnes ikke ord for å beskrive det der!

Og selvfølgelig gratulerer til andre gode prestasjoner :aww:

X'en og jeg har hatt to døgn på Leto, hvor jeg har jobbet som ringsekretær begge dager, mens X'en har vært luksusdyr og fått av en del røytepels der hun har rullet seg i det hvite sengetøyet, og oppnådd sin helt egen BIhS-tittel - Best I hotell-Senga!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gratulerer så masse, Caroline! Fabelaktig!

Selv har jeg vel fått nærmest alt jeg ville i helgen..

I går fikk Moxy BIR-valp, Mille (en coton de tulerar jeg stiller for en venninne) fikk sitt siste cert, Championat og BIM.

I dag var beardisdagen, og der fikk lille Pennyvalpen BIR'et, og på voksen fikk Snurre (mitt oppdrett, jeg som stiller han) fikk sitt 4 og siste cert (totalt 5 utst.), championatet og BIR.

Er veldig, veldig fornøyd med utst., i tillegg til veldig hyggelig og sosial anledning, god plass rundt ringene, hyggelige folk som jobbet der, veldig trivelig utstilling, faktisk...

Susanne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Grattis til alle med flotte resultater. Spesielt til Caroline med fantastiske BIS, skikkelig gøy! :lol:

Jeg stillte Anya, og fikk flott kritikk:

Nice bitch, very feminine in type,size and prop.

Very typical in headprofile, very nice eyes and pigment,

would prefer a bit stronger bone. Topline could be a bit firmer.

Excellent coat quality, very nice color. Well developed body, easy moover

with self power when gating. Lovely temper and presentation.

Resulterte i siste certet og NO UCH.

Ikke galt når hun debuterte på samme sted 30.10.10 :aww: , dette gikk fort!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

:P

Gratulerer så utrolig mye,til en skjønn hund :) .

Flott film og musikken var perfekt :lol:

Gratulerer alle sammen med en flott avslutning på 2010 :P

Vi er også kjempe fornøyd både med gårsdagen og 2010.

4bhk m ck i går og nummer tre på mestvinnende-listen :):P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gratulerer til alle de pene sonenhundene (og eierne selvfølgelig)! :lol: Spesielt til Caroline, utrolig gøy :)

Og så klart en ekstra gratulerer til kaosgjengen :P

Edit: Også lurer jeg veldig, hvem ble BIR av AK-valpene? (Kjedelig å sjekke selv jo..)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Grattis til den vakre, vakre BIShunden, alle de andre som er fornøyde og selvfølgelig til reisefølget som ble NUCH :P

Selv var jeg og lille Flisa bare med som moralsk støtte men vi hilste på mange koselige folk og hunder. Som vanlig blir jeg brå-sjenert og tør ikke presentere meg :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

4bhk m ck i går og nummer tre på mestvinnende-listen :):P

Weeeee.. Tjukkågå og Willersen havna på samme plass på mestvinnerlista da :P. Willersen ble også nr 3, etter pappa Boss som selvsagt vant, og halvsøster Mysti som ble en meget god nummer to. Også fjerdeplassen ble besatt av ei tispe fra samme oppdrett :lol:.

Jeg klarer IKKE å holde tett lenger!

Lupin til Anette ble andre beste hann-valp i dag! :)

Og Kasko fikk Cert og BIM. :P (debuten hans)

Og ikke minst - hun handlet Lupinen SELV hørte jeg rykter om!! Supergrattis Anette - knallings altså :P. Noen som er bitt av basillen nå eller? :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Og ikke minst - hun handlet Lupinen SELV hørte jeg rykter om! Supergrattis Anette - knallings altså :). Noen som er bitt av basillen nå eller? :)

Hun gjorde det ser du! :P Hun kommer vel på til slutt, for å fortelle om hun har blitt bitt, og kjefte på meg for at jeg sladra :lol:

Ja og gratulerer til alle andre :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gratulerer så mye til Caroline med fantastisk avslutning på året!

Gratulerer også masse til Raksha med Kasko og Lupin :)

...og selvfølgelig også stor gratulasjon til alle andre med finfine resultater og til alle som er fornøyde!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gratulerer til alle de pene sonenhundene (og eierne selvfølgelig)! :) Spesielt til Caroline, utrolig gøy :P

Og så klart en ekstra gratulerer til kaosgjengen :lol:

Edit: Også lurer jeg veldig, hvem ble BIR av AK-valpene? (Kjedelig å sjekke selv jo..)

Whyallas Ida :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er en myndeknagg jeg. I perioder i dag har jeg hatt 4 stk i hånden... Pass på denne sier de, og forsvinner *flir* Det jo litt hyggelig å være knagg da :P

Knagg er stas det når klærne er så herlige.

Jeg var slave jeg,for verdens fineste Peggy :):P

Jeg klarer IKKE å holde tett lenger!

Lupin til Anette ble andre beste hann-valp i dag! :)

Og Kasko fikk Cert og BIM. :P (debuten hans)

Gratulerer til Oppdrettere Tøfflus og Yodel, og grattis til Anette!

Signerer!!!

Weeeee.. Tjukkågå og Willersen havna på samme plass på mestvinnerlista da :P. Willersen ble også nr 3, etter pappa Boss som selvsagt vant, og halvsøster Mysti som ble en meget god nummer to. Også fjerdeplassen ble besatt av ei tispe fra samme oppdrett :P.

Og ikke minst - hun handlet Lupinen SELV hørte jeg rykter om! Supergrattis Anette - knallings altså :P. Noen som er bitt av basillen nå eller? :P

Det gjorde hun ja,og det så ut som om de hadde vært i ringen mange,mange ganger før.

Veldig bra av begge to :lol:

Willy er bedre enn den tjukke han da,vi har en for hanner og en for tisper vi,og det var flere høyere poengsummer enn Tjukkågo hvis vi blander inn damene :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg klarer IKKE å holde tett lenger!

Lupin til Anette ble andre beste hann-valp i dag! :lol:

Og Kasko fikk Cert og BIM. :) (debuten hans)

Gratulerer til Oppdrettere Tøfflus og Yodel, og grattis til Anette!

Det var som en penny historie - de kom ut fra 'intet' kastet seg i det, og vant! :)

Og Certet glemte du å nevne Anette *ler* Gratulerer!

Gratulerer til Gross og Willy med 3. best på mestvinnerlista :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...