Gå til innhold
Hundesonen.no

Gode filmer..!


Zoey

Recommended Posts

Skrevet

Jeg skal kjøpe en del filmer, men gidder ikke kjøpe filmer jeg har sett før, derfor henvender jeg meg til dere for råd.. :ahappy:

Hvis dere gidder å skrive opp filmer dere synes var bra, så kan jeg få hjelp til å finne ut hvilke filmer jeg skal kjøpe :whistle:

Skrevet

Det kommer jo litt an på hva slags filmer du liker da. Har du prøvd anbefalingsopplegget til Amazon? Hvis du går inn på en film der finner du alltid anbefalinger til lignende filmer som samme folk likte.

Skrevet

Kjøper du filmer før du har sett de, hva gjør du med de om de er dårlige?

Pleier å leie filmer selv, for øyeblikket bor jeg langt unna videosjappe, så leier film på nettet(får de i postkassa).

Selv synes jeg "Den siste jeger/The Last Trapper" er en bra film med masse skjønne naturscener og fine hundeopptak, men må innrømme jeg kanskje har noe spesiell filmsmak :whistle:

Skrevet

Hva slags filmer liker du? Det er lettere hvis du nevner noen av favorittfilmene dine. :)

Jeg kan jo nevne noen jeg liker godt:

Ciderhus reglene, blood diamond, into the wild, brokeback mountain, memento, The departed, taken, batman-the dark knight, fight club, seven.

Morsomme og søte filmer: Juno, Little miss sunshine, zombieland, pulp fiction

Hvis du vil ha bra jente-underholdning, så burde du kjøpe Pride and prejudice-serien Det er en kort-serie på 6 episoder. Jeg liker vanligvis ikke jente-filmer. Men denne anbefaler jeg! Mye bedre enn filmversjonen med Keira Knightley.

Jeg kjøper nesten alltid filmer. Å leie film blir bortkasta penger. Jeg ser jo alle filmer jeg har minst 2 ganger. Bruker play.com. Her er filmene billige, og frakten er helt gratis. De sender alle filmene hver for seg, så hvis ingen filmer koster mer enn 200,- alene, så er det ikke noe toll. :) :)

Skrevet

Et vakkert sinn

A Clockwork Orange

Avatar

Bande à part

Citizen Kane

Clerks.

Dazed and Confused

Fight Club

Forrest Gump

Gladiator

Mafiabrødre

Heat

Den gode, den onde og den grusomme

Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 2

Léon

Den fabelaktige Amélie fra Montmartre

Magnolia

Memento

Moulin Rouge!

Narc

Platoon

Precious: Based on the Novel Push by Sapphire

Pulp Fiction

Rekviem om en drøm

De hensynsløse

Snatch.

Taxisjåføren

Den store Lebowski

The Devil's Advocate

Gudfaren 3

Den store flukten

Løvenes konge

Ringenes herre: Ringens brorskap

The Matrix

Den niende porten

Traffic

True Romance

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
    • Takk for svar. han har to trygge eldre hunder som han har lekt med noen ganger. vi har prøvd oss med andre valper, men han er ikke intendert i å leke med de, legger seg kun ned og ruller seg sammen som en ball. Virker utrygg, redd, så det har vi sluttet med.han er at typen som blir mer giret av å hyle, så det fungerer ikke.  han har ikke begynt å miste tenner enda, men har begynt å få noen. Får både tyggebein, fryser klut fra fryseren og fryste gullerøtter/ men når de intense periodene kommer så fungerer ingen ting. Time out er det eneste som fungerer, men det er jo et mareritt å få han i valpebingen fordi han bokstaveligtalt  sitter fast i deg.    vi krysser jo fingrene for at dette er en fase, for ellers er han lydig. Kan både sitt, ligg og bli. Men ikke når dette kikker inn
    • Sosialiserer dere noe med andre hunder? Bitehemming er noe de lærer veldig mye bedre i lek med andre hunder enn fra mennesker. Prøv å finne noen trygge hunder i nærområder eller bland kjente og gå en kort tur i bånd uten hilsing, før de får leke litt. Prøv å klynke til når han biter, og snu dere bort. For noen funker det, andre blir med gira av det. Vri opp filler og tauknuter i vann og frys dem. Isen demper smerte og klør i tennene. Nå er det vel litt tidligste laget med tannfelling, men kan være starten på en periode med MYE biting. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...