Gå til innhold
Hundesonen.no

vask av store hunder..


jma

Recommended Posts

Hva gjør dere med store hunder, som ikke får plass i dusjkabinettet, når dere skal vaske hunden, når det er for kaldt til å gjøre det ute?

kanskje teit spørsmål, men har en vovve her, som har vokst fra dusjkabinettet, som begynner å lukte vondt :icon_confused: blir liksom ikke det samme og vaske over med vann og klut.... hjelper vel litt men..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hva gjør dere med store hunder, som ikke får plass i dusjkabinettet, når dere skal vaske hunden, når det er for kaldt til å gjøre det ute?

kanskje teit spørsmål, men har en vovve her, som har vokst fra dusjkabinettet, som begynner å lukte vondt :) blir liksom ikke det samme og vaske over med vann og klut.... hjelper vel litt men..

Nå har jeg ikke så stor hund, men kjenner en som har det, og hun vasker den i vaskespiltet på stallen der hun har hesten.. :icon_confused: Der er det varmt vann, og han blir tørka godt, pakka inn i tepper og lempa rett i en varm bil etter vask :icon_redface:

Så.. Kjenner du noen som har hest, så spør de om de har vaskespilt med varmtvann :no:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg kjenner folk som vasker GD'er i dusjkabinett, veit ikke hvor stor dusj de har da... Foreldrene dine har ikke badekar de da?? Eller noen andre du kjenner??

nei, har alltid pleid å bruke dusjkabinettet, og det har gått akkurat med de andre hundene og han her frem til nå. kan nok hende jeg hadde fått stappa han inn i kabinettet, men hadde nok ikke fått vaska og skylt hele hunden ordentlig da. får prøve enten å stappe han inn, eller en halvdel av gangen :icon_confused:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

nei, har alltid pleid å bruke dusjkabinettet, og det har gått akkurat med de andre hundene og han her frem til nå. kan nok hende jeg hadde fått stappa han inn i kabinettet, men hadde nok ikke fått vaska og skylt hele hunden ordentlig da. får prøve enten å stappe han inn, eller en halvdel av gangen :)

Går det hvis du stiller han diagonalt da?? Tilsier at dusjen din er kvadratisk :icon_confused: Eller blir det dusj av baken først og hodet etterpå :icon_redface:

Lykket til :no:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg bruker å stå inni dusjen sammen med den lille aussien min, men det er vel uaktuelt her :icon_confused: Men jeg bruker også å be henne om å sitte en del i dusjen, for da får jeg bedre plass selv inni der (liiten dusj)... Kanskje det kan være en mulighet?

Har man litt størrelse på gulvet og MÅ ha en halv hund utenfor dusjen mens man holder på, kanskje man kunne kjøpt gummi-lister til å legge på gulvet som kan stenge for litt av vannflommen? Kanskje et (mobilt) dusj-forheng FORAN dusjen igjen kan være en idè? Noe man kan ta opp og ned enkelt. *tenke*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

takk :icon_confused:

vanligvis pleier jeg og stå inni dusjen sammen med hunden og hunden pleier å måtte sitte i dusjen for å få plass. nei, vi har ikke så veldig stor dusj :icon_redface: liten dusj og lite bad. får legge ut litt håndkler på gulvet. det største problemet blir vel å få bikkja til å stå i ro. haha...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå er ikke Casper like stor som en presa, men han får ikke hode og hals inn i kabinettet, så da drøsser jeg på med håndklær på gulvet, og lar det stå til når hals og front skal vaskes :icon_confused: Kunne ønske vi hadde varmtvann i springen ute, hadde blitt så mye enklere på mange måter, bortsett fra om vinteren da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hmmm... vi har brukt badekar, men hvis du ikke har det så er det litt verre :)

Og lite bad... kanskje ikke plass til et babybadekar...? Men det er vel kanskje for lite det også :icon_confused:

Får investere i badestamp ute da, og ta bikkja rett inn etterpå :D

nei, en halvpart om gangen er vel det som kan fungere best tror jeg. Lykke til! :icon_redface::no::)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå er ikke Casper like stor som en presa, men han får ikke hode og hals inn i kabinettet, så da drøsser jeg på med håndklær på gulvet, og lar det stå til når hals og front skal vaskes :icon_redface: Kunne ønske vi hadde varmtvann i springen ute, hadde blitt så mye enklere på mange måter, bortsett fra om vinteren da.

Samme med dalmisen jeg passet, men jeg får samme problemet med min lille My på 16kg også - men det er bare fordi hun prøver å være snikende ullteppe å ååååle seg ut av dusjen uten at jeg merker det (enda jeg sitter i dusjåpningen og dusjer henne, og dvs. ser jeg alt hun gjør, haha)

Ber jeg henne om å sitte derimot, så kan jeg skylle hals, bryst og hode uten at det blir klissvått utenfor dusjen.. Tipper det går med en dalmis også :icon_confused:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis du vasker hunden i to omganger da? En del av gangen inne i dusjkabinettet :icon_confused: Hihi.. :icon_redface:

Først så tar du bakparten inn i dusjen, vasker og skylder godt, så tar du framparten i dusjen. Vann overalt, men jeg har i hvertfall ingen bedre måte å vaske min...

En halvdel om gangen. Bada leonberger i liten dusj, da ble det slik:

134840073_88f733aa45.jpg

134840075_003fade88e.jpg

134840077_aaf5e94c9f.jpg

Yep! Hele meg, gulv, vegger, tak og i det heletatt - ALT var dekket av pels og vann. :no:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis bikkja sitter pent inne i dusjkabinettet, skal den vel være bra mye større enn en DC (Presa da :icon_redface: ) for å ikke få plass??

ja han får nok plass hvis han sitter, men da kommer man jo ikke så lett til overalt. men vi får prøve og se. :icon_confused:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg komprimerte sankten med sine 90 cm over bakken og 70 kg på vekten, sånn at han akkurat fikk plass i det lille dusjkabinettet i sittende stilling. Da vi flyttet nylig fikk vi betydelig større dusj, så da var det både plass til ham og meg oppreist - problem solved :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nitro har ganske dårlig plass i kabinettet, han står som en banan for å få plass :ahappy: Jeg foretrekker hageslangen hos foreldrene mine, for de har varmvann. Kjempekjekk måte. Men om vinteren er det jo litt værre. Går det, og slangen ikke er bunnfrossen, kan vi dusje raskt og så rett inn. Ellers klarer jeg å presse han inn i kabinettet hvis jeg absolutt må. :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja han har teppe fra dem. Han koser seg fint i buret sitt på dagtid.  hittil må vi ut med ham rundt kl 02 og igjen kl 05.30 når han våkner på morningen. Han blir tatt ut for å tisse og legger seg raskt tilbake i buret. Men går 3-5 minutter så kommer han tuslende over på madrassen. Vi får prøve å legge oss utenfor å se hvordan det går. Bare håpe. Vi ikke vekker han for mye da når vi flytter madrassen vi skal sove på.
    • Har han en teppebit fra oppdretter, og et teppe/pledd å krype inn i? Ja, det blir nok tygget i stykker, men er greit om han har et lunt sted å lage seg et "rede". Husk at han antageligvis er vant til å sove i en varm haug av valper. Utviklingen går fort i denne alderen, og jeg ville gitt ham noen netter til med selskap i valpebingen.  Går dere ut med ham om natten? En mulighet er å ta ham med ut når han våkner, la ham tisse, og så gå inn igjen og legge ham i valpebingen og dere utenfor.
    • Går nok bra. Følg med på formen, men jeg ville ikke bekymret meg så lenge allmentilstanden er ok.
    • Hei!  Hadde kokt torsk til hundebassen min ca klokken 12 i dag, rett før jeg skulle reise på jobb… da var han ikke sulten og spiste det ikke. Leverte han til pass, dro på jobb og hadde helt glemt at der var fisk i skåla når jeg slapp han inn døra hjemme… han sprang selvfølgelig rett til skåla og innhalerte fisken, som da har stått ute i snart ni timer😫😫 Han viser ingen tegn på forgiftning foreløpig, men det er jo bare ca en time siden han spiste den også..  Er dette veldig farlig? Kan jeg avvente, eller må jeg ringe vetrinærvakta så han får brekningsmiddel??    Liten yorkie, 2 år 
    • Hei. Vi har en valp på 9 1/2 uker som er veldig selvstendig på dagtid. Finner roen alene i senga si eller buret. På nattestid er det verre. Vi har sovet på madrass i valpegården, han har et bur som står åpent og lå fint i buret sitt de første fire nettene uten problemer. Men de siste nettene vil han ikke sove i buret og kommer å legger seg på madrassen sammen med oss. Vi har prøvd å legge oss på utsiden av valpebingen, men da bare hyler han og valpehjertet klarer ikke å høre på hylingen mer enn 15min. Han roer seg ikke hvis vi putter hånda inn eller noe. Vi har prøvd å gå inn når han er rolig og han sovner. Men med engang vi går ut våkner han og hylekoret er igang igjen. Tips og triks for å få han til å sove alene uten og ligge oppå oss?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...