Gå til innhold
Hundesonen.no

Flat coated retrieveren Pøbel


Recommended Posts

  • Svar 619
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Lenge siden jeg har oppdatert her nå, så her kommer noen rykende ferske bilder tatt i dag! Det var litt snø oppå "toppen" vår rett i nærheten, og Pøbel elsker snø. Snø er nemlig det beste han vet, sån

SnøPøbel! Ja, han elsker snøen. Han får ekstremt mye mer energi (og man skulle ikke tro at han kunne få mer ...) av det. Han nærmer seg 7 år i juli, og ei vi møtte trodde jeg mente 7 måneder, for det

Stjeler bilde, jeg! Kamar og Yodeldoodle har jo vært på utstilling i Kongsberg på søndag! BIR, ble han. Kritikk: "M. spenstig og elegant. Bra proposjoner. Godt hode. Velstående ører. Bra hals

Skrevet

Stjeler bilde, jeg! Kamar og Yodeldoodle har jo vært på utstilling i Kongsberg på søndag! BIR, ble han.

317081_10150354229702693_543512692_8652672_334830167_n.jpg

Kritikk: "M. spenstig og elegant. Bra proposjoner. Godt hode. Velstående ører. Bra hals og overlinje. Fører halen godt. Ok hylle. Stram fin front. God benstamme. Bra musk. lår. Skal enda sette seg i bev, det kommer. Godt handlet. Meget lovende valp!"

Pen, er'n!

  • Like 6
Skrevet

Pøbel er fiiin, han. Spesielt når han får løpe fra seg energien sin. :lol:

Også lurer han fælt på om noen har godis!

6358222891_fd0cb86577_z.jpg

Pøbel i et nøtteskall. Gladmongo. :ahappy:

6358225375_e27fce1674_z.jpg

Han har EGENTLIG ikke tid til å stå der, altså!

6358227543_dc2c8413d1_z.jpg

Skrevet

Kamar lurer også på om noen har godis. Og er godt påkledd med ullgenseren sin. Godt når man har kortkort pels, det! Og det er maaange minusgrader.

It's me and mah brother from another mother!

6358222891_fd0cb86577_z.jpg

Søtis. :)

6358226661_133ba48f73_z.jpg

  • Like 5
Skrevet

Rak har laget potesokker til Kamar, og vi gleeeder oss til å bruke de når snøen kommer! :)

Han var ikke så innmari samarbeidsvillig da jeg skulle ta på OG ta bilde samtidig, da skulle de helst lekes med. ;)

Ullsokker på to poter.

6369126601_5754b8f39c_z.jpg

Med to ullsokker og to fleecesokker (vi har fire ullsokker og fire fleecesokker, altså! :lol: )

6369129657_73bf6c3e3b_z.jpg

Skrevet

Hyl! Den derre isgåinga så skummel ut altså Tassen!

Jeg hadde litt mild panikk mens jeg stod der, kan man si! Heldigvis er han en flinkisklinkis og kommer når jeg roper. :lol:

ih! Skjønner godt panikken, hatt den selv noenganger :lol:

Flotte gutter! :wub:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...