Gå til innhold
Hundesonen.no

Flat coated retrieveren Pøbel


Bananen
 Share

Recommended Posts

Noen nye Kamarbilder, var det!

Kamar har veldig lyst til å løpe bort å stjele Pøbel sin frisbee.

6133175072_1dfdce4856_z.jpg

Men velger heller å få godbit.

6132628601_f74c6453e4_z.jpg

Matmatmat.

6133178958_1d2d15c61e_z.jpg

Utålmodig!!

6133179626_639caae685_z.jpg

Kanskje det regner mat en dag, tenker Kamar ...

6133180052_2a9d20dd50_z.jpg

Blikket de får, rett før en raptus. ;)

6130352446_3ed37ca420_z.jpg

Kan nesten sleike seg selv i øyet ...

6130359016_05d2b7228f_z.jpg

Mer mat?

6130359674_b50341c9b6_z.jpg

Gjerne!

6129810269_0854bd91a6_z.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 621
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Lenge siden jeg har oppdatert her nå, så her kommer noen rykende ferske bilder tatt i dag! Det var litt snø oppå "toppen" vår rett i nærheten, og Pøbel elsker snø. Snø er nemlig det beste han vet, sån

SnøPøbel! Ja, han elsker snøen. Han får ekstremt mye mer energi (og man skulle ikke tro at han kunne få mer ...) av det. Han nærmer seg 7 år i juli, og ei vi møtte trodde jeg mente 7 måneder, for det

Stjeler bilde, jeg! Kamar og Yodeldoodle har jo vært på utstilling i Kongsberg på søndag! BIR, ble han. Kritikk: "M. spenstig og elegant. Bra proposjoner. Godt hode. Velstående ører. Bra hals

  På 9/18/2011 at 2:44 PM, MegaMarie skrev:

Haha, så morsom! :D Jeg savner han :(

vilhamenkanikkeskaffesegnå :frantics:

Tror Kamar savner deg også! Skal bli gøy å se gjensynsgleden igjen. :) Og Kamar sier han ikke skjønner hvorfor man ikke kan skaffe seg nå, for han sier at han gjør seg godt som en liten flue som bare ER der. :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 9/18/2011 at 3:17 PM, anebanana skrev:

Tror Kamar savner deg også! Skal bli gøy å se gjensynsgleden igjen. :) Og Kamar sier han ikke skjønner hvorfor man ikke kan skaffe seg nå, for han sier at han gjør seg godt som en liten flue som bare ER der. :lol:

Haha, vel. Kamar. Det kommer en terrorist i huset til våren, som Blondie kommer til å hate, og da blir det litt vel mye med 2 rett etter hverandre. I tillegg syns jeg 2 er perfekt, mens 3 er for mye. Ikke at jeg har noe erfaring med det annet enn å ha turet 3 stk før, og fant ut at det var vanskelig. Så da må man vente, LENGE! For Blondie skal bli meget gammel tenk :aww:

Det var super søtt når han ble kjempe glad for å se meg igjen, bare en dag etter at jeg hadde passet han :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

I dag var andre gangen jeg har en liten basenjihistorie å fortelle. Her om dagen stod det en liten basenji oppå stuebordet og drakk cola. Det hele startet med at jeg var utenfor et lite øyeblikk, og gikk inn igjen. Og der fant jeg en fortumlet Pøbel som trodde hele verden skulle ramle ned i hodet på han da jeg kom innenfor døra. Det uttrykket pleier som regel å komme når Pøbel har gjort noen pøbelstreker, så nå lurte jeg veldig mye på hva som hadde skjedd. Titter litt frem, og der ser jeg en liten basenji, som titter kjapt på meg, og drikker så mye cola som bare en liten basenji kan gjøre. Og selvsagt fra glass (de er jo fine, disse elegante gasellene, naturens mesterverk!). Lille basenjien var ikke like grasiøs, der han prøver å få i seg alt i en sipp, for der er nemlig hele hodet hans nedi glasset, og fjeset hans er full av seig cola. Glasset veltet heldigvis ikke, der jeg fikk løpt bort og fjernet han fra godsakene. Og jeg er usikker på om sukkeret han fikk i seg på den korte stunden, var en koselig stund med samboer, hans kompis, og en annen kompis på besøk mens jeg var på jobb.

Lille basenjien hadde vært en ramp på de 6 timene jeg var borte. Kamar! En ramp! Det høres nemlig ikke helt normalt ut. Kompisen som var på besøk hadde nemlig fått smake på sukkerfylte basenjitenner, hørt rungende forsøk på jodling, og det som hører med (og det er ekstremt sjeldent vi hører noe som helst lyd av den lille kroppen). Så konklusjonen er, liten basenji har ikke godt av sukker, eller i det hele tatt være i nærheten av godsakene ...

Dag to. Kamar har jo Pøbel som kompis, og denne kompisen av en 35 kilos flat, røyter selvsagt i løpet av en dag. Og Kamar er en veldig sulten fyr, og spiser som regel opp en klump med pels om han får muligheten til det. Vi fikk støvsuget litt med den ødelagte støvsugeren i går, for da klarte nemlig Pøbel å knuse favorittkaffekoppen til sambo, og Kamar har i forsøket sett støvsugeren komme, og slukt i seg det han kunne av pels.

Dette merket vi i dag. Kamar er jo ikke helt husrein enda, men å prøve å gå luftetur med to hunder som ikke har fått løpt i skogen på ett par dager, er et lite kapittel for seg selv. Kamar fikk lov til å være helt alene, etterlatt med alle godsakene på gulvet. Og i det jeg går ut, hører jeg et skrik som bare en basenji kan gi fra seg. Det var et rop om hjelp, han hørtes døden nær ut, og livet var grusomt. Jeg binder Pøbel til utgangsdøra i båndet, siden vi allerede var på vei ut, løper inn, og finner en basenji som løper i sirkel. Kamar måtte bæsje, og det gjorde han der og da (av og til lurer jeg på om han protestbæsjer, fordi han ikke får være med ut!). Lille basenjien har klint bæsj på gulvet, og han var IKKE ferdig med å legge fra seg etterlatskapene sine, og han hyyylte og hyyylte, og basenjihyling er IKKE pent å høre på, og de hyler som regel for absolutt ingenting.

Det er noen folk som pusser litt på huset sitt ett par hus bortenfor, og selvsagt måtte disse komme inn og høre på hva slags grusomheter som skjedde. Så der står jeg med en fortvilet Pøbel bindt i utgangsdøra, en sirkelspinnende basenji, bæsj klint utover gulvet, en bæsjepose i hånda og tørkepapir og jif i den andre i et vilt forsøk på å prøve å stoppe en spinnende basenji. Plopp, sa det. Og der kom det litt ekstra bæsj, godt pakket inn i Pøbelpels. Og der stod vi, da. Fortvilt Pøbel, lattermilde bygningsarbeidere, en rød banandame, og en basenji som er fornøyd med at alt er kommet ut og klint utover gulvet, som finner seg det snitt med å løpe ut av døra og leke biteyface med Pøbel. Og alt endte godt, og jeg (og kanskje Kamar?) gikk en tur med to små, med et lite rift i stoltheten.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi har vært på tur igjen, og sånt blir det selvsagt bilder av. Poster mens jeg kan, for i vinter ... her blir det KALDT! :lol:

Kamar i sin nye, fjonge genser.

6169739532_df1dc52362_z.jpg

6169206039_f5b4eac493_z.jpg

Kamar liker å løpe.

6169890416_cfe10502f6_z.jpg

Og snuse litt.

6169891428_be1e740885_z.jpg

Med storebror. :)

6169892178_c5bf3c5ac2_z.jpg

Med leka.

6169899576_aca6f5d114_z.jpg

Han synes også det er rimelig kult å bli jaget av storebror.

6169901746_216a94573a_z.jpg

Og spise gjørme med storebror.

6169904670_aac58f9ea3_z.jpg

Mmm, gjørme, sier Kamar.

6169906372_a4babf738f_z.jpg

Vi prøver å stille opp, men det er ikke ALLTID vellykket. :lol:

6169909710_3578a57c1f_z.jpg

Grasiøs, liten basenji.

6169911140_61826969ec_z.jpg

Gang på gang gjør Pøbel han våt, men allikevel må han stå ved vannkanten ...

6169914376_3870f1120f_z.jpg

Og så dro vi hjem, med to slitne hunder. :)

6169915672_eb54d13349_z.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ler høyt (og gjenkjennende på enkelte deler) av historien (e) din (e). :lol:

Søøøte Kamar! Nå er det ikke lenge til jeg får treffe han igjen for tenk! Vel, en mnd. tid, men det går fort, sant??

Da skal nemlig Pøbel- aspiranten på utstilling! Gleeder meg!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 9/22/2011 at 2:43 PM, Yodel skrev:

Ler høyt (og gjenkjennende på enkelte deler) av historien (e) din (e). :lol:

Søøøte Kamar! Nå er det ikke lenge til jeg får treffe han igjen for tenk! Vel, en mnd. tid, men det går fort, sant??

Da skal nemlig Pøbel- aspiranten på utstilling! Gleeder meg!

Ikke lenge igjen nå! Skal bli så moro, så! Han liker å vise seg frem og smiske med alle han møter, så jeg regner med at han tar med sjarmen sin og tar alle med storm. :lol:

  På 9/22/2011 at 2:54 PM, Raksha skrev:

:wub: Herlig! :lol: Og hold øye med kaffekopper og ølglass også. Kasko var knappe fire mnd da han stupte i ølglasset til bror og begynte å drikke av hjertens lyst.

Vet du, jeg tviler ikke! Sambo er flink til å søle kaffe, og han er ikke snar om å gjøre før han er der og vasker opp. Her om dagen laget jeg meg et glass med melk og iskaffepulver oppi. Går ut av kjøkkenet (og på kjøkkenet er det mat, nemlig, så hver gang noen kommer ut derfra, kommer det selvsagt som regel mat også ...), får en basenji med kengurubein på meg. Kamar var storfornøyd, for jeg sølte over hele han og på gulvet. Så der stod han og vasket opp på gulvet, mens Pøbel vasket Kamar. Godt de hjelper hverandre, gitt ... :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde en utrivelig opplevelse i går. Vi fikk hjemmelekser fra forrige privattime, der målet generelt er godt samspill og lydighet uten godbiter fremme, og vi fikk en spesifikk øvelse å fokusere på: hverdagslig lineføring, uten lokking og luring og bestikkelser. Ede skal ganske enkelt bare holde seg i posisjon fordi han aksepterer mitt lederskap, ikke fordi jeg bestikker ham med godis. Jeg har vært litt sløv og reluctant med de leksene, fordi det blir så dårlig stemning. Ede går skyhøyt i stress når jeg er bestemt og stiller krav. Det er ikke bare testing av lederskap og maktkamp, han blir redd. Som om han får angstanfall og hans verden raser sammen av at hans autonomitet trues. Jeg forstår ham. Samtidig er vi nødt til å få på plass lydighet uten godbiter tilgjengelig. Han MÅ noen ganger bare høre etter, med en eneste gang. Derfor må han ALLTID høre etter med en eneste gang, for han evner ikke skille en alvorlig situasjon fra en øvelse. Han er såpass kunnskapsløs om den naturvitenskapelige verden at han prøver hilse fysisk på mennesker inni forbipasserende biler. Fysikk forstår han seg ikke på. ..så instruktøren har rett og min indre pølsetante har feil. En kan ikke bare dille og dalle og shape og lokke og bestikke absolutt ALT med en så stor hund. Noen ganger må en stille KRAV til hunden som hunden må følge opp uten å stille spørsmål.  Lineføring er mange ganger en sånn situasjon, hvor en må kunne KREVE av hunden at den gjør nøyaktig som den får beskjed om.  ..men jeg er for soft til å være streng nok. Ble instruert til å bruke kroppen som blokkering. Rolig, behersket, men dominant, blokkere og presse ham til å rygge bakover om han passerer skotuppene mine, selvstendig fremoversøkende. Jeg vil gjerne ha resultatet. En hund jeg slipper å hele tiden fokusere på i bekymring for at han kan bryte posisjonen når vi manøvrerer på steder det skjer mye.  ..men metoden er ikke my cup of tea med akkurat denne hunden. Har forsøkt lure meg til å bruke shaping for å oppnå det samme, og det går stadig fremover. Ede kan gå et godt stykke uten noe i hånden, med kontakt, uten utbetalinger nå, men vi er langt fra i mål.  For å få fortgang har jeg blandet litt. Litt mindre godis, aldri i hånden, og høyere krav for å få opp fra lomma, samtidig som jeg har satt grenser ved metoden fra instruktør. Stresser han seg opp og ikke adlyder, men fortsetter bryte fremover, så "legger jeg ham i bakken" (høres så ille ut - det er bare en dekk ved litt press i halsbåndet, ikke så mye at han stritter i mot, bare en veiledning) og så må han ligge til han har stresset ned før vi fortsetter. Dette gikk SÅ fint 4/5 av turen i går. Han har forstått at jeg vil han skal holde hodet ved låret mitt, og han var såååå flink gutt til bare sporadiske godiser. Jeg var SÅ fornøyd med fremgangen. Så gikk vi tom for godis. Ede gikk umiddelbart opp i stress. Vi nærmet oss hjemme. Der er det mer godis.   Han.. Han våknet og må tisse. Kommer tilbake for å fullføre når det behager Herren.  ... Altså, det luktet tomt fra lommene og vi var nær hjemme igjen. Edeward identifies as a labrador når det kommer til mat. Han selger sjelen sin for en tørrforkule. Grønnsaker, blåbær, spaghetti, absolutt alt som ikke smaker direkte vondt er nom nom. Han til og med ser ut som The Cookie Monster.  JEG har kommunisert de spillereglene han nå forholder seg til som om de er naturlover. Vårt forhold er transaksjonelt. Jeg ber ham om noe og han gjør det mot betaling i godis. Det er sånn livet er.  Tomt for godis i lommene er en krisesituasjon, det er en force majeure, og det eneste som betyr noe da er å komme seg fortest mulig til nærmeste godis depot. Ede trodde vi hadde en felles forståelse av det der, men dumme, DUMME muttern sakket farten da han som ansvarsbevisst lagkamerat satte den opp for å hjelpe oss ut av knipa. Hun sakket farten og så forvandlet hun seg til et monster av en syk tyrann som holdt ham igjen og blokkerte og presset ham bakover og "la ham i bakken" og stilte seg til å pause på stedet hvil midt på veien uten mål og mening, med tomme lommer, bare et minutt fra matlageret. Ede gikk i harnisk. Han ble RASENDE. Noen øyeblikk der var jeg sikker på han ville BITE BRUTALT. Det der var på liv og død for ham. Han var så sint. Jeg var forberedt på en virkelig stygg slosskamp mellom oss to. Emergency situation modus kicked in og jeg holdt meg heldigvis iskald og rolig og var sta og bestemt i møte med en så rasende hund som jeg aldri har sett i levende live før. Han ville heldigvis bare gi uttrykk for hva han synes om å fjase bort tid på å ikke haste hurtigst mulig til matfatet og lot seg legge i bakken igjen, tydelig opprørt, tydelig skuffet, tydelig sjokkert over det elendige lederskapet til det dumme nautet som ikke forsto alvoret i situasjonen, men han tok det. Han aksepterte lederskapet og la seg ned. Ingen bitt. Vi kom oss hjem. Vel innenfor døren gjorde han alt han kunne for å beklage utbruddet sitt og skape god stemning igjen. Hoppet og jukket (jeg har avledet valpejukking uten å være sur og streng, så han tror nå tydeligvis det er en hyggelig gest) og var tydelig lei seg for episoden og ville forsikre seg om at relasjonen mellom oss to var fin igjen. ..for å få åpnet matskapet.  Det er ikke bare bare.  Den matmotivasjonen hans er en medalje med en bakside. Gull verdt, men det kjemiske symbolet for gull er også Au.  ... Prøver på en litt kortere lineføringstur i kveld, uten å tømme lommene. Viktig at det lukter innhold fra dem, tydeligvis.   
    • Uten å ha fått svar på spørsmålene fra Simira, som er høyst relevante, så lurer jeg på om hun kanskje synes det er kjedelig å bare gå? Hva slags aktiv rase er det? Vorsteher og border collie har svært ulike interesser og behov. Om det er vorsteher type aktiv rase har jeg ingen tips, men om det er den andre typen, så synes jeg selv det KAN hjelpe å gi hunden oppgaver mens vi går, som øvelser fra ulike former for (kreativ) lydighet.  Tilskudd av magnesium og omega 3 fettsyrer, samt større mengder fullspektret lys inn i øynene hjelper også mot stress på mer generelt grunnlag. Merker godt forskjell på valpen min, som sank veldig i stress kort tid etter påbegynt lysterapi og mer tid utendørs sammen med disse tilskuddene. Så økte han veldig i stress igjen da jeg begynte sløve og glemme gi ham omega 3 og magnesium. Da mener jeg ikke stressnivå døgnet gjennom, men peaks når han blir stresset. Tilskuddene tar brodden av det. ..på min. 
    • Det høres ut som du har et godt grunnlag, men det er vanskelig å si uten å se hunden. Noen typer, raser og individer er også bare lettgiret. Alder er også relevant. Hvor gammel er hunden? Er hun fulgt opp hos veterinær, og er frisk? Alle signalene på stress kan også være signaler på smerte og ubehag. Og så er spørsmålet hvordan hun får løpt fra seg og hodearbeid. Kanskje hodearbeidet er for mye, for vanskelig, eller for lite? Løper hun i hundegård, løpetur med deg? Hvordan ser dagsrutinen deres ut?
    • Jeg lurer på om det er noen her inne som har tips å gi til å roe ned en veldig giret og stresset hund på tur. Hunden min er en veldig aktiv rase, så vi lar henne alltid få løpt fra seg og brukt hodet litt før vi går tur. Likevel har jeg lagt merke til flere tegn på stress; hun rister seg og piper MYE, gjesper, kaver frem og tilbake, drar mye i båndet og biter i båndet når vi stopper. Jeg ønsker så gjerne å lære henne å gå fint i bånd og få bedre kontakt med henne, men det er utfordrende når hun er så stresset. Så langt har jeg prøvd å ta pauser i løpet av turen, gjøre godbit-søk og belønne henne hver gang hun tar kontakt, men det skjer sjeldent. Har noen av dere erfaring med dette, eller tips som kan hjelpe? Jeg setter stor pris på alle innspill! Takk på forhånd!
    • Hei, altså dette er egentlig ikke noe problem bare et visst familiemedlem holder ham inne om morgenen. Ellers har han program han, masse trim - får han mer så hadde han kunnet risikere belastningsskader så jeg har kuttet litt ned på det, bilturer, lek osv, her er det full rulle nesten til leggetid og utenom en tid på dagen jeg ofte trener. Han har luke og kan gå ut i hundegården som han vil når døra ut er låst (han åpner dører selv), men det er mest for å ligge der og glane eller tisse. Om han ikke har 50-100 meter å løpe på så er det nesten ingen vits med gjerde for den typen hund, en hundegård er bare en startgrop for ham. Men på det nye stedet vi flytter vil han få det sånn, med 1.5 meter høyt gjerde. Og det har vi bestemt uavhengig av dere akuratt pga denne uvanen hans med å stikke av (flytte skulle vi uansett). Før har det gått hunder fritt her i alle år, de har åpnet dørne på huset selv og gått inn og ut som de ville, og det har aldri vært noe problem, men nå har det blitt det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...