Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 329
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

I helgen har vi vært på Dogs 4 all som så mange andre soniser, og stilt ut Ophelia og Bali. Nitro var med som heiagjeng. Dagen begynte ikke akkurat bra... Ophelia klarte og komme seg ut av selen si

Gratulerer med championatet! Jeg syns Offe ser skikkelig ut som en DSG, kunne puttet bilde av henne i en rasebok! Så jeg skjønner godt at dommeren som hadde vært med på å skrive standaren likte henn

Da kan jeg introdusere det nye håpet; Aridgeocrats Wishbone Wendy Hun bor hos fôrvert i Ski, og lever som plommen i egget. Kunne ikke funnet ett bedre hjem for denne lille raringen. Passet litt dårli

Skrevet

Aww :wub: søteste! Nr 1 er min favoritt i forhold til tegninger, men nr 3 var jo bare helt sjarmedes da :wub:

Lykke til med valget neste uke ^^ Blir spennede å se hvem dere ender opp med :D

Skrevet

Aww :wub: søteste! Nr 1 er min favoritt i forhold til tegninger, men nr 3 var jo bare helt sjarmedes da :wub:

Lykke til med valget neste uke ^^ Blir spennede å se hvem dere ender opp med :D

Takk for det, det trenger vi virkelig! :P

Skrevet

Det blir spennende å se hvem dere ender opp med! Da blir det to valper jeg kjenner som heter Nitro - kult (de er nok så og si like gamle også, men andre er staff)

Ja, blir veldig spennende :) Bare 1 dag igjen før vi drar oppover å velger vår valp :D:D

Skrevet

minsket10-32.jpg

"Se, mamma! Jeg får plass til hele hodet hennes i munnen!"

Utrolig nydelige de er. Likte nummer 1, jeg :wub: Blir spennende å se hvem som blir den heldige, da!

Skrevet

Da har jeg fått svar fra oppdretter, og det blir mest sannsynlig nr. 1 vi ikke kan velge. Men foreløpig er det nr. 2 som er vår favoritt, så ble veldig glad for at de ikke valgte han :D En liten sjanse for at de velger nr. 3 også. Barna ville ha nr. 1, foreldrene nr. 3 :P

Nå gleder jeg meg bare masse til å dra opp og kose og klemme og se de live! Mye lettere å velge da :ahappy:

Skrevet

Jippi, nr 2 er min favoritt og :D

Så søte jentene var med valpen!

Silje sin også, hun er jo nesten like gira som meg :D (slik som jeg var når hun skulle få Lola :lol: )

Jentene er veldig flinke med valper. Bali er tante som passer på, mens Offe er lekekompisen som er kuul :P

bare elsker rasen :) bea har sovet lenge etter at vi kom hjem, gikk ut med henne først nå :P

Ja det kan jeg tenke meg! Hun hadde flere raptuser ute i hagen, løp frem og tilbake 100 ganger :lol: Også kom vi inn, og da fekta hun med Bali en stund før hun hang i halen på Ophelia :wub::lol:

Bare å si ifra hvis du trenger pass igjen :ahappy:

Skrevet

Ja det kan jeg tenke meg! Hun hadde flere raptuser ute i hagen, løp frem og tilbake 100 ganger :lol: Også kom vi inn, og da fekta hun med Bali en stund før hun hang i halen på Ophelia :wub::lol:

Bare å si ifra hvis du trenger pass igjen :ahappy:

gjett om :) vi må jo komme mer på besøk :)

Skrevet

Så herlig det så ut når du hadde begge to med på tur :wub: Det ser så koselig ut å gå på tur med flere hunder av samme rase! En av grunnene til at jeg syns det er kjipt at jeg velger en annen rase neste gang, og mest sannsynlig alltid kommer til å ha hunder av forskjellige raser :lol:

Ellers må jeg si at nummer 2 fremdeles er min favoritt :wub: Mens nummer 3 også er blitt ganske fin! :D

Skrevet

Det ser så koselig ut å gå på tur med flere hunder av samme rase!

Åh, jeg trodde jeg var alene i verden om å synes det :icon_redface: Godt å se at det er flere. Jeg har alltid syns det er så fint å se på når noen går med to eller flere av samme rase på tur f.eks.... :-)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...