Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Da kan mitt nye håp endelig få en egen tråd her på "min hund". :D

Inlicios 4th Dimension ble født den 09.07.10, og var en av 7 valper, kullet bestod av fire hanner og tre tisper. Kullet ble nettopp 7 uker, og i den forbindelse gikk de gjennom en PAT test, og ble fordelt deretter. Jeg ble veldig fornøyd da det viste seg at hann fire, Dimension, ble min, og jeg er sikker på at dette er en hund jeg kommer til å ha mye morro med, og glede av! Han har fått navnet Tarik, som er arabisk og betyr morningstar eller nocturnal visitor. Sammen med Tarik skal jeg lære litt mer om retrieverjakt, samt at vi skal bruke tiden på AG, LP og et spor eller to (mest sannsynlig fler). Han skal selvsagt også få løpe litt venstresvinger. :icon_redface: Først og fremst skal ha få være valp, og bruke den tiden han trenger på å utvikle seg til en hund som trives med seg selv og sine omgivelser, hvorenn det måtte være. Tråden her blir oppdatert med bilder og info etterhvert, og ellers kan Tarik følges på bloggen vår. :lol:

Litt praktisk info (vil bli mer utfyllende etterhvert):

E.: HR UH CACH Redland’s Rubber Boots Can CDX WCX SH, US WCX “Boots”

U.: NVCH SE VCH Redadict Racing Rascal “Jing”

Høyde: -

Vekt: -

HD: For ung

AD: For ung

Øyelysning: For ung

PRA: A (gjennom foreldre)

CEA: A/B

I forbindelse med 7 ukersdagen og fordelingen har jeg fått rykende ferske bilder av Tarik på mail :lol:

Dimension1.jpg

Dimension2.jpg

  • Svar 113
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

:wub: Han er virkelig den peneste tolleren jeg har sett. Og det tror jeg at jeg har sagt ti ganger før også.

Lenge siden sist! Tarik blir jo to år om et par måneder, og jeg skjønner ikke hvor tiden er blitt av. Denne sesongen håper jeg å få startet han i både LP og blodspor. Vi hadde egentlig en del utsti

Skrevet

Ei venninne av meg skal også ha valp fra dette kullet, ett utrolig bra kull virker det som. Jeg er bare bittelitt misnunnelig :icon_redface:

Og kjempesøte alle sammen :lol:

Skrevet

Dimension1.jpg

Å du store alpakka eller noe sånt! :) Jeg tror aldri jeg har sett en tollervalp som tiltaler meg så mye utseendemessig. Han ser jo helt perfekt ut :) Syns han har noe spesielt over seg, skiller seg ut i forhold til alle tollervalper jeg har sett til nå. Klarer ikke se hva det er da :) Gratulerer sååå mye med nurket, håper på masse flere bilder :D

Da jeg skulle ha hund nr 2 sto det leeenge mellom toller og aussie, tror jeg har en liten ting for tollere :D

Skrevet

Takktakk, alle sammen :D

Den første dagen har gått over all forventning. Han slapper godt av og har sovet en del, men det er full fart mens han er våken. Enda har vi ikke hatt ett eneste uhell inne, kan jo bare håpe at den statistikken holder! :) Han var rolig i natt også, vi var ute en tur i firetiden, men etter det sov han til halv åtte omtrent. Ellers spiser han maten sin med stor lyst, og er alt i alt en super valp å ha i hus! :) Litt bilder har det også blitt, men ettersom jeg knotet litt med diverse manuelle innstillinger ble kvaliteten litt varierende, og redigeringen klarte ikke helt å fikse det, men dårlige bilder er bedre enn ingen bilder...

DSCF6560.jpg

DSCF6561.jpg

Når man ikke får bite i mine hender, putter man liksågodt egen labb i kjeften :D

DSCF6571.jpg

DSCF6573.jpg

DSCF6574.jpg

Verdens fineste, selvsagt.

DSCF6577.jpg

Kjent stil...

DSCF6580.jpg

DSCF6585.jpg

:)

Skrevet

Wow, han er den første tollervalpen jeg har funnet søt :) (sorry alle toller-eiere ellers :) ) Han har liksom ikke de rare svære ørene eller den rare rosa nesen :) Ordentlig fining, du er heldig! Lykke til videre.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...