Gå til innhold
Hundesonen.no

(Balrog) og Ellies tråd :)


Recommended Posts

  • Svar 733
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg synes du beskriver han så fint! Du veit, vi vil ikke bare høre om suksesshistoriene som ender i sløyfer eller opprykk, men også hverdagene som preger dere som team og hvordan han utvikler seg.

Men han fikk 4 ufattelig gode år, de beste årene faktisk! Og Balrog hadde bare en strek han, resten av han var bare fantastisk, utrolig, fint. Lettlært, arbeidsjern, familiens kjæledegge, mammas kosek

Jeg er altså så imponert over dere to, jeg . Du er en veldig bra hundefører, unge dame . Grattis så mye med opprykket og fine poeng .

Posted Images

Skrevet

Grattis med debuten :). Neste gang sitter opprykket også vet du :D

Takk :D

Å så proff du så ut, Marie :D Og jeg digger kelpie belønningsbildet :D

Hehe jeg og :P Taaaakk :flowers:

Skrevet

Dere var kjempeflinke Marie! Så fin flatdekk. Og jeg elsker kelpiebelønningen :ahappy: , så glad gutt! Fineste Ballrog!

Jeg håper vi møtes på stevne flere ganger, så skal vi heie på dere. Og jeg må bare si; mammaen din er go' da :wub:

Gratulerer med debut og masse lykke til videre! :banana:

Sandra har kritikken din.

Skrevet

Gratulerer med kjempefin debut! Det viktigste er at dere begge hadde det fint i ringen, så kan poeng og opprykk være prioritet neste gang ;)

Skrevet

Wow - der var tråden ja! I am impressed (og bittelitt misunnelig.. for en flott flatdekk!) Gratulerer med knallbra debut da!

Gi Ballemann en ekstra pølsebit fra oss da og si han er en flink bisk (og det samme til Ellie også selvfølgelig, hun er jo en flink bisk hun også!)

Skrevet

Dere var kjempeflinke Marie! Så fin flatdekk. Og jeg elsker kelpiebelønningen :ahappy: , så glad gutt! Fineste Ballrog!

Jeg håper vi møtes på stevne flere ganger, så skal vi heie på dere. Og jeg må bare si; mammaen din er go' da :wub:

Gratulerer med debut og masse lykke til videre! :banana:

Sandra har kritikken din.

Tusen takk for gode ord :heart:

Mamma syntes dere var så søte også, takk for at dere bidro til at hun syntes det var kjempegøy å være med :)

Gratulerer med kjempefin debut! Det viktigste er at dere begge hadde det fint i ringen, så kan poeng og opprykk være prioritet neste gang ;)

Ja :D Takk!

Wow - der var tråden ja! I am impressed (og bittelitt misunnelig.. for en flott flatdekk!) Gratulerer med knallbra debut da!

Gi Ballemann en ekstra pølsebit fra oss da og si han er en flink bisk (og det samme til Ellie også selvfølgelig, hun er jo en flink bisk hun også!)

Tusen takk, det får han få idag da ettersom jeg henger litt etter her :) Også blir jeg så glad over at dere husker på Ellie også :D

Skrevet

Igår startet vi D spor.

Det begynte med at jeg fikk en mail om at jeg var trukket ut til stevnet, de hadde fått for mange påmeldinger - så jeg måtte si fra hvis jeg ikke ville ha plassen. Jeg fikk litt sjokk for jeg trodde ikke vi var påmeldt i det hele tatt! Dvs. jeg sendte jo en mail for leeenge siden, men det så aldri ut som den kom frem og jeg fikk aldri noe svar, også kom vi jo med på stevnet i Larvik og da glemte jeg hele greia.

Såå da jeg fikk den mailen var det to uker igjen til stevnet, og vi hadde ikke trent noe mer siden sist! Og jeg hadde jo tenkt å trene kjempemasse frem til neste start til våren engang. Så jeg helte mest mot å trekke meg, men så følte jeg meg så innmari heldig som var blitt trukket ut, så jeg klarte ikke helt *ler*

Så da ble det litt budføringstrening, litt (ødeleggende) apporttrening, litt hindertrening inn i all LP1 treningen, og kun et spor vi rakk å gå, og det gikk selvfølgelig til ******* :lol:

Så jeg dro uten noen forhåpninger og var veldig nervøs!

Men fremme på stevneplassen trakk jeg at vi skulle begynne med spor, og vi dro avgårde og la sporet i et flott terreng. Veldig vått og mye opp og ned, men masse fiin mose :wub:

Så jeg tenkte at jeg ikke kunne skylde på terrenget om det gikk dårlig!

Også begynner vi å gå da, og for en fin følelse :wub: Balrog duret avgårde helt på streken! Men man blir jo litt nervøs for man husker jo ikke at man nettopp gikk der, og alle trær og stubber ser prikk like ut! Men der fant han en pinne gitt! Og det buskaset gikk jeg jo over isted.. første vinkel på en prikk der jeg hadde gått, akkurat der var det masse mørkt granbar på bakken så det husket jeg. En pinne til, og duret bortover til siste vinkel. Der tok han rett frem der sporet ville gått hvis det ikke vinklet, skjønte at det ikke gikk der - tok en sirkel tilbake å sjekket ut litt før han gikk rett på vinkelen igjen. Men det tok bittelitt tid i en nervøs hjerne. Siste strekket frem til sluttpinnen var bare så gøy for da gikk han på streken og duret avgårde igjen :wub: Dessverre tryna dommeren i bakken bak oss og falt litt etter :lol: men han sa nå at han fikk sett det. Balrog rett bort til sluttpinnen å plukket den rett opp :D Da belønnet jeg så mye at jeg ikke hørte mer fra dommeren enn at vi fikk 9 :) Men jeg tror vi kunne fått 10 om den siste vinkelen hadde vært like bra som resten :D

Det er utrolig hvor glad man blir av en slik opplevelse! Men så måtte vi jo kjøre tilbake til stevneplassen og da kom nervene tilbake. Tenk på alt som enda kunne gå galt!

Det første vi skulle nå var budføring. Og alle måtte ta med hunden ned med det samme, de kunne ikke vente i bilen (ånei og nei, det kom heelt sikkert til å ødelegge :lol:)

Balrog pep litt mens vi ventet på de andre, men så la han seg på rygg og ble klødd på magen resten av ventetiden :lol::wub:

Vår tur og vi gikk rett forbi dommer/skriver/kommandant og blåste i å snakke med dem, sa bare at jeg kjente øvelsen. (For forrige gang løp Balrog til dem istedet). Så snakket vi med figuranten som sa at han hadde to kelpier i bilen! Det syntes jeg og Balrog var fint å høre, også løp vi tilbake så han ikke skulle klare å glemme figuranten på strekka :ahappy:

Jeg sendte og han løp, men så stoppet han opp - hmm hvor er Øivind eller Maria? Nei dette ble nok feil.. også kom han tilbake. (Får jo aldri trent med disse mannfolka som gjemmer seg i skogen..)

Jeg tok sjansen å bare sendte på nytt, da løp han rett ut i full fart så gresstustene stod, satte seg pent - ble klappet på, ventet på kommando og løp full fart tilbake til meg med fint innsitt! Jippi! Men hvorfor gjorde du ikke det første gangen... Jeg ventet spent, kom vi til å få 0?

Men nei, 5! Å da ble jeg glad :D Dommeren sa det var fordi han ikke hadde løpt forbi 10 meters merket enda da han snudde. Mulig det var snilt bedømt, men jeg tror han tok hensyn til hvor fint han gjorde det tilslutt!

Neste nervepirrende øvelse, rett fra løping til fellesdekk! Heldigvis skulle vi ligge mellom to tisper og ikke ved siden av den hunden som eieren ikke turte å gå forbi andre hunder med tidligere på dagen...

Fellesdekken gikk strålende, han lå så fint og selv om det ikke teller så var oppsittet også perfekt! 10 :D

Lydigheten gikk også bra! Det kommer det film av, så det trenger jeg ikke skrive så mye om. Men jeg var så glad da vi var ferdig, for jeg hadde virkelig en god følelse. Vi løp langt bort for ikke å forstyrre også hadde jeg med sekken og Balrog fikk velge akkurat de lekene han ville! Og han ville ha alle såklart, så da lekte vi og lekte vi :D Så utrolig gøy!

Etterpå ventet og ventet og ventet vi i flere timer på de som enda var ute i skogen. Der skjedde det mye tull, noen gikk oppi sporet til en annen (?) og noen hadde fjernet merkebåndene til flere spor :o

Så stakkars arrangøren, men de fikset det kjempefint!

Men i i løpet av dagen hadde jeg typisk fått månedens kvinnelige problemer og satt bare med magekramper. Og i tillegg hadde Balrog klart å dytte ut den ene linsa på øyet mitt, så jeg følte at jeg skjelte og så kjemperar ut, og var så trøtt etter alle nervene og all gleden! Så da endelig premieutdelingen kom og jeg fikk bekreftet at vi klarte opprykket og kom på 5 plass, så klarte jeg ikke å feire skikkelig eller se glad nok ut! Det var rett hjem å legge seg. Takk og pris at snille Øivind var med å kunne kjøre! Men idag har jeg lest gratulasjoner og er kjempeglad :D

Skrevet

Men jeg var så glad da vi var ferdig, for jeg hadde virkelig en god følelse. Vi løp langt bort for ikke å forstyrre også hadde jeg med sekken og Balrog fikk velge akkurat de lekene han ville! Og han ville ha alle såklart, så da lekte vi og lekte vi :D Så utrolig gøy!

[...]Og i tillegg hadde Balrog klart å dytte ut den ene linsa på øyet mitt, så jeg følte at jeg skjelte og så kjemperar ut, og var så trøtt etter alle nervene og all gleden! Så da endelig premieutdelingen kom og jeg fikk bekreftet at vi klarte opprykket og kom på 5 plass, så klarte jeg ikke å feire skikkelig eller se glad nok ut! Det var rett hjem å legge seg. Takk og pris at snille Øivind var med å kunne kjøre! Men idag har jeg lest gratulasjoner og er kjempeglad :D

Herregud, for en dag! :banana: Og Imouto hilser til Balrog og sier at det er best å klabbe mamsen i øyet om morran, FØR linsene har kommet på, for å være sikker på at vi våkner litt skikkelig! :wub:
Skrevet

Herlig! :lol: Hørtes ut som litt av en dag. Gratulerer så mye igjen - opprykket i LP tar dere neste gang! :D

Skrevet

Mamma syntes dere var så søte også, takk for at dere bidro til at hun syntes det var kjempegøy å være med :)

Moren din var jo kjempesøt da, min mor nektet å bli med :lol:

Super glad på deres vegne med opprykk til c-spor :D:banana: Balrog kan han! :D

Så får vi trene masse med ringbånd og konkuransesetting :D

Det kommer filmer fra lp stevnet og litt mer bilder imorgen tenker jeg :)

  • Like 1
Skrevet

Gratulerer så mye med et kjempestevne, å gjøre det bra når en ikke forventer noe er nesten ekstra morsomt - også så bra motor i Balrog, han må jo ha vært sliten etter stevnet dagen før, også jobber han så godt med deg dag nummer 2 også. Håper du får feiret skikkelig for denne sesongavslutningen, Marie!

Skrevet

Tuusen takk alle :flowers::D

Gratulerer så mye med et kjempestevne, å gjøre det bra når en ikke forventer noe er nesten ekstra morsomt - også så bra motor i Balrog, han må jo ha vært sliten etter stevnet dagen før, også jobber han så godt med deg dag nummer 2 også. Håper du får feiret skikkelig for denne sesongavslutningen, Marie!

Ja han har mye motor :wub: Tusen takk Stine :D Vi har et stevne til, men jeg kommer til å være lykkelig uansett hvordan det går. :)

Dere er så flinke! Verdens beste Ballemann! :wub: Snusern hilser og sier at hun vil løpe med han igjen snart!

Takk og ja det vil han også :)

Her kommer filmen fra lydigheten. Ikke den beste lineføringen og synd at han la seg på innkallingen, men jeg er så fornøyd :heart:

Skrevet

Jeg er så rørt og glad og kan egentlig nesten ikke tro det.

Men den fine gode gutten min viste det jeg skrev etter forrige helgs debut og vi vant klasse I i lydighet med opprykk idag :heart:

Jeg hadde aldri trodd vi skulle vinne noe egentlig så dette kom som et stort gledelig sjokk. Han var kjempeflink :D:wub:

Vi har trent kjempemasse siden i sommer og dette er så utrolig motiverende for videre trening og neste sesong.

Nå er det ferie :D

384588_10150458951241399_679816398_10922372_1946422228_n.jpg

300645_10150458951471399_436228154_n.jpg

Edit: Det var 24 påmeldte og vi fikk 182,5 poeng :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
    • Å, så herlig! Jeg har siklet på den rasen innimellom. Arbeidshund med en del vokt, jeg har hørt den beskrevet som en blanding av rottweiler og berner sennen? Håper du poster her og oppdaterer, veldig spennende!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...