Gå til innhold
Hundesonen.no

DeepEyes Sleepless Malice II, "Ikke"


Recommended Posts

Skrevet

Hun er søøøøøt lillesøster - og vakker (husk Labbis: kelpier er vakre!) Og så nett og vever da, Strider er mer grovere i sammenlikning han (macho!) og mangler fremdeles å miste en "småtann" i overmunnen og hjørnetennene - de sylspisse små nålene - sitter fremdeles godt fast. Han har sånn "tannfellings-ånde" om dagen, lukter liksom lymfevæske av den..

Men hvordan måler man høyden på dem på greiest/mest nøyaktig måte?

edit: vi ser jo likheten med Talli, men hvordan er Ikke sammenliknet med Blaze? Har du noen valpebilder av Blaze å slenge ut Jeanette?

  • Svar 651
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

NKK Hamar i dag! 14 mnd gammel og opprykk til LP3, og det med 0 på fellesdekk! Har ikke karakterarket her, men hun fikk 10 på fri ved foten, innkalling med stå, apportering, hopp over hinder, avst

Tusen takk Har dessverre ikke film! Fellesdekk: 0 - vi gikk ut av ringen og opp trappene. Etter å ha stått der i 2 sekunder hører jeg "brrrrrrp!" opp trappene og der kommer Ikke halvsmygende, men

Her er film fra treningen i dag! Vi har hatt en lang pause i vinter, så fremgangen er ikke så stor. Er allikevel superfornøyd med hvordan avstanden hennes har blitt! http://www.youtube.com/watch?v=5

Skrevet

edit: vi ser jo likheten med Talli, men hvordan er Ikke sammenliknet med Blaze? Har du noen valpebilder av Blaze å slenge ut Jeanette?

:) Det er en av mine store sorger egentlig. Jeg hadde en data kræsj som gjor at alle bildene mine, som ikke var i photobucket, forsvant i det store intet. Ettersom jeg ikke begynnte blogge før Blaze var rundt 1 år så er det svært få bilder i photobucket også.

Her er vel Blaze, sammen med Hexa, rundt 4 mnd. Blaze er til høyre.

9a2af17f.jpg

Her er vel Blaze akkurat 1 år. Det er vel hennes første påske og sammen med "brødrene" som hun vokste opp med

db9cda9d.jpg

Blaze 11/12 uker

blazeuker11.jpg

Blaze litt over 1 år

Photo_21701_236092.jpg

Skrevet

:D:D

Edit:

Må bare slenge inn et "gammelt" bilde. 2ne får visst gjennomgå av disse kelpiene :D

62851_10150270862680072_834435071_14867363_6049773_n.jpg

Kanskje det er arvelig? :) Her er mor og bestemor, liksom:

adsc_6069.jpg

Men kelpiene er kjempefine de, jeg er glad i de jeg :)

Skrevet

Jeg tror det, men kanskje det er noe med deg også? :wub:

Hæ? Noe med meg? :hmm:

Jeg tipper 2ne er heeeelt uskyldig i disse Kelpie-kampene :lol:

Selvsagt er jeg det, jeg bare går der og bryr ingen jeg, også blir jeg overfalt av morderekorn sånn helt ut av det blå :wub::lol:

Men ekornene er fine de :wub: Ikke er jo en liten Talliban-kopi, og det er helt riktig det, i min bok :)

Skrevet

Her noen bilder fra turen jeg og Benedicte gikk sammen i dag :lol: Det var litt dårlig lys ute, og meg vi pratet så mye at kamera ikke fikk knipset nok. Og som de fleste vet, så er kelpiesaker vanskelig å ta bilde av! :lol:

5283255145_5a4a6462e4_z.jpg

5283853660_1f97a0445f_z.jpg

Ikke venter på nam fra matmor.

5283255509_b5e506c40c_z.jpg

Hodebilde av Ikke :)

5283255683_c2efc94f55_z.jpg

Flyge-ekorn

5283854128_29f60eb82d_z.jpg

Av og til så syns jeg at man kan se likheter mellom Ikke og en lemur :wub:

La_Red_Fronted_Brown_Lemur.jpg

Takk for turen :wub: Det må gjentaes! Jeg føler fremdeles at jeg har mer å prate med deg om :hmm: Det stoppet jo aldri opp. Bortsett fra når jeg måtte konsentrere meg litt om bilkjøring :wub:

Skrevet

Her noen bilder fra turen jeg og Benedicte gikk sammen i dag :wub: Det var litt dårlig lys ute, og meg vi pratet så mye at kamera ikke fikk knipset nok. Og som de fleste vet, så er kelpiesaker vanskelig å ta bilde av! :wub:

*klippe en hel masse*

Definitivt! Jeg er imponert over hva du fikk til! :wub:

Og så mye Ikke har vokst i det siste - hvor gammel/stor er hun nå?

Skrevet

Selvsagt er jeg det, jeg bare går der og bryr ingen jeg, også blir jeg overfalt av morderekorn sånn helt ut av det blå :wub::wub:

Helt klart, det er akkurat sånn det foregår, det tror jeg også...! *flir*

Ikke er fiiiiiin hun, og har ca nesten ikke noe særlig intenst blikk :wub:

Skrevet

Det er en puppia-sele, veldig fornøyd med den til valp hvertfall :wub: Spesielt den typen. Noen av puppiaselene har tendens til å få en "plagsom flapp" (på en måte :wub: ) bak albuen, og den kan gi gnagsår.

Skrevet

Det er en puppia-sele, veldig fornøyd med den til valp hvertfall :wub: Spesielt den typen. Noen av puppiaselene har tendens til å få en "plagsom flapp" (på en måte :wub: ) bak albuen, og den kan gi gnagsår.

Hvilke puppia-seler lager denne flappen? Jeg har nemlig kikket på den svarte med plush kant som du hadde til Ikke da hun var enda mindre.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...