Gå til innhold
Hundesonen.no

DeepEyes Sleepless Malice II, "Ikke"


Recommended Posts

Skrevet

Takk! :D Håper det :)

Glemte også å si at hun sakte, men sikkert får mer og mer masse i kroppen. Jeg som ser henne hver dag klarer ikke å se det så godt, men mennesker vi ser med 2-3 måneders mellomrom påpeker det alltid.

Sosialt er hun også blitt myyye bedre, og hennes nye bestekompis er huseieren min. De leker med ball i hagen en halvtimes tid flere ganger i uken, og når jeg skal ha henne inn igjen nekter hun å komme.

402141_10150613552411303_530141302_11582858_352249802_n.jpg

Sjefen sjøl i stolen sin

  • Like 1
  • Svar 651
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

NKK Hamar i dag! 14 mnd gammel og opprykk til LP3, og det med 0 på fellesdekk! Har ikke karakterarket her, men hun fikk 10 på fri ved foten, innkalling med stå, apportering, hopp over hinder, avst

Tusen takk Har dessverre ikke film! Fellesdekk: 0 - vi gikk ut av ringen og opp trappene. Etter å ha stått der i 2 sekunder hører jeg "brrrrrrp!" opp trappene og der kommer Ikke halvsmygende, men

Her er film fra treningen i dag! Vi har hatt en lang pause i vinter, så fremgangen er ikke så stor. Er allikevel superfornøyd med hvordan avstanden hennes har blitt! http://www.youtube.com/watch?v=5

Skrevet

Fine bilder! Og da de var pittesmå ekkornbebiser med spørrende blikk :wub: Det er gøy å få litt oppdateringer, og det dere får til er så inspirerende. Det klør i fingrene :P

Skrevet

Ruten: Denne er egentlig veldig god, men det hender at hun blir så ivrig at hun glemmer å stoppe. Dessuten er hun veeldig rask og flyyr gjennom ruten, og har ikke noe problem med å fly 3 meter etter ett hopp. Derfor hender det at jeg må kommandere henne til å stå FØR ruten, for hun klarer jo ikke å stoppe i svevet. Illustrasjon:

298138_10150421877391399_679816398_10709794_646114960_n.jpg

Fine Ikkepikke :D.

Bare husk at du KAN få trekk for å kommandere lenge FØR hun skal stoppe - vi diskuterte det en del på ei trening for ikke så lenge siden med en av LP-dommerne som benyttes mye, og han sa at han har trukket for at kommandoer kommer lenge før hunden stopper - det vil jo si at hunden IKKE gjør det den blir kommandert til, så vær litt obs på akkurat det :). Dette varierer sikkert fra dommer til dommer, men for den som vil perfeksjonere seg, er det kanskje noe å tenke på :).

Skrevet

Åh jeg bare eeelsker Ikke! Hun er nydelig! Spesielt på profilbildet der hun står! Elsker anatomien hennes! :D Dere er kjempeflinke og jeg blir inspirert av å lese om dere :D

Skrevet

Fine lille Ikke! :wub:

:D

Fine bilder! Og da de var pittesmå ekkornbebiser med spørrende blikk :wub: Det er gøy å få litt oppdateringer, og det dere får til er så inspirerende. Det klør i fingrene :P

Hihi, så bra :)

Dritlekker! :wub:

270321_10150677982460072_834435071_19434276_8197222_n.jpg

Ja, elsker det bildet av henne!

Fy flate dere har jo kommet kjempelangt! Knallbra jobba!

Så bra at du sa det, for jeg syns vi har ligget laangt på etterskudd etter å ikke ha trent i hele vinter :P

RÅFLINKE dere er :D Og kjempepen hund!

Den stooolen din :) hvor har du fått den fra da?? :innocent:

Takk! Den er fra CM design :)

Gøy å lese om lille søte gale Ikke.

Gleder meg til film / debuten i kl III :D Det blir bra vet jeg!

Ja, håper det :D

Fine Ikkepikke :D.

Bare husk at du KAN få trekk for å kommandere lenge FØR hun skal stoppe - vi diskuterte det en del på ei trening for ikke så lenge siden med en av LP-dommerne som benyttes mye, og han sa at han har trukket for at kommandoer kommer lenge før hunden stopper - det vil jo si at hunden IKKE gjør det den blir kommandert til, så vær litt obs på akkurat det :). Dette varierer sikkert fra dommer til dommer, men for den som vil perfeksjonere seg, er det kanskje noe å tenke på :).

Ja, jeg veit... Og jeg mottar gjerne tips til hvordan jeg skal få dyret til å ikke syns det er så sinnsykt morsomt å late som at rutebånda er hinder :):P

Gleder meg til å se hva dere får til i år :D

Masse lykke til! :D

Takk :)

Åh jeg bare eeelsker Ikke! Hun er nydelig! Spesielt på profilbildet der hun står! Elsker anatomien hennes! :D Dere er kjempeflinke og jeg blir inspirert av å lese om dere :D

Så kjekt å høre :D

Wow, nydelig! *akutt lyst på kelpie*

Forstår deg godt, jeg :P

  • 3 weeks later...
Skrevet

426407_10150655791181303_530141302_11716506_459288340_n.jpg

417356_10150646900686303_530141302_11690040_1250987780_n.jpg

431451_10150646901866303_530141302_11690043_703744048_n.jpg

Et lite knippe nye bilder :)

Lille Ikke ble også årets LP-kelpie i klubben :)

Grattis :D

Kjempe fint bilde av henne. Gleder meg til å se henne igjen. Men får liksom egentlig aldri "sett" henne når jeg treffer henne :lol:

Skrevet

Grattis :D

Kjempe fint bilde av henne. Gleder meg til å se henne igjen. Men får liksom egentlig aldri "sett" henne når jeg treffer henne :lol:

:lol:

Du får se "rabies-looken" hennes mange ganger da :lol:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Hundene dine er så herlige! :heart:

Liker dem! :ahappy:

Haha :lol: Ikke er så morsom på innkallingen! Hun liksom bare hopper bortover! :wub:

Haha! Jeg liker det egentlig ikke, men det er ikke såpass ille som Tia sin løpsteknikk (bombibjørnen sjæl), så jeg overlever :P

Flink hun er :wub:

:D

Skrevet

Herregud så flinke dere er! Helt rått!

Edit; Må bare få med at for oss "dødelige", så er det så fascinerende det du har fått til med at de to som ikke trenes omtrent ligger som statuer og ser på at det er helt skremmende! Hvordan i all verden?! Bedøver du de eller noe?! :lol:

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ikke et dumt spørsmål i det hele tatt! Det er faktisk veldig lurt å tenke på både helse, mengde og hva slags belønning man bruker. Til valp ville jeg brukt små, myke godbiter som er lette å spise raskt. Poenget er at bitene skal være bittesmå, spesielt når du belønner ofte. Bruker du mye godbiter i trening, kan du gjerne ta litt av dagsrasjonen og bruke den som treningsmat. I starten belønner man ofte, fordi valpen skal forstå hva som lønner seg. Etter hvert som atferden blir mer stabil, kan du begynne å belønne mer variert: noen ganger godbit, noen ganger ros, noen ganger lek, noen ganger å få snuse, hilse eller løpe videre. Lek kan også være en veldig god belønning, særlig for valper som synes drakamp, jaktlek eller leke sammen med deg er gøy. Du trenger ikke ha alle lommer fulle for alltid, men i valpeperioden er det smart å ha belønning lett tilgjengelig. Etter hvert faser du ikke belønningen helt ut, men du belønner sjeldnere og mer strategisk. Jeg har skrevet mer om ulike typer belønning her: Belønning – hvordan og med hva belønner jeg hunden min?
    • Jeg har en venninne som har to hunder mad navn Emmy og Lilly, så det var litt morsomt! Jeg synes Emmy er finest av de tre
    • Ja, det kan absolutt virke som om en hund har “null sosiale ferdigheter”, spesielt hvis hun har hatt lite gode erfaringer med andre hunder, dårlig sosialisering, mye stress eller har lært at konflikt er den tryggeste strategien. Men ofte handler det ikke om at hunden “ikke gidder å forstå”, men at hun blir så stresset, usikker eller gira at hun ikke klarer å lese signalene godt nok. Da kan hun enten bli for intens, gå for tett på, overse dempende signaler eller reagere kraftig når andre hunder sier ifra. Jeg ville ikke latt henne “finne ut av det selv” med andre hunder hvis det stadig ender i konflikt. Da får hun bare mer trening i feil strategi, og de andre hundene får en dårlig opplevelse. I stedet ville jeg jobbet med veldig kontrollerte møter: god avstand, rolige hunder, korte økter, parallelle turer og pauser før det bikker over. Målet er ikke nødvendigvis at hun skal bli sosial med alle hunder, men at hun lærer å være rolig rundt andre hunder uten å måtte bort, mase, kjefte eller skape konflikt.
    • Hei! Jeg ville vært litt forsiktig med å tolke dette som “bølling”, selv om det kan se sånn ut. Hos usikre hunder kan bjeffing fort bli en strategi som fungerer: “jeg bjeffer, og da får jeg mer kontroll / den andre hunden holder avstand”. Selv om nabohunden er snill, betyr ikke det nødvendigvis at Lilje opplever situasjonen som trygg. Jeg ville derfor ikke latt henne være tett på ham når hun kjefter, men heller bruke ham som en trygg treningshund på større avstand. Gå parallelle turer der hun slipper direkte kontakt, blikk og press. Belønn rolig atferd, snusing, kontakt med deg og det å kunne se ham uten å reagere. Hvis hun begynner å kjefte, er dere sannsynligvis for nærme eller situasjonen varer for lenge. Målet er ikke at hun skal “skjerpe seg”, men at hun lærer en annen strategi enn å skremme bort. Og for nabohundens skyld er det helt fair å skjerme ham fra å bli kjeftet på tett oppi. Jeg ville fortsatt brukt snille hunder i treningen, men med mer avstand, kortere økter og mindre direkte samhandling. Jeg har skrevet mer om dette her: Hunden bjeffer på andre hunder – hva kan du gjøre?
    • Hei! Dette høres ut som en hund som allerede går med ganske høyt stressnivå, og da kan bilkjøring fort bli veldig overveldende. Særlig for en omplasseringshund som fortsatt er i en ny situasjon. Jeg ville forsøkt å dele biltreningen opp i veldig små steg, og ikke bare “kjøre mer” for at hun skal venne seg til det. Start gjerne med bilen helt i ro: gå bort til bilen, belønn, gå vekk igjen. Etter hvert kan hun være inni bilen uten at dere kjører, så med motoren på, og til slutt veldig korte kjøreturer. Målet er at bilen gradvis blir forutsigbar og trygg, ikke noe hun må “holde ut”. At hun ikke takler å være alene i bilen, ville jeg trent på separat og på samme måte: så korte avstander/sekunder at hun ikke rekker å få panikk. Jeg har skrevet en mer konkret steg-for-steg-guide her: Biltrening for redde hunder
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...