Gå til innhold
Hundesonen.no

Sovestillinger a la Corgi


gretea

Recommended Posts

Skrevet

En ting som stadig fascinerer meg er hvilke sovestillinger Chuck mener er de aller beste. Han kan ligge i de mest fantastiske positurer, og 98% av tida han sover så er en liten flik av tunga ute. Har prøvd å ta bilder av noen av de beste stillingene, men han våkner jo selvsagt når jeg lister meg så stilt på tå for å ta bilde :)

untitled4.jpg

Favorittsovestillinga over alle sovestillinger

untitled3.jpg

Luftgitardrømmer?

untitled5.jpg

så trøtt, så trøtt... Skal bare se bittelitt mer på TV og så sovne...

Vis meg gjerne flere geniale sovestillinger :)

Skrevet

Åh herregud, perfekte tråden for spamming med Nansen-bilder :)

Her rakk han akkurat å åpne øyna, dessverre:

4387531264_9a441e0023.jpg

Denne er ganske søt (jeg rakk ikke å rydde ferdig senga hans før han sovna, og jaggu tror du ikke han sov videre sånn...):

4502751806_1b1e19bbe8.jpg

Dette er en klassiker, selv om hodet like gjerne kan være under senga, under sofaen, eller noe anna som det er såvidt plass under:

4411483090_e3fd3eb4dd.jpg

Dette er kanskje den søteste...:

4375591560_a6de44233a.jpg

...men dette er vel den morsomste:

4349633446_011787f6df.jpg

Skrevet

Sovende hunder er morsomme! Jeg har også en sånn...

2 måneder:

8ukeroghentethjem070.jpg

12 måneder:

110908003.jpg

24 måneder:

xenrygg.jpg

Det kommer SNORKElyder når hun ligger sånn...

Skrevet

Naaawwww, Aiko er jammenmeg flink å sovedanse. Chuck gjør sjelden sånt som jeg har merket, men han vekker seg selv av og til med å snakke i søvne, og våkner da av sine egne små "boff" helt forvirra og ser seg rundt etter hunden som vekket han ;)

Skrevet

Herlighet altså, så mange søte hunder :wub: Java skal også helst sove så vrengt som overhodet mulig! Er noen ganger jeg faktisk må leite litt etter endene ;);)

Har ingen bilder her nå da, men skal prøve å legge inn noen seinere!

  • 1 month later...
Guest Jonna
Skrevet

Hadde dette bildet som "salgstriks" når jeg hadde en ballaløs hannhund igjen. Med teksten:

Joker mener han får alt for lite mat her i huset og trenger nå ett nytt hjem. Han har prøvd det meste for å oppnå mer mat bla hoppe opp på komfyren for å redde koteletten min. (Heldigvis) Desverre er han fortsatt for liten til å oppnå noe resultat der. Sulten som han er, har han nå sakte men sikkert, begynnt å segne om av sult....

juni07015.jpg

Eller denne :innocent:

juni07066.jpg

Skrevet

hahaha, så søte :banana:

Bilde nummer 3 så litt slitsomt ut om man har en stor hund som vrir seg oppå seg :innocent:

ref bilde 4: sånn har borderen min også ligget, ser helt forvridd ut :)

  • 6 months later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...