Gå til innhold
Hundesonen.no

Basenji på vift!


Yodel

Recommended Posts

Frustrasjonen bobler, og jeg vet ikke riktig hvor jeg skal starte.

Echo, søtnosen til Mamma, er på besøk siden min mor er på påskeferie.

Han har hatt en stygg tendens til å være "utrbyter-konge", så vi har virkerlig stått på for å basenji-sikre tomten til hans adkomst.

Alt gikk vel de første dagene, og vi har holdt et ekstra øye med han når de er ute på egenhånd, men i dag var han søkk vekk. De andre hundene var i hagen som vanlig.

Jeg løper ut og leter, uten hell med en gang.

Etter en halvtimes tid kommer en fornøyd jent-unge på en 17-18 år drassende med både han og sin lille hvite puddel.

Puddelen hadde visstnok løpetid, og jentungen hadde synes Echo var slik en kjekk og høflig herremann at hun hadde latt han parre sin tispe. Hun hadde alltid ønsket seg valper var argumentet, og hun mente blandingen ville "slå an". De måtte da bli vakre! Badoodles liksom. Den nye mote-hunden!

Jeg ble helt satt ut. Går det virkerlig an? HVA gjør man i en slik situasjon? Jeg fikk iallefall tak i tlf nr. slik at jeg kan ta kontakt ved en senere anledning.

Kan jeg kreve abort på tispa`? Mot at jeg tilbyr å betale det det koster?

Nå er det vel litt var skyld også, i og med at Echo klarte å rømme (med mindre jentungen har sluppet han ut med viten og vilje???)

Frustrasjonsutbrudd!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg gikk ikke fem på. Det var nemlig noe som ikke stemte her: Yodel ville ikke bare ha notert navnet og så satt seg i en stol. Jeg tipper hun ville satt himmel og jord i bevegelse for å forhindre at disse valpene ble født ...

(Nå får jeg skjegget i postkassa hvis dette ikke er en 1 aprilspøk! :blink: ).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

*Fnis*

Ok, busted! Men jeg klarte å heve mange øyebryn og senke mange haker tror jeg?? :blink:

Men det ER fakta at Echo er på besøk her, samt at han er en "escape artist", så jeg dro samme spøk på mamma. Hun gikk rett på, og var ganske så sjokkert.

Derfor dro jeg den litt lenger, og sa at jenta var så fornøyd når hun fant ut at Echo var sjampinjong og fullt helsetestet, at hun tilbød å betale normal sprang- og valpepris.

*Flirer*

Det er sjelden jeg har gjort mamsen stum, gett :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

*Fnis*

Ok, busted! Men jeg klarte å heve mange øyebryn og senke mange haker tror jeg?? :blink:

Men det ER fakta at Echo er på besøk her, samt at han er en "escape artist", så jeg dro samme spøk på mamma. Hun gikk rett på, og var ganske så sjokkert.

Derfor dro jeg den litt lenger, og sa at jenta var så fornøyd når hun fant ut at Echo var sjampinjong og fullt helsetestet, at hun tilbød å betale normal sprang- og valpepris.

*Flirer*

Det er sjelden jeg har gjort mamsen stum, gett :)

;);) Jeg lurer på om du blir spurt om å passe han flere ganger!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Belgerpia

Leste og tenkte "yeah right" - gikk ut av tråden, leste litt rundt - og måtte lese igjen og tenkte "yeah right" *ler*

Nope, jeg gikk ikke helt på den altså.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg tenkte vel allerede når jeg så tittelen på tråden (og hintingen i akkurat nå tråden om denne tråden) at dette måtte være en aprilspøk. Men er jo ikke gøy å røpe det allerede i første innlegget etter TS sitt. Noen må jo få lov til å gå fem på :blink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du lurte ikke meg, Yodel. ;)

Historien var bra den, men litt for typisk 1.april-spøk. ;)

Jeg har nok opplevd for mange 1.april'er til å tro på utrolige historier på denne dagen.. :blink:

Jeg, derimot...jeg lurte ei venninne i dag. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det har jeg ikke tenkt på, men jeg tror du har rett i at folk har blitt skjøre etter noen tiår med kontorarbeid. Hundene Bamse og Bob ble dømt til døden for å ha hoppet opp på folk og laget risp med en klo. Luna og Luk lagde blåmerker, Luk er avlivet og eier til Luna kjemper videre for henne, saken skal til lagmannsretten etter dom i tingretten hvor Luna ble dømt til avliving etter et lite blåmerke oppdaget to dager etter Luna var i nærheten av mannen. Folk har blitt pyser og hundene avlives av dem som skal forvalte loven men selv bryter den for å tilfredsstille anmelder, med en dose maktmisbruk inkludert i avgjørelsene. Hunder har lite rettsvern og når det lille som er blir oversett er det farlig å være hundeeier, det koster flere hundre tusen kroner å føre en sak gjennom rettssystemet og utfallet er mer som russisk rulett enn at man er sikret en riktig dom basert på det som virkelig skjedde.
    • En skulle tro det ville være nødvendig at hunden påførte en faktisk skade langt verre enn et blåmerke for å bli begjært avlivet. Det burde holde med en bot til hundeeier for å ikke ha kontroll på den.  Spesielt når det kommer til "bitt" er det for lav terskel. Et "bitt" er jo ikke et bitt. En hund kan klype med kontrollert styrke som et avstandsskapende signal uten å å påføre skader. Det tilsvarer å dytte bort en innpåsliten person som ikke respekterer verbal kommunikasjon om intimsoner. Hunden har ikke hender og bruker munnen istedenfor. Midlertidige fordypninger i huden og eventuelt bloduttredelser ved skjøre blodkar etter ett sånt klyp er ikke for skade å regne i mine øyne. Hvor skjøre har folk blitt? Noen tiår med kontorarbeid og folk synes et udramatisk blåmerke er en skade? Rifter i klær fra å ha hoppet opp for å hilse? Bot og erstatning.  Å avlive en hund for sånne småting er som å gi mennesker 21 år for en bitchslap. Hunder er en så integrert del av kulturen vår at hunders kroppsspråk og adferd er naturlig å legge inn i læreplanen i grunnskolen, så tidlig som mulig. Hvorfor lærer ikke barn hundens språk og adferd på skolen? ..så har de det med seg i voksenlivet og slipper være hysterisk redde.   
    • When Dickhead Awakes  Kapittel 1 Planen var å vente til milepælen 'løfter beinet for å tisse' før neste entry. En annen milepæl fikk æren av å utløse trangen til terapeutisk hamring på tastaturet istedenfor. Sir Edeward har blitt mer og mer Eddie lately. Han enten hører ikke, eller later som han ikke hører, eller gjør et poeng av å ignorere. At hunder bare er distre og ikke også med overlegg tester grenser i puberteten er en myte. Han er distre, no doubt, men han tester også alle grenser han kjenner for tiden. Dette har pågått en stund og er ingen overraskelse. Hva som kom mer uforutsett, på tross av samme erfaring fra tidligere hund, var at han plutselig tisset inne, to dager på rad. Rager 76 cm på manken og veier over 40 kg nå. Dette er i en helt annen liga enn valp som tisser inne.  Første tilfellet skjedde i går. Uheldig sammentreff mellom et massivt politioppbud utenfor pga en nabos mystiske og bekymringsverdige forsvinning, og Edes wake from sleep og potty time. Ikke en passende situasjon å ta ham med ut i, men må man så må man.  Mens jeg tar på ham selen og han er supergira på å ut for å inspisere den uventede og uvanlige situasjonen han hører på utsiden, med banking og rop og prat i en emosjonell tone som ikke helt stemmer med de menneskelige interaksjonene han kjenner fra før, så velger han å bare tisse rett på gulvet ^^ Antakelig en kombinasjon av å ikke ha lyst til å sette seg ned sårbar og tisse foran masse fremmede i en sånn stemning, og en helmax plan om å ha gjort unna det ærendet der først, så han var klar til enhver action som potensielt kunne skje utenfor den døren.  Det å miste turen ut fordi han fjernet motivet, medførte emo og pønkråkk vokal sutring, langt fra den myke Eddie Vedder vokalen jeg håper han modner til med tiden.  Så skjedde det igjen i dag. Han så utover territoriet sitt gjennom vinduet, og markerte det på sengen inne -_- Mens vaskemaskinen går for fullt, og jeg er takknemlig for at den finnes og virker, så trøster jeg meg med at dette er en fase. Pubertal tissing inne har skjedd før, og det gikk fort over igjen.  Om naboen blir funnet, og i hvilken tilstand, det er en større bekymring. 
    • Kan jeg spørre hvilken medisin hun gikk på? Har selv en hund på 3 år som allerede har fått påvist alvorlig grad av HD. Gått fast på Previcox hittil, men synes virkningen kan diskuteres. Ønsker gjerne innspill på smertestillende - ev injeksjonsbehandlinger som gir tilstrekkelig med lindring uten noe særlig bivirkninger. Vet en del av smertestillende som blir forskrevet i behandling HD og artrose blant annet er  NSAIDS som igjen gir ofte belastning på lever, og nyre over tid. Synes det er vanskelig å finne rette behandlingen da hunden er relativt ung.
    • Du kan nok ta det helt med ro ang. rosa nese.  Jeg har hatt flere valper med rosa nese og de har blitt fullpigmentert fram mot leveringstid, noen litt senere, men sorte har de blitt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...