Gå til innhold
Hundesonen.no

Basenji på vift!


Yodel

Recommended Posts

Skrevet

Frustrasjonen bobler, og jeg vet ikke riktig hvor jeg skal starte.

Echo, søtnosen til Mamma, er på besøk siden min mor er på påskeferie.

Han har hatt en stygg tendens til å være "utrbyter-konge", så vi har virkerlig stått på for å basenji-sikre tomten til hans adkomst.

Alt gikk vel de første dagene, og vi har holdt et ekstra øye med han når de er ute på egenhånd, men i dag var han søkk vekk. De andre hundene var i hagen som vanlig.

Jeg løper ut og leter, uten hell med en gang.

Etter en halvtimes tid kommer en fornøyd jent-unge på en 17-18 år drassende med både han og sin lille hvite puddel.

Puddelen hadde visstnok løpetid, og jentungen hadde synes Echo var slik en kjekk og høflig herremann at hun hadde latt han parre sin tispe. Hun hadde alltid ønsket seg valper var argumentet, og hun mente blandingen ville "slå an". De måtte da bli vakre! Badoodles liksom. Den nye mote-hunden!

Jeg ble helt satt ut. Går det virkerlig an? HVA gjør man i en slik situasjon? Jeg fikk iallefall tak i tlf nr. slik at jeg kan ta kontakt ved en senere anledning.

Kan jeg kreve abort på tispa`? Mot at jeg tilbyr å betale det det koster?

Nå er det vel litt var skyld også, i og med at Echo klarte å rømme (med mindre jentungen har sluppet han ut med viten og vilje???)

Frustrasjonsutbrudd!

Skrevet

Åhjelpes! Aner ikke hva jeg hadde gjort, men jeg hadde ihvertfall IKKE beholdt fatningen der og da! :blink:

Nei, jeg tror jeg hadde slitt kraftig selv! Sitter med hakeslepp her og vet egentlig ikke hva jeg skal svare.. Djises!

Guest Dratini
Skrevet

Hun jenta kan jo ikke være helt god?! Er det mulig???

JOOOOO APRILSNARRRRRRR!! :););)

Var også min tanke... :blink:

Skrevet

Jeg gikk ikke fem på. Det var nemlig noe som ikke stemte her: Yodel ville ikke bare ha notert navnet og så satt seg i en stol. Jeg tipper hun ville satt himmel og jord i bevegelse for å forhindre at disse valpene ble født ...

(Nå får jeg skjegget i postkassa hvis dette ikke er en 1 aprilspøk! :blink: ).

Skrevet

*Fnis*

Ok, busted! Men jeg klarte å heve mange øyebryn og senke mange haker tror jeg?? :blink:

Men det ER fakta at Echo er på besøk her, samt at han er en "escape artist", så jeg dro samme spøk på mamma. Hun gikk rett på, og var ganske så sjokkert.

Derfor dro jeg den litt lenger, og sa at jenta var så fornøyd når hun fant ut at Echo var sjampinjong og fullt helsetestet, at hun tilbød å betale normal sprang- og valpepris.

*Flirer*

Det er sjelden jeg har gjort mamsen stum, gett :)

Skrevet

*Fnis*

Ok, busted! Men jeg klarte å heve mange øyebryn og senke mange haker tror jeg?? :blink:

Men det ER fakta at Echo er på besøk her, samt at han er en "escape artist", så jeg dro samme spøk på mamma. Hun gikk rett på, og var ganske så sjokkert.

Derfor dro jeg den litt lenger, og sa at jenta var så fornøyd når hun fant ut at Echo var sjampinjong og fullt helsetestet, at hun tilbød å betale normal sprang- og valpepris.

*Flirer*

Det er sjelden jeg har gjort mamsen stum, gett :)

;);) Jeg lurer på om du blir spurt om å passe han flere ganger!

Guest Belgerpia
Skrevet

Leste og tenkte "yeah right" - gikk ut av tråden, leste litt rundt - og måtte lese igjen og tenkte "yeah right" *ler*

Nope, jeg gikk ikke helt på den altså.

Skrevet

Jeg tenkte vel allerede når jeg så tittelen på tråden (og hintingen i akkurat nå tråden om denne tråden) at dette måtte være en aprilspøk. Men er jo ikke gøy å røpe det allerede i første innlegget etter TS sitt. Noen må jo få lov til å gå fem på :blink:

Skrevet

Nope, denne gikk jeg ikke på - men nå er jeg ekstra skeptisk etter å ha gått på en "jeg sitter på legevakta med brukket bein" på Facebook, jeg gikk skikkelig på... :blink:

Skrevet

Du lurte ikke meg, Yodel. ;)

Historien var bra den, men litt for typisk 1.april-spøk. ;)

Jeg har nok opplevd for mange 1.april'er til å tro på utrolige historier på denne dagen.. :blink:

Jeg, derimot...jeg lurte ei venninne i dag. :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...