Gå til innhold
Hundesonen.no

Duger hundesokker fra Ruffwear eller Muttluks


julnil

Recommended Posts

Skrevet

Har ikke så mye greie på potesokker, da jeg aldri har bestilt slike før.

Skal bestille noen saker fra Canis, og lurte på om noen av potesokkene de selger der, er gode?

Har sett på Ruffewars og Muttluks. Noen som har prøvd disse?

Skrevet

Muttluks har lærsåle, så tenkte den kunne holde en stund?

Vi har ikke salting av veier (annet enn hovedveien, men der går vi ikke da det er en sykkel- og gangsti som følger denne).

Men ser at mange snakker om å miste sokker ja...

Hadde mest tenkt å bruke til tur etter vei, og ved stillestående trening.

Skrevet

Ah ja, de så jo ganske fancy ut :D De er sikkert mer holdbare enn mange andre sokker, men er jo det med å miste dem ja. Men, hvis man er litt oppmerksom så er det ikke noe stort problem da.

Jeg (og et tonn andre soniser) har fra dogboots.com, billige og bra synes jeg, Casper sine i fleece sitter som støpt, og faller ikke av selv om han herjer villt. Men må stramme dem opp innimellom da, antar at man må justere litt på alle potesokker.

Jeg så forresten litt feil, trodde det var 700 for en sokk :D , så da blir det ikke all verdens uansett da. Men jeg kjøpte iallefall 8 sokker fra nevnte side for under 200-lappen :D

Jeg bruker dem til snørekjøring, og fordi han blir så kald på beina.

Skrevet

Vi har Ruffwear, ikke de der, men noen med lærsåler. De er gode, jeg synes de sitter veldig godt på. Kjøpte de på restsalg på en butikk da, ville nok ikke kjøpt de til fullpris. :D

Skrevet

Jeg (og et tonn andre soniser) har fra dogboots.com, billige og bra synes jeg, Casper sine i fleece sitter som støpt, og faller ikke av selv om han herjer villt. Men må stramme dem opp innimellom da, antar at man må justere litt på alle potesokker.

Jeg så forresten litt feil, trodde det var 700 for en sokk :D , så da blir det ikke all verdens uansett da. Men jeg kjøpte iallefall 8 sokker fra nevnte side for under 200-lappen :D

Jeg bruker dem til snørekjøring, og fordi han blir så kald på beina.

Litt, OT, men hvor mye betalte du i frakt? :D

Skrevet

Litt, OT, men hvor mye betalte du i frakt? :D

14 dollar stod det i en annen tråd jeg leste om disse potesokkene.

Bare synd det tar litt ekstra tid å bestille fra USA...jeg hadde trengt disse i går, jeg :D

Fant følgende utsagn på nettet om to andre sokker, som ikke virker så dyre:

Jægerens skaresokker sitter som støpt. Faller ikke av garantert. Brukte dem i to uker i strekk uten at de gjorde det. De går langt opp etter benet og er fasongsydd. http://hundeutstyr.no/

Jeg kjøper de sokkene Robert Sørlie bruker på sine hundeløp! De får du kjøpt hos Trollhundefor 10 stk 200kr og de sitter! Har hatt mine jeg kjøpte 20stk dem har jeg hatt i mange år nå! Anbefales! Ha en fin tur!

Noen som har prøvd disse?

Edit: ser at Jægerens skaresokker koster kr 299,- pr par, så det blir noe dyrt det også

Edit enda litt mer: 10 par sokker hos Troll Hundefór har steget litt i pris, og koster nå kr 250,-

Ikke ille pris, men vet lite om sokkene da

Skrevet

Jeg har bark'n bootsene - og de er helt greie. Vi har slitt i stykker et par - men det har vært med sykling på grus og asfalt. De sitter overraskende godt på foten til hunden, kun et få ganger jeg har vært nødt til å snu for å plukke opp mistet sko.

Skrevet

Jeg har bark'n bootsene - og de er helt greie. Vi har slitt i stykker et par - men det har vært med sykling på grus og asfalt. De sitter overraskende godt på foten til hunden, kun et få ganger jeg har vært nødt til å snu for å plukke opp mistet sko.

Ja, de høres gode ut, men er svinaktige dyre :D

Skrevet

Jeg bruker de samme sokkene som hundekjørere bruker. De er billige, sitter godt.

De holder ikke lenge på asfalt eller grus, og de holder ikke varmen om vinteren, men ellers knallsokker

Skrevet

Jeg bruker de samme sokkene som hundekjørere bruker. De er billige, sitter godt.

De holder ikke lenge på asfalt eller grus, og de holder ikke varmen om vinteren, men ellers knallsokker

Takk for den informasjonen, for jeg trenger noe som holder varmen om vinteren. Da er ikke disse egnet med andre ord.

Er ikke bare-bare å finne frem i potesokk-jungelen :D

Skrevet

Jeg har fra Ruffwear. Eneste som sitter på min. Det er sko, så de holder betydelig lenger enn fleecesokkene som de fleste bruker. Tørker fort og har god passform. Ikke spesielt varme i seg selv (de er laget for å beskytte labben mot underlaget), bruker babysokker fra H&M oppi til min når det er kaldt. De er glatte på holka som de fleste andre gummisåler.

Skrevet

Det var vel Hund i Sentrum som hadde potesokker til salgs for 20,- pr. stk, de er i en forferdelig orange-farge, men duverden som de er solide..

Pan har ikke klart å slite ut noen enda, og han er en ræser til å slite ut alt mulig..

Dessuten detter de ikke av.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
    • Vi er stadig opptatt med konsekvensene av å ikke ha skaffet boligalarm i tide. Jeg oppdaget som sagt at det var noe galt med tekstilene. Både fordi jeg nær klødde til blods og det sved og stakk intenst i huden av klær og spesielt håndklær, men også fordi de produserte et merkelig slags silikonisfisert skum da jeg ville skylle hva jeg trodde var bly fra blypastaen i vannrørene ut med omvendt osmose renset vann. Det var en lang prosess med ymse kjemikalier og lange samtaler med Grok for å identifisere stoffet som Karate Zeon 5 CS. Insecticidet inneholder 5% lambda-cyhalothrin, i lipid emulsjon inni mikrokapsler av polyuretea, i surfaktant. De såkalte fyllstoffene utgjør 95% av produktet, som skal blandes 10-30 mL med 20-100L vann før bruk. ...på planter. Det oppgis å være såkalt vannfast 24t etter sprøyting, noe jeg kan signere på at det er.  Vannfast og vannavstøtende og dundre meg potte lufttett. En video av et par favorittjeans før rens:  https://photos.app.goo.gl/BVPCtf7cAqZAckvx5 Boblene på slutten der kom ut av enden på buksebenet nedi bøtta, ikke gjennom stoffet. Prosessen med å få dette plantevernmiddelet UT av tekstiler innebærer å måtte knuse mikrokapslene for å gjøre virkestoffet tilgjengelig for hydrolyse med base. Jeg valgte sentrifugering for å knuse, som fungerte utmerket. Halveringstid for virkestoffet er 7 dager i pH 9 ved standard trykk og temperatur, i ren vannløsning. Når stoffet sitter inni tekstilfibre, omgitt av 95% fyllstoff.. En må opp i pH og temperatur, og en må ha noe som lokker det lipofile virkestoffet ut av sofaen på gutterommet for å øke sannsynligjeten for et vellykket møte med OH-. De to molekylene ville bare scrollet forbi hverandre på datingapps uten litt hjelp. Det har gått mange 5L kanner salmiakk og grønnsåpe, noen kanner Biltema Grovrens, Ovn- og Grillrens, isopropanol, rødsprit og Vanish OxyAction til soaking i døgn. Å bevege tekstilene nevneverdig during soak har vært uaktuelt pga gassene. Jeg har vært så heldig å få supplere teoretisk kjemikunnskap med praktisk erfaring med bl.a. HCN og kan fortelle at tekstiler dynket i ufortynnet Karate Zeon 5 C, bløtlagt i pH 13-14, de vil produsere forholdsvis mye HCN, så å åpne en lukket beholder som har stått i to døgn - lukket for å hindre pH i å synke ved fordampning av ammoniakk eller bufring med karbonsyre fra opptak av CO2 fra luften - å åpne en sånn beholder uten å ha et ordentlig avtrekksskap krever at en forstår seg på molekylvekt i gassblandinger og legger seg flat, om en ikke har dykkeutstyr.  Steg 1 og 2 i prosessen var forholdsvis smooth sailing. Et illustrasjonsfoto tatt før en lunsjpause: Så, etter å ha knust kapslene og hydrolisert det kraftig lipofile virkestoffet til mer vannløselige produkter, så får en lære om mikroplast.  Det hvite er ikke såpe, det er mikrokapsel debris fra en liten singlet oppi den bøtta. Mikrokapselrestene begynner ikke slippe tekstilen før etter at virkestoffet er brutt ned. De er lagd av samme materiale som deler av elastanfibre. Gummi'ish, med trykk på ish. De er ikke hydrofile, men har heller ingen affinitet til annet enn elastan og polyamid av hva jeg har sett så langt, og flyter opp i vann når de løsner fra tekstilene. Mengdene...  Uten å overdrive, det har antakelig gått mer enn et tonn varmtvann til å skylle debris ut av den ene singletten i den bøtta på bildet. Den er _nesten_ ren nå. Tidkrevende, fordi den må tørke mellom, da svulmede bomullsfibre holder mer mikroplast fanget enn tørre fibre gjør. Vaskemaskin er lite hjelpsom fordi den tømmer nedover, og plastgugga blir liggende igjen oppå plagget. Vi har holdt på i flere uker nå. Rinse, repeat.  Edeward er drittlei og deprimert. Han er sjalu på tekstiler og bøtter og vann og har henfalt til å rive av seg pelsen i mangel på bedre å ta seg til, fordi han pga pelsstellet på rasen har fått for seg at jeg liker ham bedre uten pels, så han gnager og river den ut for å komme ovenpå i konkurransen mot bøtter og vann og klær. Dette er hans eget verk.  På den positive siden ser han nå på bading med helt nye øyne. Når nødhjelpsarbeidet for å redde unike klesplagg med høy affekskonsverdi innimellom ryddes bort er det endelig hans tur til å få min oppmerksomhet og kjærlighet, og vask av skjegg og bart har blitt mye lettere og krever lavere kompensasjon enn tidligere.  For øyeblikket er han utålmodig, fordi han vet jeg har kjøpt burgere og pølser fra K9 Hundesenter i dag, og han aner at jeg har planlagt noe med de burgerne.     
    • Putt den i en vaskepose i vaskemaskina, og så heng den til tørk et litt varmt sted så den tørker raskt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...