Gå til innhold
Hundesonen.no

Led Lys til hunden


Guest Jonna

Recommended Posts

Skrevet

Hehe, ja kjøpte sånn i fjor jeg og de lyser så kraftig at jeg synes det er ubehagelig å se på lyset hvis jeg er for nært (feks. har hunden i vanlig bånd). Men kjempekjekke når han springer løs :banana:

Skrevet

www.dealextreme.com i Hongkong har gratis frakt til Norge. De har en del smarte småsaker, blant annet nøkkelringer med led-lamper på (ikke blinkende). Vi har kjøpt 100 av de for en femtilapp eller noe, og bruker de til hunden. Vi har vel lys for resten av livet hans tenker jeg... (men husk at om man bestiller for over 200kr så må man betale toll).

Skrevet

Jeg kjøpte på tiger i danmark, to lys (et rødt og ett hvitt) til 19 kr eller noe. Det hvite lyser opp som en liten lommelykt, genialt. Har alltid på om kvelden når han går løs på tur, eller er ute i hagen.

Edit: nå har jeg kjøpt 30 lykter fra dealextreme :banana: Kjøpte litt forskjellige typer, en ti-pakning med svarte (angrer litt for at jeg ikke kjøpte gjennomsiktige nå da, de vises vel enda bedre kanskje..., men spiller ingen rolle for var jo billige), en 7 pakning med forskjellige farger, samt 3 pakker som inneholder en rød og hvit hver, slik jeg har fra før av. Så at pakken var dansk og.

Så er det bare å vente et par mnd på levering :banana:

Skrevet

Pippin og Symra har de fra Hund som hobby. Jeg synes de er litt ekle å skru på/av, men ellers er de greie. Pippin syntes det var mystisk meg den lysflekken i snøen i begynnelsen, men nå merker han den ikke lenger.

Skrevet

Lyset på biltemalykten er geniale! (synd Kahlo kverka den ene til Truls, og Truls selv tok den andre) De tåler ikke tygging. *fnis*

Skrevet

Jeg hadde en lykt som jeg kjøpte på dyrebutikken :icon_redface: Men jeg kan ikke ha den på Boris, for han skal ta lyset hele tiden.. så han går rett som det er på tryne..:lol:

Skrevet

Jeg hadde en lykt som jeg kjøpte på dyrebutikken :) Men jeg kan ikke ha den på Boris, for han skal ta lyset hele tiden.. så han går rett som det er på tryne..:P

Ha ha søteste Boris!! :icon_redface::lol:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Pippin og Symra har de fra Hund som hobby. Jeg synes de er litt ekle å skru på/av, men ellers er de greie. Pippin syntes det var mystisk meg den lysflekken i snøen i begynnelsen, men nå merker han den ikke lenger.

"Hempa" på Pippin sin gikk istykker. Tror jeg skal prøve Biltema sin nå.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
    • Hvis du ikke har vært borte mer enn en time nå, og så plutselig øker til en hel arbeidsdag så er det klart at det blir problemer. Jeg vil også påstå at de færreste valper takler greit en arbeidsdag alene ved 12 uker, og synes det er ganske dårlig av en oppdretter å påstå det. Det er også litt raseavhengig, men jeg ville aldri regnet med at hunden var klar til hele dager alene hjemme ved 12 uker, uansett rase. Man henter vanligvis valpen ved 8-10 uker. Den første uken bør man være sammen med valpen og legge et trygt grunnlag, og så gradvis legge til rette for at valpen takler at man går unna, enten det bare er i et annet rom, ut og hente posten, osv. Da er det veldig individavhengig hvor fort man kan gå fram, og går man for fort fram må man ofte gå mange steg tilbake igjen. Det ER mye jobb å ha hund, og uansett hvor forberedt man er så tror jeg mange får seg en overraskelse. 
    • Jeg har noen til å passe inni,men ikke noe fast. Jeg jobber skift, og hunden har noen å være med når jeg jobber natt. Han har også noen å være med litt på kvelden når jeg jobber ettermiddag. Det er de dagene jeg jobber dag som er problemet. Det er ikke sånn at jeg ikke har tenkt på at det er ansvar med hund. Men jo, jeg trodde han var klar for å være alene nå.. Oppdretter sa valpene klarte det greit etter ca 12 uker...med trening så klart. Mulig jeg ikke har trent godt nok..har jo aldri dratt lenge fra han. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...