Gå til innhold
Hundesonen.no

Lille Milo og livet i England


pelsen
 Share

Recommended Posts

Min jack russel på 17 uker er fra 'hundefarm' i England. Jeg hentet han da han var 9 uker gammel, da hadde han tilbragt sitt korte liv utendørs før han havnet hos RSPCA. :P

Første dagen gikk kjempefint og han sov hele natta i senga si på gulvet ved siden av min, og slik fortsatte det. 99,9% stueren, lærevillig men svært ukonsentrert til tider. Kjempegod på kontakt innendørs, skal begynne å trene med forstyrrelser. Vi går turer uten bånd på en stor slette i utkanten av skogen, og der blir han godt sosialisert med store og små, hunder og mennesker. Hittil er han perfekt på innkalling, og han legger seg å venter til han får signal om at det er greit å hilse på. Skikkelig diltende mammadalt, elsker å bruke hodet, og er helt klart tilhenger av gode rutiner. Ufattelig slitsom når han er overtrøtt, og vanvittig søt når han er 'vanlig trøtt'

Nå om dagen trener vi på å gå fot. Hittil har vi kommet til utgangsstilling :P (ingen bakpartskontroll enda), da sitter han sååå pent. Når vi skal begynne å gå, hopper han annenhvert skritt :D Ellers kan han det 'vanlige' sitt, dekk, gi labb, slipp, ligge på rygg, rulle rundt, på plass (uten bakparten...) Lært å gå pent i bånd, og det ble enda bedre etter vi kjøpte sele.

Også har han lært å sette seg på det nederste trappetrinnet når vi kommer inn fra tur, så vi kan tørke gjørme-mage. Og dette gjør han da også etter tørre turer :D

Vi har planer om å prøve lydighet og agility (når han blir 'stor gutt') kun for moro skyld. vil finne en aktivitet vi begge kan trives med :getlost:

Her er han, fra 9 til 15 uker :wub:

post-6007-1261097910,1541.jpgpost-6007-1261098058,123.jpgpost-6007-1261097965,0228.jpgpost-6007-1261098010,0061.jpgpost-6007-1261098039,8421.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 years later...

Milo har blitt 29 mnd gammel og er mannen i mitt liv. Vi har en helt utrolig kjemi, han er veldig mammadalt (og får lov) og så utrolig vakker for jack russell å være ;)

Vi kløver, sporer, driver med hobbylydighet, lærer inn dumme triks som å lukke dører og sniffe ut sitron te-poser fra andre frukt-teposer, og driver litt med hage-agility. Prøver å finne heelwork to music eller freestyle i nærheten for å prøve noe nytt.

spam fra de siste månedene:

IMG_6821.jpg

IMG_6819.jpg

IMG_6806.jpg

IMG_6793.jpg

IMG_7116.jpg

IMG_7104.jpg

IMG_7255.jpg

IMG_7253.jpg

10april.jpg

april018.jpg

IMG_7888.jpg

IMG_7216.jpg

IMG_7089.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Han har det godt i buret. Det står på et varmt underlag og han har myk madrass og tepper. Mer enn nok plass til å snu seg som han vil. Han har vannskål festet på ene burveggen og må han tisse, piper han så jeg går ut med han. Det er ikke bur som er et problem her. Han legger seg inn i det frivillig på dagtid også når han skal sove. 
    • Buret er veldig begrensende, og hunder bruker ulike liggestillinger og underlag for å regulere varmen i løpet av natten. Hunder ligger gjerne stille der fordi de ikke har noe valg. Hvis valpen må gjøre fra seg eller søler når han drikker så blir det fort vått og ubehagelig å ligge der også. Lykke til med kattetreningen, du har nok en jobb foran deg der. Selv om det har gått bra før så er individer forskjellige og har ulike grader av instinkter.
    • Ja, han visste at jeg hadde katter, men mente det ikke var noe problem. Og jeg har hatt både jakthunder og gjeterhunder tidligere og det har gått veldig bra. Valpen ligger fint i buret så jeg skjønner ikke helt hvorfor jeg skal endre på det? Buret står i stuen og valpen sover rolig hele natten der. 
    • Begynner å bli ei stund siden jeg hang på forum nå, ja 😄 dårlig til å sjekke svar og, ser jeg!  Det må jo bli kjøring, da!
    • Visste oppdretter at du hadde katter? Har de noen råd kanskje? Dette er jo en mix av raser som har notorisk høyt jaktinstinkt, så dette kan bli en stor utfordring. Her må det i så fall systematisk trening til med rotrening rundt kattene, belønning for å ignorere dem, og trygge områder for begge. Og det er fortsatt ingen garanti for at det går bra. Har du mulighet til å skille dem i ulike rom om natten så valpen slipper å ligge i bur?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...