Gå til innhold
Hundesonen.no

Marvin og Dany


Recommended Posts

Skrevet

Oj, det så jeg ikke. Face har ikke gitt meg en sånn rød notis. Men bare å komme! Så gøy! :bananas:

:D

Send meg PM med hvilken buss jeg skal ta fra Ski og hvor jeg skal gå av, så skal jeg finne ut ca. når jeg kommer. :)

  • Svar 259
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

OT, men merk shibaen som bare driver med sitt! Hahahaha - shibahumor

Noe må de vel holde fast i?

Ikke det helt supre BIS-bildet, men tror både hund, eier og fotograf var litt slitne BIR og BIM: Stort grattis til fineste Marvin!

Posted Images

Skrevet

Det første Dany oppdaget da vi kom ut til et hvitt teppe som hadde lagt seg over verden, var at dette teppet kunne spises. Det var noe rare greier, men veldig stas. Etter det, så var det egentlig veldig lite stas for hun syntes det var kaldt og ekkelt. Og hvor skal man tisse nå liksom? :huh:

Men til slutt måtte hun bare bite seg i det, og da var det veldig stas å få komme inn i gjen. Så det var vårt første møte med vintern som ikke vil slippe helt taket ennå.

Skrevet

De er så gode å tafse på, bare vent så skal du få prøve :D

Hihi, ja det håper jeg at jeg får prøve :D

Herlig med hun og Aiko da! Man kan se det på Aiko at hun passer på henne :wub: Også den fine sengen da! Jeg vil ha!

  • Like 1
Skrevet

Nå har Geo akkurat reist hjem. Han og Ingvild har vært her store deler av dagen, og kelpiebarna har lekesloss så busta føyk. Godt for dem å kunne dra det helt ut på en som er like liten med like mye energi og lekelyst som en selv. Marvin og Aiko var med å lekte etter hvert.

Ingvild tok masse bilder, så vi får se om det kommer noe :P

Nå ligger frøkna rett ut her igjen.

Takk for koselig besøk Ingvild! :)

Skrevet

Så vakker!! Herlige bilder.

Gleder meg til å følge tråden videre :D

Meera hilser også, å forteller at hun ikke bor langt unna :ahappy: (spydeberg)

Jeg jobber selv i Ski :wave:

Hadde vært morsomt å kunne treffes en gang, med Geo, Dany og Meera (siden vi ikke bor så langt unna hverandre) :lama:

Guest lijenta
Skrevet

Så ut som Dany koser seg stort blandt alt å utforske og forresten den grønne soffan kledde damen hihi

Skrevet

Takk for herlig dag! :D

HER ligger bildene av Geo og Dany sammen. :) Liten smakebit:

6999971190_5210dcc63c_z.jpg

7146060085_95ab694779_z.jpg

Og så oppstillingsbildene! 9,5 uker gammel:

7146062845_e494d9d4b3_z.jpg

7146063315_f74796b8f6_z.jpg

7146063753_2bedc73dbc_z.jpg

Det var ikke bare bare å få ordentlige bilder, men her er det som ble ok i alle fall! :)

  • Like 1
Guest Jonna
Skrevet

Syns de ble bra jeg :D

Bare husk at dere har ikke setter :P Halen skal henge ned den :lol:

Får stjele når jeg kommer hjem fra jobb!

Skrevet

Syns de ble bra jeg :D

Bare husk at dere har ikke setter :P Halen skal henge ned den :lol:

Får stjele når jeg kommer hjem fra jobb!

Noe må de vel holde fast i? :P

  • Like 3
Skrevet

Syns de ble bra jeg :D

Bare husk at dere har ikke setter :P Halen skal henge ned den :lol:

Får stjele når jeg kommer hjem fra jobb!

Jeg tenkte på det etterpå, men der og da så strvde jeg litt med å få henne til å ikke vandre fra meg og utfor kanten :icon_redface:

Skrevet

Dany er bare så knuuusbedårende atte jeg blir nesten valpesyk her jeg sitter. :wub: :wub: :wub: Og det er faktisk veldig godt gjort, for jeg synes valper er oppskrytt, og jeg har hatt valp/unghund søren meg i 3-4 år sammenhengende. :P

Guest Jonna
Skrevet

Jeg tenkte på det etterpå, men der og da så strvde jeg litt med å få henne til å ikke vandre fra meg og utfor kanten :icon_redface:

Regnet med at det var ett håndtak :lol:

Skrevet

Spammer med litt mer bilder. Det er søndag og sol, så da må man ut å knipse litt av krapylene :)

IMG_4086.jpg

IMG_4090.jpg

IMG_4096.jpg

IMG_4098.jpg

IMG_4109.jpg

IMG_4110.jpg

IMG_4119.jpg

IMG_4127.jpg

IMG_4128.jpg

IMG_4148-1.jpg

Guest Jonna
Skrevet

Vet du hvem hun minner om?

Blaze, hun hadde det samme seriøse utrykket når hun var bebis!

blazeuker11.jpg

Skrevet

*fortsettelse*

IMG_4184.jpg

Marvin gjør seg pen for Dany

IMG_4195.jpg

Tør man å ta ballen fra kelpievalpen?

IMG_4202.jpg

IMG_4205.jpg

IMG_4245.jpg

Dany har funnet ut at ikke noe er for stort for gapet hennes

IMG_4328.jpg

IMG_4339.jpg

Dany viser vei

IMG_4340.jpg

Skrevet

Vet du hvem hun minner om?

Blaze, hun hadde det samme seriøse utrykket når hun var bebis!

blazeuker11.jpg

Å ja det gjør hun! :wub:

Skrevet

Så mye koselige bilder :D

Arya(eller eieren til Arya) lurer på om de kanskje kan være så frekke og invitere seg selv på et besøk snart. Så Arya kan få litt annet å leke med en bare buller :P

  • Like 1
Skrevet

Så mange nydelig bilder. Herreli så utrolig sjarmerende og søt hun er. Og for noen gilde vofser hun bor sammen med:) Og det ser jo ut som en super hundehage, misunnlig:)

Skrevet

Så mye koselige bilder :D

Arya(eller eieren til Arya) lurer på om de kanskje kan være så frekke og invitere seg selv på et besøk snart. Så Arya kan få litt annet å leke med en bare buller :P

Dany (og vi andre) vil veldig ha besøk av dere! Nå har hun fått utveksle en del i store bokstaver med Geo, så nå er det greit å fp ut en eel på Arja haha

Jeg er så spent på hvordan hun ser ut nå, Dany er i ferd med å bli lysere og mer lodden i pelsen. Hun har dratt seg til og blitt lang.

Til helgen er jeg på kurs, ellers er jeg åpen for å finne en dag :)

Og Tone S: Takk for det :)

Enits: Hihi, hun et en bøllete søtnos!

Debbie: Hun koser seg med hagen og vennene sine, så er veldig glad vi har flyttet hit :)

Rødhette&Ulven: Hehe, ja hun koser seg med pinnen sin akkurat her :)

(Svarer på mobil, multisitat fungerer ikke)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Bare det lille du beskriver om dognanny gjør at jeg vil fraråde hva som helst hun anbefalte ihvertfall. Som dere jo har oppdaget så er det å korrigere, rykke eller kjefte på en allerede frustrert hund ikke konstruktivt. Det er helt fint å høre hva dere har prøvd å hva som skjer. Men jeg lurer litt på, hva skjer om dere deler opp turene? Maks 15-20 minutter på en tur. Skjer det like ofte på morgen og kveld som på den lengre turen på dagtid? Et par enkle oppgaver i løpet av turen (som allerede er grundig innlært inne og som han kan), en enkel sitt, kontakt, håndtarget e.l. Da tenker jeg en kort stopp og en øvelse, maks to repetisjoner, og så rusle videre. Hvis dere får lært inn igjen grime så kan det være tryggere med å prøve halsbånd, men det er nok lettere for dere å få hjelp av en instruktør som ser dere og hunden. Jeg er helt sikker på at dette er løsbart, selv om dere er kjempetålmodige og har prøvd masse allerede! Håper vi får en oppdatering her også når dere har fått litt hjelp.
    • Takker igjen for godt svar! Vi har brukt både sele og halsbånd, med de siste 6 mnd har vi utelukkende brukt sele som sitter godt. Har flere ganger vurdert å bruke halsbånd i stedet men ser at vi ikke tørr da han helt sikkert hadde klart å vri seg ut av det når han klikker. Flere ganger har jeg vært redd for at han skal komme seg ut av selen når vi krangler. Han river å sliter, ruller å hopper. Eneste gangene jeg er trygg på at han ikke kommer seg ut av sele/halsbånd er om han er bundet fast, for da står han helt stille. Og både sele og halsbåndene vi har brukt er passer han og er justerbart. Vi brukte også retrieverkobbel i starten (fikk anbefalt det av oppdretter) men bruker ikke det lengre. En av teknikkene dognanny viste oss var å bruke retrieverkobblet til å "få han av oss" når han hopper på, ved å rykke i båndet, men det fungerte i en halv dag så trosset han det også å vi ønsker ikke å bli stående å rykke i et så tynt med kraftig bånd, det økte bare stressnivået hans.  Vi har ila året som har gått tenkt at han kan være både over og understimulert og gjort endringer i hverdagen i perioder for å justere aktivitetsnivået både opp og ned. Men det har ikke blitt bedre. I periodene vi har justert det ned ser vi at han blir verre, og gjerne mer pågående inne også. Noe vi mener taler imot at han er overstimulert. Og vi har siden han var liten forsøkt å gjøre tydelig skille på at lek og oppgirende aktiviteter skjer ute, mens inne er det ro.  Mulig jeg ordla meg litt feil i forrige kommentar, men vi krever stort sett ingenting av han ute. Det resulterer i at vi henger etter han å han drar som en galing. Men slik har det blitt fordi hver gang vi prøver å lære han noe ute (gå pent, søke kontakt med oss, sladretrening ol) så ender det etter et pr min med et nytt utbrudd. Så frustrasjoenen vår kommer av at vi føler vi er i en ond sirkel. Han vimser rundt å vet ikke hva som er forventet av han > vi forsøker å korrigere han å lære han noe/forstyrre han ved å gi han en oppgave eller mål med turen > han klikker > vi rykker tilbake til start. Slik har det blitt da vi har tenkt at vi kanskje bare må stå i disse episodene til han lærer seg hvordan han skal oppføre seg på tur, det er jo tross alt en rase som er lærevillig og gjerne vil ha en oppgave. Men selv etter lengre persioder der vi prøver igjen å igjen så later det ikke som at han forstår tegningen. Så de siste pr månedene så har vi ikke krevd eller forventet noe av han. Å selv når han er løs å kan løpe som han vil, feks på inngjærdet hundepark (Maridalen hundepark og Nordkisa hundepark) å vi forsøker å kalle han inn, så kommer han løpende (som jo er bra) men kommer da flyvende med sine 40 kg rett på oss å begynner å bite. Så kort sagt så klikker han både av for mye frihet, for lite frihet, lite/ingen forstyrrelse fra oss og for mye forstyrrelse fra oss... Mulig jeg høres ut som jeg bare kommer med motargumenter til alle forslag, å det mener jeg ikke! Men vi har virkelig prøvd alle vinklinger og teknikker vi kan tenke oss til og finne ut + litt til.  Men tusen takk for konkrete tips til adferdskonsulenter og fysio 😀
    • Nå vet jeg ikke om alle instruktørene til Norges Hundeskole, men jeg har ikke kjent eller møtt mange instruktører derfra med adferdskompetanse. Dognanny kjenner jeg ikke til, men jeg synes bakgrunnen kanskje var litt tynn. Selv om dere ikke ser noe mønster i adferden og han er røngtet fri så kan det godt være muskulære eller skjelett-problemer som bygger seg opp over tid og trigger på ulike tidspunkter, når det bare renner over. Og når du nevner at han har hatt ryggproblemer så blir jeg raskt mye mer oppmerksom på at det kan være noe uoppdaget der.  Bruker dere halsbånd eller sele? Hvis dere bruker halsbånd ville jeg forsøkt en godt tilpasset sele. Om dere allerede gjør det ville jeg faktisk forsøkt halsbånd, for å se om det gjør noen forskjell. Som du sier, ut fra det du beskriver, kan det høres ut som stress, frustrasjon og overtenning. Har dere forsøkt å kutte langt ned på kravene? Og kutte ned på aktiviseringen? Det er ikke det vanligste, men det hender også at hunder er overaktiverte og overstimulerte. Og selv om det er en aktiv rase så finnes det alltids unntak.  Korte, rolige turer, med litt løping om det ikke trigger for mye, og mer ro og hvile hjemme. Prøv å ikke stille for mye krav, gi ham litt mer slakk, litt mer "forberedelse" på at "nå skjer ting", og om mulig la han heller gå en kort tur i lengre bånd og gå hjem før det smeller. Alt dette er såklart forslag til ting å prøve ut, uten at jeg har sett hunden og situasjonene. Dere trenger definitivt en kompetent adferdsekspert til regelmessig oppfølging. https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund#Innlandet-hund Kjersti Bjøntegaard kan jeg personlig anbefale. Vi brukte henne mye med vår til dels krevende ridgeback unghund. Turid Hovland kjenner jeg bare såvidt til, men i likhet med Kjersti har hun en solid og god utdanning og mye god kompetanse ser jeg. Ta kontakt med en av dem, og de kan sannsynligvis anbefale andre om de selv ikke har kapasitet. De kan godt mulig også anbefale en fysioterapeut. I Oslo kan jeg anbefale smarthund.no (Hilde Iren).
    • Går det an å bruke kickspark i langrennsporene? Eller der de har oppkjørte løyper? Finnes det ski på dem? Har lyst på men må se om jeg kan kjøre det først da de vanlige veiene her jeg bor blir strødd. Hvordan trener man da hunden til å trekke? 
    • Glemte å legge til at vi gjør daglig korte økter med søk, hjernetrim, lek, «skattejakt» etter godbiter og leker både inne og ute. Øver mye på håndteringstrening ol.  Å han mestrer alt annet som en drøm, ingen problemer med å være hjemme alene, stueren på 1-2-3, trygg og veldig fin hund på alle andre måter, akkurat det vi så for oss. «Bare» dette ene problemet som skygger over så mye av det som har gått bra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...