Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 2.8k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Har vært på flere turer, og skrevet en kommentar om Mannegruppa Ottar.

Skrevet om erfaringer om to raser https://gyldenlykke.wordpress.com/2016/04/10/dalmatiner-versus-golden-retrieverjaktvarianten/

Har blogga igjen. Det gikk litt hardt for seg etter siste blogginnlegg (oppringning av en rekke nummer registrert på fremmede menn), så jeg mista litt piffen, men fanken heller, altså. Trur det er på

Posted Images

Skrevet

Duuu, er du glad i lange hunder? :whistle:

(mulig hun bare ser ekstra lang ut i gresset, men jeg tenkte "Extra" med en gang :lol: )

... Jeg har blogget :)

Det er gresset. Hun er ikke lang ;)

Skrevet (endret)

Bloggen er oppdatert med masse bilder :)

IMG_2258.jpg

Er hun ikke veldig stor blitt? Nora er jo 2 mnd. eldre, og er jo sikkert halvparten :P

Edit: Action er akkurat 1 mnd. og 1 dag yngre! :)

Endret av Anebergen
Skrevet

Oppdatert med en del blogging, galleri og treningsvideo siden sist jeg la ut her. Må le litt av Mana som er så ivrig i starten at hu hopper laaangt forbi meg når jeg ber henne i utgangsstilling :lol:

Skrevet

Jeg har blogget om utstilling- og miljøtrening et par ganger, om Tinka som var i "Vi med Hund", om "potemaling", og om mitt aller første symaskingprosjekt som endte opp med å bli en "pusepose", og lagt ut video av hva vi gjør når lillepusen er syk og ikke vil spise. Jeg har skrevet en artikkel om innekatt vs utekatt, og et innlegg om hva slags mat jeg gir dyra i huset. Jeg har også fullført en serie jeg har hatt gående om "hundene i mitt liv" (med bilder og videoer).Jeg har fått dyra til å posere med elipsemaskina og vektene mine, rett og slett for å få treningsmotivasjon :P

Vi har fullført en konkurranse, og trukket vinner, men har satt i gang en ny konkurranse (Premien er flekkfjerner, samt en overaskelse til dyret) Denne gangen er det en gjettekonkurranse, med video, om hvilket av bikkjetrolla som scorer høyest på en IQ-test. Gøy om dere vil bli med!

blogg1-77.jpg

Søteste saken, som jeg forelsket meg i på trening

Skrevet

Okei, du må prøve å få et oppstillingsbilde av de to ved siden av hverandre en gang! :)

Ja, det skal jeg prøve på med litt hjelp :ahappy: Tone stilte de opp, og Carina tok bilde for noen uker siden :) De står ikke i lag, men da kan du i hvert fall få se henne når hun står oppstilt som en belger :P

Er hun ikke veldig stor blitt? Nora er jo 2 mnd. eldre, og er jo sikkert halvparten :P

Edit: Action er akkurat 1 mnd. og 1 dag yngre! :)

Hun er stor ja :) Tipper hun er 50 cm høy og 15 kg, eller noe :) Extra ligger helt på minstemålet på belger, så hun er ikke så stor som hun ser ut til :)

Skrevet

En stund siden jeg har lagt ut noe på hundesonen nå, så har noen bloggoppdateringer om hund på båt, Chicas merkelige liggeplasser, samt fotografering, babybilder, sjørøverputer og punger. Ta gjerne en titt:)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...