Gå til innhold
Hundesonen.no

Kjeborg Daddy`s Boy Danny


Recommended Posts

Skrevet

På søndag 15 nov.hentet jeg min valp.

Han var 9 uker i går. Han heter "Kjeborg Daddy`s boy Danny".

Han er trygg, uredd, glad , morsom, leken,osv osv.

Det virker som han har slått seg fint til ro her. Han leker og responderer og har spist opp all maten sin fra første måltid.

Han har blitt tatt godt imot av min 6 år gammle samojedtispe.

Jeg er fôrvert for han. Jeg ble spurt av oppdretter om jeg ville være fôrvert..da de hørte jeg var på leit etter ny hund (kjenner dem fra før). Etter noen dagers tenking sa jeg ja, kombinasjonen er spennende.

Han er en stor samojedvalp. 8 1/2 uke gammel var han 8150 gr.

Her kommer noen bilder av gutte-valpen-

post-4775-1258539494_thumb.jpg

post-4775-1258539529_thumb.jpg

post-4775-1258539551_thumb.jpg

post-4775-1258539585_thumb.jpg

post-4775-1258539623_thumb.jpg

post-4775-1258539648_thumb.jpg

post-4775-1258539677_thumb.jpg

  • Svar 81
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

og i dag kan han smykke seg med nok ett bronsemerke.. Denne gang i bronsemerke i AGILITY En av Dannys "samboere" TriAna (Taspitirs Fabolouse Felicita) fikk også bronsemerke i dag

Syyyykt nydelig! *Vil ha*

Fin tur til Bryggefjell i Bø Danny nyter utsikten over Bø..vi damene prøver være mobil-kamera-linselus

Posted Images

Skrevet

Takk Ingidano.

Og OBS!... heldigvis i gram ja *HAHAHA*. Kan du tenke deg å bære en valp på over 8 tonn ned trappene!

(Feilen er nå rettet)

Skrevet

Takk Lene G.

Ja det spørsmålet kommer nok ja :innocent:

Men om ikke alt for lenge kommer garanter de kommentarene til å snu (mor/sønn). Tispa mi er ei svært lita samojedtispe på 47,5 cm og er ganske lita og søt.. Og Danny kommer sikkert til å bli opp mot 60 cm.

(Hun blir stadig tatt for valp/unghund)

Skrevet

Nydelig bamse :innocent: Ser ut som de to trives sammen allerede :whistle: Han er allerede større enn vår samojedtispe på 10 uker (hun veier litt over 7 kg nå...)!

Skrevet

Takk Lola Pagola.

Han er en fin type. Det er så spennende og koselig å se han utvikle seg.

Renslighetstreningen ser ut til å gå svært bra. Jeg har lagt ett plastfrotelaken på gulvet med noen gammle håndklær, kluter o.l. Hvis vi ikke rekker ut i tiden så går han dit å tisser eller bæsjer.

  • 3 months later...
Skrevet

Danny fyller 6 mnd den 15 mars. Han er en stor guttevalp. Snill og lett å snakke til.. Men også sånn passe rampete til at det blir noen gode historier å fortelle.

Han er ett matvrak av dimensjoner.. I dag var han med meg til sentrum.. hvor jeg handlet 15 kg fôr. Danny satt i stoffburet bak og jeg satte fôrsekken inn på den nedlagte seteryggen foran buret. Før jeg hadde kjørt 1 km hadde Danny klort hull i nettingvinduet i buret.. presset seg ut igjennom hullet og gnagd hull på fôrsekken.. knask knask.. nam nam nam..

Han og Sonja, som fyller 2 år den 15 mars, er verdens beste leke venner. Heldig er den valpen som har en leken, snill og spretten storpuddel å leke med.

Shanie på 6 år er snill og oppdragende mot han. Vi begynner å dreisen på å gå tur med alle 3 samtidig.Både i vanlig bånd og i sele.

Danny er med på trening i bø og sauherad hundeklubb.. 1 til 2 ganger i uka. Vi trener inne..

Det har vært kjempe fin miljø trening i starten.. og vi har vært med på både lydighetstrening og utstillingstening.. eller bare vært å sett på. Han er lett å jobbe med.. og både kos, lek og god biter er topp belønning.

Som ett eksperiment har jeg ikke lært Danny "sitt".. men "stå" .. Når de andre to hundene sitter og venter.. står han så fint og rolig og venter.. Vi jobber godt med "stå og bli" nå.

Danny og jeg har debutert i utstillings ringen.. 2 helger.. Det har resultert i 4 BIM og gode kritikker. Bilde 1 er fra Dannys først utstilling (4 mnd og 1 dag) bild 2 hans 2 utstilling (5 mnd).

På Dannys debut utstilling ble hans far,Crazy Toons Frodo of Karasea, NORSK UTSTILLINGS CHAMPION.. 2 år gammel

Norsk Basenjiklubb

Letohallen,Eidsvoll 14/2-2010

Valpeshow

Dommer: Per-Erik Wallin

5 mnd. En riktig trivelig hann valp.

Herlig hode og uttrykk.

Vakre mørke øyne. Bra pigment.

Vel behengte ører av passe størelse.

Bra velkroppet for alderen.

Passende benstamme.

Bra ben og poter med lange falanger.

Bra vinklet rundt om.

Underbare bevegelser. Lovende.

Herlig temperament.

BIM

Norsk Boxerklubb

Letohallen, Eidsvoll 13/2.2010

Valpeshow

Dommer: Frode Jevne

Maskulin hannhund av meget god type og helhet.

Maskulint velformet hode med vakre øyne.

Utmerket hals og overlinje. Velansatt hale.

Utmerket kropp og beinstamme. Velvinklet.

Velgående med tilstrekkelig steg og driv.

Vakker pels og farge. Trivelig temperament.

Velvist.

BIM

post-4775-1268171820814_thumb.jpg

post-4775-12681719806826_thumb.jpg

Skrevet

Ja huff BIsQuit.. samojedvalper er grusomt nydelige.

De er Små bamser, fjellrever, isbjørnunger eller som Tivoligevinster...dem du plukker fra øverst hylle!

Forresten lovende nick du har med BISquit.. lover bra for en Best i Show plassering..

  • 4 weeks later...
Skrevet

Vi har vært i Sverige hos oppdretter.. Kennel Kjeborg (Kjetil og Borghild)

VI hadde to overnattinger samt en tilsammen 80 mil kjøretur til og fra Stocholm (plus de 60 milene jeg hadde før).

Kjeborg har pt 8 hunder på gården (6 mnd til 6 år). Pluss 7 valper på 5,5 uker. Jeg hadde bare med meg Danny. Danny oppførte seg veldig fint. Og var respektfull og myk som besøkende. Han var utrolig flink med valpene.. og var stort sett inne på kjøkkenet med valpene når vi var inne. Han fikk også anledning til å være sammen med valpene og valpemamman uten. Det var veldig moro å se. Danny er nå 6,5 mnd. Han er 56 cm og 24 kg.

Danny er en veldig trygg, snill og leken gutt. Han er også veldig Myk og vennlig.

Vi var altså en tur i Stockholm på SKK, internasjonal utstilling (valper stilles også da i Sverige). Vi hadde med oss Danny og hans søster Dharma samt Willy en flott hanne på litt over 2 år. Willy er NUCH.. og har CACIB fra Norge.. Drømmen var å få ett fra Sverige også.. men den gangen ei.. men kritikken var fin.

Danny fikk også en fin fin kritikk og ble BIM.Jeg var litt smånervøs før utstillingen.. Og synes jeg ikke greide å så godt kontakt med Danny.. som jeg vet jeg kan få den siste uka. Og ikke minst da vi kom til hallen (kl 7:45.. vi skulle stille kl 10:00 som først hund i ringen)

Når vi trente så tok han kontakt.. men mistet raskt interessen og skulle se på alt annet om han ikke fikk godbiten etter 3 sekunder.

12 min før vi skulle inn i ringen fikk jeg låne ett par "Mammas kjøttbullar".. Da var jeg plutselig mere interessant enn 1300 hunder og alle andre.. og gutten var så skjerpet og fin at det var en FRYD.

Legger ut kritikken til Danny samt bilder som oppdretter tok.

Stockholm Kennel Klubb, internasjonal utstilling

Stocholms messan , Älvsjö Stockholm 4/4 2010

Dommer: Tatijana ?????, Kroatia

Strong boy, nicely developed for his age.

Beautiful headshape and expression,.

God pigmentation.

Well structureed body. Deep ribbcage.

Nicely structured legs.

Typical movment.

Nice temprament.

1 HP BOB

1 og 2 og..

1og2og.jpg

..3 og jeip!

3jpg.jpg

FIn gutt

Dannypent.jpg

Gutten min og eg

Guttenminogeg.jpg

Danny med Stockholms rosetten

DannymedStockholmslyfe.jpg

Danny og hans søster Dharma

DannyogDharma.jpg

(Etter å ha sett meg selv på de bildene har jeg nå, igjen, meldt meg inn i Vektklubben.no :ahappy::) godt det ikke var meg som skulle eksteriør bedømmes)

Skrevet

Herregud, så fin han er! Vi har vært på en del av de samme utstillingene som dere, og skjønner hvorfor han stadig vekk blir BIM, for den der samojedtispa som vinner alt som er, er jo fullstendig uslåelig, hehe. (Vi har nemlig møtt henne i gruppefinaler ved et par tilfeller...)

Gratulerer med strålende kritikker fra Sverige! :ahappy:

Skrevet

Takk for det SandyEyeCandy..Danny er en herlig gutt på alle måter.

Effi og Berit på Olybka er ett uslåelig team. Lille Frk Lekker (som en dommer kalte Effie) fra Sanna Gurka er super søt og har noen nydelige bevegelser og eieren er en god handler.. Så det er igrunnen greit å bli slått av henne.Hun hadde tre BIS 1 og en BIS2 på de 4 første utstillingene vi var på.

Skrevet

Gutten til mor har en sånn fin personlighet.. iallefall føler jeg at jeg har SVÆRT GOD kjemi med han.

Og Lola pagola... "Gud velsigne deg, barnet mitt".. May the force be whit you.. Eller noe sånt..

:D:) Det var veldig snilt sagt LOL.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...