Gå til innhold
Hundesonen.no

Forventet levealder på din rase?


ipadda

Recommended Posts

  • Svar 62
  • Created
  • Siste svar

Tror den er på ca 13-14 år. Jeg synes det er så rart når folk omtaler hundene sine som gamle når de er 7-8. For min del forventer jeg egentlig ikke at hunder av mine rase skal vise særlig tegn på aldring før de bikker 10 år og vel så det. Vet om flere settere som har blitt 15-17 år.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det var vist en papillon i statene som ble 30 år. En jeg vet om hadde en papillon som ble 18 værtfal, men gjennomsnittsalderen er vel rundt 13-16.

Oyy 30 år gammel :icon_redface: Jeg har hørt 18 før jeg også, men det er vell vanlig rundt 15, har jeg hørt :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er ikke noe uvandlig at rasen min blir 13-15år, den eldste jeg kjenner ble 17år.

Tror nok snittet ligger på rundt 13år.

Virker som om det er noe ala. det samme på aussien.

My sin bestemor er snart 11år og er frisk som en fisk og sprek som en unghund enda, så jeg ser lyst på det! :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Virker som om det er noe ala. det samme på aussien.

My sin bestemor er snart 11år og er frisk som en fisk og sprek som en unghund enda, så jeg ser lyst på det! :wub:

Den eldste aussien jeg har hørt om ble 19,5år, da ble den avlivet fordi den ikke kunne være med innsamlinga og merking av dyr mer.. De ville ikke ha en "gammel" aussie som bare tuslet rundt på tunet...! Bodde over dammen da, en slektning av min røde :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Forventet levealder ligger på rundt 15-16. De eldste jeg har hørt om er 22, det er mye!

Edit; Siri kom før meg.

Forresten, hvor har du funnet ut levealder? Jeg leste det på noen rasesider.

Jeg fant det på noen rasesider jeg også. Det står nok litt forskjellige levealder. Jeg har lest 15-18 år andre steder.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...