Gå til innhold
Hundesonen.no

Musepasseren


Bananen

Recommended Posts

Skrevet

De er riktig nok ikke hos oss nå, men han var en god musepappa, det skal så sies. :icon_cry:

(nei, han spiste de ikke!). Tvert i mot. Han lå og passa på de, dytta de under ørene sine og i armhulen og slikket de. Sære dyret.

Hei, barn!

3967974475_44dae5c450.jpg

Ligger her og passer på dere, jeg!

3968748966_2e7365b2c3.jpg

Skrevet
Nei, så søtt. :wub: Løp ikke musene vekk heller?

Nei. Når de er så små, holder de heller sammen for varmens skyld, og de har jo så og si fått hender og hundesnuter på seg siden de var lyserosa og ganske stygge. :wub:

Skrevet

Stilig!

Nåmmin! Søte mus og søt hund. Hadde ikke gått her i huset nei :wub:

Hadde ikke turt, jeg heller, nei. Gullet var knappe tre måneder da hun knerta ei mus som hun stjal fra nabokatta... Men det finnes whippets som er mindre blodtørstige:

Edit: Sjekka bloggen min, hun var faktisk over tre måneder, men bare så vidt...

Skrevet

Hihi, lurte først på om det hadde vært noe photoshopping på gang;) Jammen er han snill!

Skrevet
Stilig!

Hadde ikke turt, jeg heller, nei. Gullet var knappe tre måneder da hun knerta ei mus som hun stjal fra nabokatta... Men det finnes whippets som er mindre blodtørstige:

Edit: Sjekka bloggen min, hun var faktisk over tre måneder, men bare så vidt...

Slik lå sissi også med over 20 rottebebiser som søkte ly under henne :wub: Doffen gikk fint sammen med kaninen vi hadde her hjemme... Han prøver også og ta nabokatta ute, men en venner med den vi har selv da. Så virker som noen hunder/katter skiller "hjemmedyr og utedyr"... ville aldri stolt 100% med slike bitte smådyr da.

Jeg vokste opp med en del dyr i heimen som barn, aldri vært noe problem og ha dyra sammen, altså under oppsikt. Rottisen mamma hadde tok en gang en av undulatene, plukket den ned fra buret i munnen.. og tok den med seg i kurven sin. tok ikke livet av den da.. ville vel bare kjenne litt på den hehe.. de var gode venner i ettertid, fuglen hoppet ned og plukket henne i nesen osv... :wub:

Utrolig søte bilder av Hund med mus! :wub::banana:

Skrevet

Søteste :)

Vi har marsvin som tar plassen til Ellie :o

Lurer på om de skjønner hvilke dyr som er en del av flokken eller noe :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...