Gå til innhold
Hundesonen.no

da er jeg blitt hundeeier


morwen

Recommended Posts

Skrevet

I natt kom jeg hjem med lille Brana

stakkars lita var litt redd og sliten hun, først bil så fly og så bil, hadde en reise på nesten 6 timer hun.

men mitt hjerte smeltet helt når jeg åpnet buret hennes for å lufte henne på turen for da klatret hun opp i fanget mitt og ga meg den beste kosen.

Tilig i morges møtte hun barna mine og det gikk over all forventning, Brana har lagt sin elsk på min 1års gamle datter. jenta min på 3 er litt mer forsiktig men fikk seg noen kos hun og.

Første uhell har vi hatt inne og men men slikt skjer med de søte små, hun er jo bare baby enda stakkars.

Nå ligger hun å holder i foten min mens hun sover

må vise litt bilder :P

hmm en vovve

008.jpg

kose litt

009.jpg

der e hode

010.jpg

jammen del nu litt juice då

001.jpg

003.jpg

002.jpg

søt ho e, d synes nok Laika å (mammas hund)

004.jpg

005.jpg

006.jpg

007.jpg

og med min elste datter som sov når jeg tok de første bildene

3stesm1.jpg

3stesm4.jpg

Skrevet

Oj, så søt - og stor! Vet du hvor høy og tung hun er?

Skifter de farge, eller er det pelsskiftet som gjør at de virker lysere som voksne? Eller blingser jeg i fylla nå, at fargen er vanlig?

Guest Gråtass
Skrevet

Hvilken oppdretter kommer hun fra? Hun var aldeles skjønn. Bare vent til gjeddeungen i henne kommer fram når hun blir husvarm.

Jeg smelter litt og kjenner at jeg savner det å ha irsk ulvehund, i hjerterota, noen ganger..

Skrevet
søt ho e, d synes nok Laika å (mammas hund)

004.jpg

005.jpg

Grattis med fiineste valpen!

IW var drømmehunden sammen med GD da jeg var ungen, men som voksen valgte jeg den bort pga pelsstellet... Kanskje det blir en den dagen jeg ikke trenger å jobbe for føda. Og etpar GD til.. *drømme*

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
    • Hovawart er vel en vokterhund mer enn en gjeterhund, altså type hunder som går sammen med flokken og passer på dem. Det vil si at de er noe mindre førerorienterte og mer selvstendige, blant annet. Det er ikke fryktelig mange av dem i Norge, og de få jeg har møtt har hatt varierende gemytt, men det er lenge siden nå.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...