Gå til innhold
Hundesonen.no

Skoleinntak?


Chira&Shandy

Recommended Posts

Min yngste er på ferie, men har fått brev fra skolen at hun er kommet inn. Jeg har bare fått det lest pr tlf og skjønte det slik at hun ikke skal svare ja på nett, som hun skulle de tidligere år.

Kan det stemme? Det er VG3 hun starter på...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er offentlig.

Dere som har fått brev, står det veiledning om hvordan logge inn osv? Eneste nettaddressen som står på brevet er til skolen.

Yngste har snakket med skolen flere ganger om at hun blir borte hele sommen, MEN at hun skal ha den skoleplassen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg fikk smsen 8 juli, med svarfrist 19. Når man søkte kan man trykke på forhåndssvar, og da skal man slippe å gjøre noe mer.. Da sier man ja takk til tilbudt skoleplass, og man blir også satt på venteliste til høyere ønsker om man ikke kom inn på førstevalget :) Så om hun har gjort det tror jeg saken skal være grei, men kan jo være lurt å dobbelsjekke. Jeg har ikke hørt om noe brev, men jeg skal inn på vg2 så mulig det er noe annerledes.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hun har fått passord og brukerID til vigo (vigo.no), der kan man sjekke inntaket. Har hun mistet dette, kan hun få nytt fra rådgiveren på skolen eller inntakskontoret. Som andre har nevnt kan man legge inn forhåndssvar før sommeren.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men altså, svarfristen til videregående har jo gått ut uansett? Så når hun nå har fått brev fra skolen, er vel det fordi hun har blitt tilbudt plass og svart ja (på den ene eller andre måten)?

Selve inntaket er det jo ikke skolene som har noe med å gjøre uansett - beskjeder, tilbud om plass og lignende kommer fra Vigo/inntakskontoret. Etter at svarfristen har gått ut, vet skolene hvilke elever som skal gå/begynne der, og kan eventuelt sende ut "velkommen til skolestart"-brev.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...