Gå til innhold
Hundesonen.no

store hunder?


lilledu

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen her som har hund med litt størrelse på??? Evt. kunne tenke seg noe lek eller trening med en annen stor hund.

Stor hund er fra 40kg og oppover...

Skrevet

har en newfoundlandshundstispe, hun er en meget "stresset"/aktiv"-(positiv måte) pelsdott på et år, som stort sett bare er ute etter lek, og ikke gåturer-det gidder hun ikke. for å trene bånd og tur når andre er til stedet har hun ikke helt tid til. Vi kjenner for det meste bare små hunder, og trenger å treffe litt annet.

Så da ser vi etter en annen eller flere store hunder som hun kan leke litt med i første omgang, mulig trene litt på plassen der vi er.

Vi holder til ti min utenfor tønsberg. Men er ganske fleksible da..

Skrevet

jupp jupp, vi er åpne for fleste raser bare de har litt størrelse. tispa mi er utrolig snill, men hun leker /eller treffer bare stort sett med små miniatyrhunder.... Bare nevne når dere skal ut, et sted å være etc. så stiller vi gjerne opp.

Så lurte vi på (jeg og bikkja) om det er noen som har "faste " plasser her rundt i vestfold dere drar til, som dere slipper hunden/e????? Er jo ikke lett å la de få ta seg litt ut når det er båndtvang overalt....

Uansett gøy å høre hva dere gjør med saken for at hunden skal kunne få utfolde seg fritt?

Skrevet

Eh, det er vel en trend for en del at de ikke alltid overholder båndtvangen der det er litt oversiktlig :) eller går tur i skoger der man aldri møter andre osv.

Skrevet
Eh, det er vel en trend for en del at de ikke alltid overholder båndtvangen der det er litt oversiktlig :) eller går tur i skoger der man aldri møter andre osv.

Enig. Baghera er liksom bare snill han, og han jakter ikke og slikt, så jeg kan ikke si jeg bryr meg nevneverdig om båndtvangen med han. :)

Skrevet

jeg er ikke ute etter å ta noen her.Bare nysgjerrig på hvor dere slipper dyra hen.... Selvfølgelig tar man jo en risk siden det er båndtvang.

Men for å stille spørsmålet litt annerledes,; Hvis noen har lyst til å treffe oss for lek, og har eller vet om en plass å være, så send meg en pm :icon_confused: Eller hvis dere bare har tips om hvor det er fint å være med hund.

  • 4 months later...
Skrevet

vi har en hannhund på ett år og ca 50 kg som er leken. vi pleier å gå tur i bøkeskogen i larvik, eller ved hundeklubben i larvik. der er det store sletter hvor det fint går ann å slippe hundene. :flowers:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...