Gå til innhold
Hundesonen.no

Haki og Milo


pippin

Recommended Posts

Skrevet

Siden det ble litt aktivitet her nå så tenkte jeg å legge ut litt bilder av rampeguttene mine også :blink:

Først litt leking.. :whistle:

lek.jpg

ball2.jpg

Han gikk frivillig inni der altså.. ;)

milorr.jpg

Buret dems :P et ombygd Ikea skap.. :x

helebur.jpg

milosover.jpg

Eggeplomme er namnam!

egglite.jpg

eggnam.jpg

Tomt nå da??

eggtomt.jpg

Så noen portrettbilder.. :P

Haki først..

ilder10.jpg

ilder2.jpg

ilder9.jpg

Og Milo..

ilder7.jpg

ilder5.jpg

ilder4.jpg

Ble litt mange bilder men må vise frem klumpene.. :)

Skrevet

hehehe.. Nei de driter ikke overalt.. :x de har lært seg å bruke toalett.. Kasse med kattesand i.. :P Men uhell kan forekomme da.. er ikke alltid de orker å gå til doen.. :blink: Og de biter heller ikke på ledninger.. ;P

Ellers lukter de ikke så mye synes jeg.. Begge mine er kastrert da.. De slipper jo stinkbomber innimellom men lukten forsvinner fort igjen.. :) Jeg synes faktisk det lukter litt godt av de.. Litt honningaktig.. :whistle:

Ellers er de utroolig rampete og kjempemorro å se på når de spretter over gulvet.. ;)

  • 3 months later...
Skrevet

Så nydelige!

- Hvordan er det egentlig å ha ilder og hund samtidig?

Kan man lære de å omgås, eller må man stenge bikkja ute når ildærne skal løpe rundt? :icon_redface:

Skrevet

Sparte en del penger på det ja.. :whistle: 700 ca kontra 3000.. ;P

Men nå har jeg ikke ilderne lengre da.. Pga at vi fikk hund.. Men jeg har hilst på de i ettertid nå å jeg savner de kjempemasse! De er fortsatt guttene "mine" føler jeg.. :) En gang skal jeg ha begge deler tror jeg.. Må ihvertfall ha EN av dyrene.. Enten hund eller ilder... så supre kjæledyr skal man lete lenge etter!

Grim: Hunder og ilder kan være sammen ja.. ;P Men man må være OBS hvis hunden har mye jaktinstinkt da.. :lol: Tila har ikke hilst på de.. Men hun hadde muligens blitt LITT for ivrig.. =P Men mange har både hund og ilder... :innocent: Og det går helt fint.. Så lenge de tilvennes hverandre.. :lol:

Skrevet

Kjempesøte! Kan tenke meg noen av de bildene var vanskelige å ta :) Er selv lykkelig tante til tre rampiser Irja, Tarja og Kovu :lol:

Ildernes lukt er en tilvenningssak på samme måte som store, hårete hunder sin lukt, eller hester for den saks skyld. Ikke værre enn det. Sjarmen veier opp for lukt ;)

Skrevet
Kjempesøte! Kan tenke meg noen av de bildene var vanskelige å ta :lol: Er selv lykkelig tante til tre rampiser Irja, Tarja og Kovu :)

Ildernes lukt er en tilvenningssak på samme måte som store, hårete hunder sin lukt, eller hester for den saks skyld. Ikke værre enn det. Sjarmen veier opp for lukt :)

Helt enig.. Synes de lukter godt også jeg nå.. ;)

Skrevet

Da Irja var bebi (hun er vel litt over året nå tror jeg) var hun noe av det søteste jeg hadde sett. Ikke luktet hun heller. Ble mildt sagt forelska i henne. Hun er den eneste jeg tør å holde. De andre lekebiter så mye :getlost: Vondt som rakker`n :rolleyes2:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...