Gå til innhold
Hundesonen.no

Bris og Likka


LBL

Recommended Posts

  • Svar 51
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

:-o

Bris må være noe av det vakreste jeg har sett på lenge! Kjempeflott! Finnes ikke noe penere enn slike lyse øyne ! Banana

Hva bruker du hundene til?

Skrevet

Takk o takk alle sammen for hyggelige kommentarer! :lol:/

Jeg bruker egentlig hundene mine til så mye, trener lydighet, agility, rally, spor, går turer, litt trekk og mest av alt er de kosehundene mine da.

Bris har startet både i agility og lydighet og jeg håper at jeg skal få til mer med henne, har planer om rallystevner til neste år. Luna har startet agility, rally bør vel passe for henne også (hun er litt sær). Likka trener jeg i lydighet, og har også trent litt spor, mulig det blir agility etterhvert også.

Bris og Luna er i fullt stand til å trekke ihvertfall, både slede og meg på ski. Likka har jeg ikke prøvd enda, men regner med at hun kommer til å synes det er moro hun og.

Skulle egentlig drevet med mer med dem jeg, men som de fleste andre så må jeg jo også jobbe :P og det tar både tid og krefter.. Sånn er livet..

Skrevet

Alle 3 er nydelige men Bris er jo bare utrolig vakker!

Det er ikke ofte jeg slenger fra meg det jeg holder på med og spurter bort for å hilse på en hund :P

Og et så vennlig vesen hun har :lol:

Smeltet helt jeg...

Skrevet

Åååh sukk.. Bris må være drømmehunden min utseendemessig. Hun er N Y D E L I G! De andre var også fine selvsagt, og det er flotte bilder du har av dem alle tre. Sterke portretter!

  • 8 months later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...