Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor mange hunder har du?


Midas

Hvor mange hunder har du.?  

117 stemmer

  1. 1. (Antall som bor fast hos deg)

    • 1
      55
    • 2
      45
    • 3
      9
    • 4
      5
    • 5
      2
    • 6 eller flere
      1


Recommended Posts

Mulig dette har vært en poll før, men jeg lurer på det likevel;

1?

2?

3?

4 eller flere?

I tillegg kan dere skrive hvorfor dere har valgt å ha én eller flere hunder (eller ingen for den saks skyld).

Fordeler/ulemper med å ha det slik dere har det.

Crap, får ikke til den der avstemningsgreia, så da får dere bare skrive innlegg istede :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 53
  • Created
  • Siste svar

Vi har kun 1 hund.

grunnen til at vi bare har en, er fordi dert er "førstegangs"-hunden vår. Altså, første hunden vi/jeg har valgt helt selv og betalt for.

Men det kommer nok 1 til ihvertfall :ahappy:

Leste masse om forskjellige hunderaser som var aktuelle, og var skikkelig usikker også møtte jeg en Japansk spisshund og jeg var solgt :lol:

Da var valget tatt!

Har vel egentlig ikke noen fordeler med å kun ha 1 hund, ulemper er jo at den er alene når vi er på jobb!

Samboeren og jeg elsker hunder generelt :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 frøken her som er blanding av Gordon Setter og Labrador.Blir 3 år til sommeren og fugle gal så det holder!De fleste tror hun er Dobermann valp da :ahappy:

Tenkte egentlig kjøpe en til da hadde jo 2 i 10 måneder og ofte passet mange hunder.Synes ikke det er nå problem med flere egentlig men,hadde nå to fast i 10 måneder bare da gammle mor Engelsk Setter ble syk.

Hun var jo 11.5 år da hun jeg har nå var valp så litt forskjell på eldre rolig hund og valp som leke gal "unghund" og valp som det har blitt nå.Får se hva det blir til senere!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

1. Hvorfor? Uflaks og mistet hundene mine på kort tid. Og så er det mest praktisk å vente til hun her er voksen før jeg anskaffe meg en til. Men det kommer en til etterhvert, helt klart.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har to, bor med tre, og er deleier i en siste som ikke bor med meg.

Hvorfor to? Fordi jeg syns èn hund er for lite, når jeg har kapasitet og ønske om å ha flere. De har selskap i hverandre og det er utrolig greit å ha to hunder når man trener aktivt syns jeg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

To,denne gangen bare fordi det ble sånn egentlig. Men har hatt to i mange år før også og syns det er helt greit......kanskje tre om litt også.Hvis det går som jeg håper og lommeboka tåler det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har to egne hunder, med pappas hund så blir det tre. Jeg har to hunder fordi jeg har kapasitet til å ha det, de får selskap fra hverandre når de er alene og når vi er på tur (lek, lek, lek, lek) og to hunder gir dobbelt så mye agtrening :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har to, sambo har en = 3 i hus.

Jeg har to fordi jeg har kapasitet til å trene to aktivt og synes det er morro. Minsten er bare valpen enda. Sambo har en fordi han må vente til minsten min blir stor før han får lov til å vurdere en til selv. Jeg har lite ansvar for hans hund, kun når han jobber veldig mye hjelper jeg ham og trimmer den langbente også :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi har 2 stk. En stor valp på 9 mnd og en bitteliten valp på 10 uker :ahappy:

Planen har hele tiden vært å ha to (går det i det hele tatt an å ha bare én whippet :lol::P )

Men vi hadde nok tenkt å la den første bli liiiiitt større før vi skaffet nr to. Men så dukket Balder opp da.... hehehe.... og han var rett og slett umulig å motstså! Så nå har vi 2 glade, viltre, kosete, silkemyke, rampete, sjarmerende og helt utrolig skjønne whippetgutter i hus. Veldig moro!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har to selv, og min samboer har en, så det er tre hunder i flokken. Jeg har to fordi jeg synes de har kjempemye glede av hverandre, og fordi jeg har kapasitet til det. Hund er min hobby, min eneste hobby, og da vil jeg ha hunder som vil og tåler å trene mye. Det har jeg ikke pr. i dag, så det er mulig det kommer en til etterhvert.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi har 4.

En border collie som mest er sambo sin, og vår hjelpende hånd når sauene stikker til naboen.

En hovawart som er min øyensten og allround hund.

To samojeder som brukes/skal brukes til trekk, flere samojeds kommer da vi skal etablere spann.

Hvorfor? Vi har plass, vi har kapasitet,vi synes det er morro, og vi har mulighet til å bruke de i jobben vår.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi har Hampus ( DSG drøye 3 år ) og Linus ( Shiba 2 1/2 år).

Synes det er perfekt med to, de har mye selskap i hverandre.

Å trene dem separat får jeg fint til, da tid er det eneste jeg har nok av... :ahappy:

Eneste som er dumt er at de tar mye plass i bilen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Jonna

2 stk.

Jeg har to mest pga jeg er intressert i å drive oppdrett og det er vanskelig å finne en förvert som klarer/ønsker å oppnå dem resultatene jeg vil ha på mine avlstisper.

Jeg trener også mye så det er kjekt å ha to å trene på, men det er vanskeligere i konkurranse situasjon. (hvilken hund skal jeg starte med på dette stevnet o.l.)

Det er også hyggelig at dem er to når dem er alene hjemme.

Mine to er iallefall meget gode venner og har godt selskap i hverandre. Heldigvis.. det er ikke alltid hundene er slik.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har to hunder i hus. Hvit gjeterhund som er min(og kjæresten min sin) også er det blandingen av BC/buhund-whatever som også egentlig er min, men som foreldrene mine vil ha for seg selv når jeg flytter(igjen :ahappy: ).

Planen var egentlig aldri å ha to hunder sammen, men nå som vi har det ser vi hvor bra det er for de. De går utrolig bra sammen og trives veldig godt med å være flere enn bare en. Det er også mye gøyere å gå tur med to hunder syns jeg, og man ser virkelig hvor mye bedre de begge trives sammen enn når de var alene :lol: Gruer meg veldig til å måtte skille de igjen..

Ulempene har jeg enda ikke sett egentlig, det eneste må være er at det er litt dyrere og at man trenger dobbelt opp av alt. Men fordelene veier veldig opp for det egentlig :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi har én, og har hatt det i et par år nå. Vi har egentlig "alltid" hatt to, men da de to forrige døde på kort tid, og skulle "erstatte" dem, ville vi ikke ha to valper samtidig. Nå begynner hunden vi har nå å bli voksen i kropp og sinn, så spørsmålet om ny hund kommer opp med jevne mellomrom. Men det er jo faktisk mindre styr med én enn to, selv om jeg helt klart foretrekker å ha to :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Én, fordi jeg ikke har kapasitet til mer, og fordi vi skal bo i utlandet et år fra høsten av og dermed er det upraktisk med ny hund nå. Ønsket om nr. to kommer og går med energimengden og ettersom jeg ser hvor godt jeg trives med den jeg har ("Trenger jeg virkelig en til? Er jeg villig til å dele tiden mellom den jeg har nå og en annen?"). Jeg føler ikke noe dypt savn om nr. to, men det er jo gøy og mye kos med hund da... og ønsker meg en med litt mer kapasitet enn Odin. Så... blir nok en til om et drøyt års tid.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har to. Trives godt med to slik som det er nå, men det er fordi den lille er så rolig og stille, så det føles ikke så veldig annerledes enn med 1. Hvis jeg hadde hatt to av Hera- typen hadde jeg slitt litt mer ja, men det var derfor jeg valgte en annen rase, for jeg kunne ikke tenkt to dobbere samtidig.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg quoter litt av svaret til Raksha.

1. Hvorfor? Uflaks og mistet hundene mine på kort tid.

Men må iallefall ha en til når hun jeg har blir voksen, spesielt med tanke

på at det blir begrensinger med hun jeg har nå også.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Aha, takk for utfyllende svar! Kanskje jeg skal prøve ut dibaq da, gir diverse brusk som tygg så det burde gå fint. Eller prøve med farmina. Dyrere for, men man gir vel kanskje mindre mengder av det? Valpen her vokste enormt fort på vom, men vet jo ikke om det var pga. maten eller tilfeldig, valper vokser jo fort. Var såpass at hundeluftere i nabolaget kommenterte på veksten 😅
    • Dibaq, ja. Jeg er godt fornøyd med kombinasjonen av pris og kvalitet, med unntak av manglende kondroitinsulfat. Det er noe de fleste for (inkludert mer kjente og anerkjente for som Vom og Alpha Spirit) har altfor lite av. Stoffet finnes rikelig i brusk, så gir tilskudd av rå frosset eller tørket hals/føtter fra kylling/kalkun og ører/haler fra diverse dyr for å kompensere. Ellers er jeg veldig begeistret for Farmina, men en må være litt forsiktig for å unngå voldsom vekst av det. Min fikk en skremmende, massiv growth spur da jeg foret bare på det en ukes tid. Skjøt i været og la på seg. Veldig høy næringstetthet og kaloririkt, så lite slingringsmonn før det blir for mye av det. Pga DCM-skandalen i forbindelse med kornfrie for, hvor det å fore på f.eks. Acana -ansett som et premium høykvalitetsfor, rost opp i skyene for kvaliteten - medførte strukturell hjertefeil på en mengde hunder, så har jeg valgt å kombinere flere ulike typer for å gardere meg bedre dersom det i ettertid skulle vise seg å ha vært noe gærnt med noen av dem.  Farmina har kornfrie varianter, til forveksling lik skandaleforene, men har også tilstrekkelig med carnitin/taurin/metionin, og de inneholder ikke hele belgfrukter eller belgfruktproteiner - mistenkt for å være anti næringsstoffer som hemmer opptak eller syntese av andre aminosyrer og proteiner. Farmina inneholder kun stivelsen fra erter, og ekstrahert og isolert stivelse skal være bare stivelse, uavhengig av om det kommer fra hvete, ris eller erter. Nødvendig for å kunne holde de andre ingrediensene bundet sammen til kibble.  Om den voksne hunden ender på perfekt størrelse med perfekt leddet perfekt skjelett, perfekte organer og perfekt pels vet jeg jo ikke ennå, men avføringen er ihvertfall perfekt :)
    • Takk for godt tips om godbitpung! Skal se om jeg finner noe liknende. Hadde samme erfaring som deg med vom, veldig hard avføring som virket ubehagelig å trykke ut. Tørrfor fra Dilaq, er det Dibaq du mener? Vurderte nemlig dette foret selv. Kan ikke så mye om hundeernæring, men syntes ingrendiensene så ganske bra ut og foret er rimelig. Men kunne ikke lese noen erfaringer med det på nett, og det føltes skummelt å prøve et så ukjent formerke. Du er fornøyd altså?
    • Vi har hatt fremgang på flere områder denne uka, bl.a. pelsstell. Tålmodigheten med kamming og raking har økt dramatisk. Han liker det ikke, men det virker som han har forstått at det er et nødvendig onde og en slags act of kindness fra min side, og er mer tålmodig med det. Nå holder det med en utbetaling per kammede og rakede bein, en for ryggen, en for magen og en for brystet, totalt 7 skjeer med Vom for å få kammet og raket hele hunden, unntatt skjegget, som det koster minst fire skjeer Vom å få kammet grundig gjennom.  Ny milepæl er napping. Skal ikke påberope meg å være noen kløpper ennå, men får det da til på et vis, og til min gledelige overraskelse liker han å bli nappet.  Ellers har vi fått mye sosialisering/miljøtrening med hester og fremmedfolk på territoriet denne uka, med camp/landsstevne på gården. Han har roet seg betraktelig ned og er progressivt desensitivert til situasjonen gjennom å få trøkket ansiktet fullt av godis og spise 1-2 måltider om dagen fra gresset rett foran paddockene, mens folk traver rundt med utstyr og for, og leier hester frem og tilbake. Fra å være heftig begeistret og vilter nysgjerrig med mye vokal de første dagene, til å være nær nonchalant nå på slutten - en pen utvikling. En god hjelp var hestenes nedlatende forrakt mot ham da han begynte bjeffe på dem. De gjorde hesteekvivalenten til det menneskelige uttrykket 'himlet med øynene og fnøs foraktelig' mot den lille drittungen som lagde sånn irriterende lyd. Den reaksjonen der fra dem sved på en annen måte enn tilsvarende reaksjon fra meg, som han har reagert på med MER vokal, for å gjøre det tydelig hva slags emosjonell abuse og omsorgssvikt sånt er fra primær omsorgsperson. Å "få" den der fra hestene var noe annet. Den fungerte på en annen måte fordi det ikke kom fra meg. En stor takk til hestene for hjelpen med å utvikle litt manerer. Han fikk til og med hilse snute mot mule med et brødrepar han har vært på nikk med i noen dager. Var veldig forløsende for ham, og roet ham betydelig ned i nærheten av dem.  Han er fortsatt ganske sosialt inkompetent, though. Klønete. Forsøkte kjefte og true seg til å bli hilst på og kost med her om dagen. Kroppsspråket hans var forvirrende. Ledig halvhøy hale i halvhurtig bevegelse. En slags mellomting mellom avventende vurdering, irritasjon og gledesbevegelser. Så satte han i en vokal som fremstod som truende dersom en skulle sammenlignet med mange andre raser. Ikke en dyp og alvorlig morsk voktervokal - det er ingen tvil om hva han mener når han bruker den - men et mer prososialt toneleie ispedd knurrebrumming, mot to unge kvinner som kom for å møkke en paddock. Mens han stod der og tilsynelatende kjeftet litt truende på dem, lett å tolke som territorial for den som ikke har hørt hvordan ekte territorial fra ham høres ut, så vrikket han på rumpa som i genuin gledeslogring, samtidig som han lagde de lydene der. Han forsøkte dundre meg å kjefte og true dem til å komme kose med ham, og hadde en forventning om å lykkes med det. Skjønner hvorfor mange beskriver gruppe 2 raser som: "Kan være dominant." Det er ikke så mange andre ord en kan beskrive det der med enn nettopp 'dominant'. Attitude.  Han fikk ingen uttelling for det der da, og begynte sutre og sytebjeffe da de gikk.  Kortbuksene har blitt kortere, fordi han satte seg i en fersk tyggisklyse på bussholdeplassen. Konsulterte Grok om frisyren og lurte på om den kunne generere et bilde av den optimalt estetiske måten å klippe en riesenschnauzer på, med en 2020 jeansmote silhuett på beina. Dialogen ble lang, men samme hvor omstendelig jeg forklarte, så klarte den ikke forstå at i den virkelige verden..  Så jeg forklarte og forklarte og la ved det eneste bildet tatt denne uka, kun for å vise den AI'em hva jeg mente: Jeg ville se om den kunne komme opp med en kul overall look som passer bedre med de kortbuksene der enn den typiske rasefrisyren. Jeg vet den er godt trent på visuell estetikk. Den KAN former og linjer. I forsøket på å veilede den til å forstå spurte jeg om den kunne vise meg forskjellen på å klippe en hunds naturlige pels til en silhuett av 2020 women's jeans fashion og på å kle en hund i hundeklær av jeansstoff.. ..så inntil videre beholder vi bare Lady og Landstrykeren looken med skjegg og bart og spaniel ører, til de ukonvensjonelle kortbuksene.
    • Leter med lys og lykte etter Mentalitetsboken av Ingalill og Curt Blixt, Kenth Svartberg. Noen som har den? Er også interessert i andre bøker innen språk og adferd - hundepsykologi:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...