Gå til innhold
Hundesonen.no

Gaaah, det stinker!


PsychoLynx

Recommended Posts

Skrevet

Bridie har spist på et bein som har ligget i hagen en ukes tid... Hun er helt råtten i magen kjennes det ut som på lukta her! Det stinker VIRKELIG motbydelig av henne når hu slipper en fjert!

Jeg blir tullete jeg. Noen som vil låne Bridie en dag eller to til magen hennes har roet seg? :)

(ja, beinet er kastet :))

Skrevet

Mihihi... *fnise slemt*

Nevnte jeg forresten at vi heeeelt sikkert har snev av svineinfluensa her og at vi på iiiiingen måte kan ha besøk på et par dager! :)

Skrevet
Mihihi... *fnise slemt*

Nevnte jeg forresten at vi heeeelt sikkert har snev av svineinfluensa her og at vi på iiiiingen måte kan ha besøk på et par dager! :)

:)

Jeg fatter altså ikke at det går ann å bli SÅ råtten i magen jeg! Helt ufattelig!

Skrevet
:)

Jeg fatter altså ikke at det går ann å bli SÅ råtten i magen jeg! Helt ufattelig!

Min erfaring er at råttenhet har ingen grenser! Buffy har jagd mamma ut av sitt eget hus en gang! :)

Skrevet

Har det samme problemet med min hund. Han tåler tydeligvis ikke Eukanuba-valpeforet. Så det stiiinker i hele huset, det er en konstant eim her. Nesten så man kan se den i lufta! Grusomt. Har kjøpt ny mat nå... Myyyye bedre med en gang.

Skrevet
Min erfaring er at råttenhet har ingen grenser! Buffy har jagd mamma ut av sitt eget hus en gang! :)

hehehe, helt utrolig hva disse bikkjene klarer :)

Og LamiTuf: Er en grunn til at det aldri mer er tørrfor her i huset. For tørrfor er fjertemaskin! :)

Skrevet

Det værste er når de kommer og raper stinkende dårlig bæskjeånde! Blæææ! Coyote var fæl med det. Brukte å gi ham et eple eller noe annet friskt og det hjalp på, men spørs om det hjelper "andre veien".

Skrevet
Hunder er herlige gitt. Mine er skikkelig ålreite til tider, de kommer bort til oss, promper, og går igjen :lol:

Ja, det der er jo skikkelig frekt! Jeg tror at hunder er mer utspekulerte enn det ryktes! Buffy ligger ofte i gangen, et stykke fra stua. For ei stund siden kom hun inn på stua, gikk ca midt inn på stuegulvet, slapp en skikkelige "silent killer", snudde og gikk tilbake og la seg i gangen igjen.... :)

Skrevet
Ja, det der er jo skikkelig frekt! Jeg tror at hunder er mer utspekulerte enn det ryktes! Buffy ligger ofte i gangen, et stykke fra stua. For ei stund siden kom hun inn på stua, gikk ca midt inn på stuegulvet, slapp en skikkelige "silent killer", snudde og gikk tilbake og la seg i gangen igjen.... :lol:

:) nemlig, det tror jeg og! Med mindre de tenker sånn "åh, vondt i magen...må finne mamma" *finne* "nå ble det plutselig og på mystisk vis bra igjen!" *tusle*

Edit: Men jeg heller mest mot at de er utspekulerte altså! Selv om jeg gjerne vil tro det beste om mine søte små...

Skrevet
Jeg fatter altså ikke at det går ann å bli SÅ råtten i magen jeg! Helt ufattelig!

Prøv å ha en tispe med 1 ukes gamle valper du.... så skal du kjenne utedo :lol:

Skrevet
Prøv å ha en tispe med 1 ukes gamle valper du.... så skal du kjenne utedo :)

Enig. Det lukter ****** når dem promper. Jeg kan kjenne Svava´s fiser langt ut i gangen her, og den sitter LENGE. Tror den brenner seg fast i nesen :P

Betty er en helt på fising. Hun legger seg gjerne oppå magen din når du ser tv, med rævi mot tryne, fiser, lukter på sin egen lukt å forsvinner mens du ligger igjen i jævelskapen..... :lol:

Skrevet

Bonnie synes lyden på prompen er litt rar tror jeg.

Hun promper også kaster hun seg rundt for å se hva som laget lyden, helt sjokkert :lol:

Jeg og gubben holder på å daue av latter når vi ser det.

Skrevet

Ally har dårlig mage i dag hun også. :lol: Høres mer vått ut det som kommer ut av henne men det er bare illeluktende luft. :)

Tror ikke hun tålte det bene hun fikk for ett par dager siden.

Skrevet
Hører at jeg er velsignet med en hund som nesten aldri fjerter :P:)

Jeg også.Veldig fornøyd med det :lol:

Skrevet
:P nemlig, det tror jeg og! Med mindre de tenker sånn "åh, vondt i magen...må finne mamma" *finne* "nå ble det plutselig og på mystisk vis bra igjen!" *tusle*

Edit: Men jeg heller mest mot at de er utspekulerte altså! Selv om jeg gjerne vil tro det beste om mine søte små...

Haha, jeg heller nok også mest mot den siste der... Men veldig søtt da om den første skulle stemme! Snakk om å få tiltro til mamma'n sin da! :) Buffy kommer tuslende når hun har bæsj sittende fast i rumpa da, forsåvidt nesten søtt det også - om det ikke var litt ekkelt.... :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...