Gå til innhold
Hundesonen.no

Mopsevalpene ble født 17 Mars


Synnikken

Recommended Posts

Siden det ble så mye kluss i den andre tråden å jeg følte den ble til en diskusjon jeg ikke ville ha i en avlstråd lager jeg ny.

Hun er idag på dag 30, og har vært på ultralyd å sett fire valper :D

Kopiavsn019copy.jpg

Pappavovven!

Lillemor.jpg

Mammavovven :D

Nå håper vi hun ikke absorberer noen, :D Så nå er det bare å vente i spenning :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 235
  • Created
  • Siste svar
Siden det ble så mye kluss i den andre tråden å jeg følte den ble til en diskusjon jeg ikke ville ha i en avlstråd lager jeg ny.

Hun er idag på dag 30, og har vært på ultralyd å sett fire valper :whistle:

Kopiavsn019copy.jpg

Pappavovven!

Lillemor.jpg

Mammavovven :)

Nå håper vi hun ikke absorberer noen, :P Så nå er det bare å vente i spenning :)

Mops er bare så hærlige vesner.. he,he morsom hunderase.

Lykke til med kullet ditt.

Klem

Kristin

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Aah, så det kan komme fawn av 2 sorte? (jeg er kjempe dårlig på fargegenetikk og sånn..)

Tipper det blir 4 valper. To tisper og to hanner :)

Ja, Sålenge det er fawn i linjene til foreldrene (nært) kan det komme fawn fargede ja :P

okei, jeg VIL haaaa ;)

Veeeldig forståelig! :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Doggis.no.. ditte e nytt for me så da må e vel teste d ut:)

Det går kjempebra med Lillemor, idag va vi i byen å rusla litt, men ho e så tung på labbane at e føle e må slepe ho.. litt småpinlig,hehe.. Når ho va i starten av løpetiden veide ho 6,5kg ( liten mops ) og idag veide e ho igjen og da viste vekten 8kg! E ikke rart ho e blitt så tung å løfte.. :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Lykke til med kullet ditt :rolleyes2:

Er ikke mitt, er Caroline sitt :lol: Men må jo vise frem peningene

Kan du forresten skrive mer om kombinasjonen? :-)

Jada, men jeg har jo ingenting jeg skulle sagt ang hvem som skal ha valp osv, det er det Caroline under her som styrer.

Men skrive om kombinasjonen ja. :) det kan jeg.

Begge Individer er Små mops, det vil si. De er begge innenfor rasestandard, men er mange som er over strandard også.

Det er faktisk en mulighet at det kan komme fawn fargede fra dette kullet også, da Lillemor har sorte foreldre, men likevel hadde to fawn søsken da hun ble født. Boris er fra ett kull hvor Mammaen er Fawn og pappan Sort. :icon_redface:

De utfyller hverandre på ønskelige vis og er begge noen herlige småtroll, flott gemytt på begge to. De er ikke i familie i det heletatt.

*kommer ikke på mer etter seks timer på skole og seks timer på jobb*

Doggis.no.. ditte e nytt for me så da må e vel teste d ut:)

Det går kjempebra med Lillemor, idag va vi i byen å rusla litt, men ho e så tung på labbane at e føle e må slepe ho.. litt småpinlig,hehe.. Når ho va i starten av løpetiden veide ho 6,5kg ( liten mops ) og idag veide e ho igjen og da viste vekten 8kg! E ikke rart ho e blitt så tung å løfte.. :D

Næmmen, der var jo dere og! Kjekt da! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tatjana, :rolleyes2: er da ingenting annet enn et stort smil, større enn "bare" :icon_redface:

Vel, strengt tatt er det vel latter vel? Koden på smilyen er lol, = laughing out loud. Dette er et stort smil: :)

Så jo, :lol: er gjerne mer enn et stort smil. Rett skal være rett *flir*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

kan jeg spørre om det er en spess grunn til at du satte den smilyen bak?

For et dumt spørsmål, men du skal få et svar. Det er fordi :icon_redface: kommer først opp når man trykker på vis alle.

Og fordi et valpekull er noe av det beste som finnes og de skaper mange situasjoner som fremkaller latter.

Og fordi jeg bare digger sorte Mopser. :rolleyes2:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • "Vi" er to uavhengige personer, se brevet jeg linket til for våre fulle navn, som selv ikke har hatt noen hendelser med egne hunder eller hunder jeg har hatt for trening før omplassering. Vi har kun fulgt sakene fra sidelinjen, for min del fra rundt 2010, og har gjennomgått vedtak og dokumentasjoner vi har fått fra hundeierne. Jeg skulle virkelig ønske at det var slik som du tror, men sånn er det dessverre ikke. Det er derfor vi har valgt å engasjere oss for bak dette finner man utallige døde hunder og ruinerte hundeeiere som har mistet alt de eide hvor de prøvde å redde livet til hunden sin som betydde alt for dem, men alene har de ikke hatt en sjanse mot maktapparatet som overkjørte dem på en skremmende kynisk og ulovlig måte. Hvis du har Facebook, jeg er ikke der, så er det en gruppe Hund hjelper hund hvor flere av sakene er omtalt. En hund Tonic som var i bånd hvor en unge kom løpende og tråkket ham på poten, Tonic glefset og det ble et rift i buksa til gutten, Tonic ble avlivet. Luna sitter på kennel nå hvor eier kjemper i retten, en nabo påsto Luna lagde et lite blåmerke på ham, men det finnes ingen bevis. En annen hund, Rex i bånd som forsvarte seg selv mot en løs hund som bet den, begge hundene ble skadet, men Rex ble avlivet fordi han var størst. Huskyen Luk, også i bånd, slåss med en annen hannhund og der ble Luk avlivet fordi politiet trodde en husky er større enn en tervueren. Sistnevnte hendelse har jeg beskrevet i en kommentar under dette innlegget publisert i avisa Nordlys. Saken om Milo beskrives i selve innlegget og i brevet til justisministeren. I denne videoen er Luk, Luna og Milo.
    • Hvem er "vi" i denne saken? Det har vært flere avlivingssaker de siste årene, og mange som kjemper mot. Enkelte av sakene har virket ganske urimelige, men uten å ha førstehåndskjennskap til situasjonen og saksbehandlingen så er det vanskelig å si hva som er riktig. Politiet har rutiner for dette, og jeg vil tro at det langt oftere er tilfelle at slike saker blir henlagt, enn at en hund avlives. Både på grunn av kapasitet, bevissituasjon og fakta. En avliving foretas ikke normalt etter vurdering av en enkelt saksbehandler og om de har en god eller dårlig dag. Politiet har hundekyndige folk der minst to ulike vurderer en hund før et slikt vedtak. Jeg er sikker på at noen som kjenner systemet bedre enn meg kan beskrive prosessen fra anmeldelse til potensiell avliving av hund. Likevel er politiet også mennesker med ulike meninger og motivasjoner og systemet kan svikte.  Jeg har vært på forumet her en del år nå, og kan ikke huske at noen her har fått hunden sin avlivet etter anmeldelse, selv om noen har vært borti uheldige tilfeller med bitt. Men flere av sakene som har vært i media har selvfølgelig vært diskutert her også.
    • Jeg ønsker å høre om hundeeiere her på forumet har opplevd å få sin hund avlivet etter uhell hvor saken ble anmeldt til politiet? Uansett, dette er viktig informasjon om du ikke har opplevd det - enda. Vi har fulgt en del slike saker over mange år og er sjokkerte over hvor små hendelser som skal til, et lite rift i et klesplagg eller et lite blåmerke, hunden blir omtrent alltid dømt til døden selv om den har opptrådt helt normalt i gitte situasjoner. Gjengangeren i sakene er at politi og rettsvesen helt uten kompetanse på hund bryter hundeloven, forvaltningsloven og dyrevelferdsloven for å gå til slike drastiske skritt. Nå har vi sett så mye urett er blitt begått at vi har valgt å skrive brev til justisministeren, der har vi tatt for oss den siste saken hvor hunden Milo skal avlives selv om han sto fastbundet i et bånd på ca. en meter og uten fluktmulighet bet han en unge. Det finnes sprikende forklaringer på hendelsen, men felles for de to vitnene som ble avhørt er at hundens handlinger ikke kan betegnes som uprovosert, og det var ikke flere bitt eller skadeomfang som oppfyller kravet til betydelig skade. Andre tiltak skal da etter loven prøves først, men politiet går rett til avliving som de nesten helt uten unntak gjør uansett foranledning og skadeomfang. Et fåtall, kan telles på en hånd, har hatt flaks og truffet en menneskelig saksbehandler eller noen som kan litt om normal hundeatferd, men sånn skal det ikke være at hundens liv avgjøres av hvilket politidistrikt som får saken. Brev til Justis- og beredskapsminister Astri Aas-Hansen ligger her: Vi krever at politi og rettsvesen følger loven Vil du forebygge at din hund blir neste offer for offentlig maktmisbruk anbefales det på det sterkeste å underskrive brevet. Alle kan være uheldige og neste gang er det kanskje deg og din hund det gjelder, men da er ingen der som vil kunne gjøre noe for dette er siste mulighet for å få stanset denne praksisen. Alt annet er prøvd.
    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...