Gå til innhold
Hundesonen.no

Greyhounden Nitro - nye bilder høst 2012 side 15


Recommended Posts

  • Svar 304
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da har jeg mimret litt i tråden her, og tenkt på tiden som har vært. Nitro ble 10 år i desember og har blitt en skikkelig pensjonist.  Jeg trodde jeg kom til å miste han i sommer i fjor da han plutsel

Hei igjen! Nå er det på tide med noen nye bilder! De fleste er fra i høst, og nå blir det lite bilder fremover pga mørketiden. På tur til Flekkosvatnet i høst Leke litt. Nitro elsker pinner.

Noen nye bilder fra oss. Vi koser oss masse og går masse turer i skog og mark. Nitro er med overalt, om det så er fjelltur eller båttur. En fantastik hund er han (må vel være lov å skryte litt ekstra

Posted Images

Skrevet

Ser han begynner å bli en skikkelig mann nå=) :) folk stiller nok litt forskjellig for å sjule feil og fremheve det gode på sine hunder :)

noe man lærer etter mye trening tror jeg, for jeg veit ikke svakhetene på min hund ennå, eller hvordan jeg skal sjule dem best mulig :)

Skrevet

Synes han ser flott ut! Ikke for ekstreme bakbensvinkler heller, og det er et stort pluss i min bok...

Jeg hadde gjerne sett at han hadde holdt hodet høyere. I hvert fall på en ung hund som ikke synes det er så moro å stå i ro og se pen ut, kan det kanskje være bedre å holde i båndet ved øret i stedet for å forsøke å dra hodet opp med båndet (det ser litt sånn ut på bildene). Da vil du også ha bedre kontroll på hodet hans. Da kan du også kose ham litt i munnviken - både fordi det roer hunden om den blir utålmodig, og for å få ham til å løfte hodet litt høyere for å få enda mer kos...

Håper også jeg får sett ham en gang!

Skrevet

Tusen takk for tips Bardmand! Ja stemmer at han hang litt med hodet, skal prøve med utstillingsline neste gang.

Han syns oppstilling er noe unødvendig, kjipe greier. hehe Prøver å gjøre det okei for han. :)

Vi kjæm tel Harstad i Mars (?)! :) hehe

Skrevet
Tusen takk for tips Bardmand! Ja stemmer at han hang litt med hodet, skal prøve med utstillingsline neste gang.

Han syns oppstilling er noe unødvendig, kjipe greier. hehe Prøver å gjøre det okei for han. :)

Du kan jo prøve å få ham til å fokusere på godbit også, om han da er interessert i den slags? Det er de færreste mynder som er naturlige showhunder, så alt som kan gjøre det lystbetont må brukes for det det er verdt!

Vi kjæm tel Harstad i Mars (?)! :) hehe

Hvorfor f... skal de legge alle NKK-utstillingene i Nord-Norge på vinterstid? Ja ja, om jeg ikke får helt avsmak etter Tromsø, kan det hende vi ses da!

Skrevet

Så flott han har blitt! Håper jeg får til å møte han en dag (både han og Chanti). Kanskje vi også skulle tatt turen til Harstad i mars, men det er jo langt å kjøre på vinterstid. :) Får tenke på saken (og se hvor fin Vixen blir :) ).

  • 1 month later...
Skrevet

Nitro 10 mnd:)

nitronovemb.jpg

Dette ble tatt i hagen. Syns det ble litt fint med fargene :rolleyes2:

nitronovemb1.jpg

Hvorfor løpe når man kan kjøre? :ahappy: Fra tidligere i høst.

bad.jpg

Han er fortsatt ikke blitt kjønnsmoden, for Chanti flørter med han for tiden og byr seg fram, men han skjønner ingenting :) Vi er bare glad til vi! Det kommer nok fortere enn vi aner.

Trener litt lydighet med han. Nå går det i sitt og dekk i lengere enn 2 sekunder.

  • 1 month later...
Skrevet

Igår ble Nitro snusken 1 år! :D Han begynner å bli stor gutt nå! Men fortsatt like barnslig og teit som vanlig :getlost:

Han er så snill og god, skikkelig snill. Og sjarmerende. Sukk det er så dumt at ikke dere kunne sett han i virkeligheten, for det blir overhodet ikke det samme på bilder!

Vi gleder oss til neste år, hvor vi skal prøve oss mer i ringen.

Fikk noen herlige bilder av han fra 2 dager etter at han kom hjem til oss:

:ahappy: trenger vel ikke si noe?

nitrovalp2.jpg

nitrovalp.jpg

nitrovalp3.jpg

Tatt forrige helg:

nitro1.jpg

godjul.jpg

Gratulerer med 1 års dagen vår kjære snille voffseloffs! Håper vi får maaange fine år videre!

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...