Gå til innhold
Hundesonen.no

Aussien Missnutts Amazing Ki


Stinebolset

Recommended Posts

Skrevet

Nå er vi i 2009 og Ki har blitt 4 mnd og 2 uker gammel.

Her kommer noen bilder fra han var 4 uker til 4 mnd.

4uker27sept.jpg

4 uker gammel hos oppdretter i Sverige

8uker26okt.jpg

8 uker gammel og på stranda 26.10.08

051108.jpg

9 uker 05.11.08

november.jpg

11 uker 20.11.08

121208.jpg

14 uker 12.12.08

131208.jpg

14.uker 13.12.08

desember.jpg

25.12.08 Vi har begynt å trene fram mot første utstilling 31.januar 2009

Skrevet
Ja, det hadde vert moro å treffes IW ;)

Hele gjengen med de gale aussiene :) haha

åååå, meg vil og!

Nydelige Ki! Har ventet på bilder ;) Og det der med gjerdet, det var virkelig flott altså!

Skrevet
åååå, meg vil og!

Nydelige Ki! Har ventet på bilder ;) Og det der med gjerdet, det var virkelig flott altså!

Du er i mindretall, så da er det du som må reise :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Herlig og supersøt liten hund! :)

Men.... :lol: Ventet så at noen andre skulle spørre, men... Hvorfor har han ikke hale? *føle seg dum*

Skrevet
Genene som gir merlefarger kan gi stumphaler/halve haler også. Det er helt vanlig på aussien :ahappy:

Tror det er et eget gen som gir stumphalene da, må huske på at aussier kan ha stump selv om de ikke er merlefargede vet du :flowers:

*host* My *host*

EDIT: Og Ki er søøøøt som alltid, men syns doggis kan få se nye bilder snart vi og :angel:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Nå har Ki blitt 5 mnd og vi var på vår første utstilling 31.januar 2009.

Vi nådde ikke konkurransen, man var heldig å få en kritikk alikevell :rolleyes2:

DSC_9902.jpg

Her er kritikken hans:

5 mnd gammel hann av meget god type.

Velformet maskulint hode.

God manke/sterk rygg med gode kroppsforhold.

Meget velutviklet bryst.

Vidtrekkende bevegelser.

Møtte desverre for sent.

Serdeles velgående.

NYE BILDER:

DSC_9863.jpg

DSC_9802.jpg

DSC_9883.jpg

DSC_9907.jpg

DSC_9910.jpg

DSC_9928.jpg

DSC_9940.jpg

DSC_9888.jpg

DSC_9898.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...