Gå til innhold
Hundesonen.no

Vi som liker blekk!


Recommended Posts

Skrevet
Da jeg tatoverte meg fikke meg ein del ja å nei regeler, en lapp med rutiner og greier. Sånn vakse den 4-5 ganger til dagen me lunkent vann og smøre den med krem, skulle aldri bli tørr o.s.v. Har andre også fått slike, og følger dere de til punkt og prikke?

Jeg fikk liste med "dos and don'ts" begge gangene jeg tok mine. Garantien jeg fikk var at hvis jeg fulgte listen med vask og smøring og beskyttelse mot sol den første tiden fikk jeg gratis oppfarging dersom det skulle vise seg at fargen "ble borte" på deler av tatoveringen når den var ferdig grodd.

  • Svar 1.4k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da er jeg ferdig og fysj det var vondt på slutten. Tårene bare rant og heldigvis kom min snille stedatter til unnsetting og fant frem bedøvels spray til meg. Det tok ca 4 timer og nå er jeg sliten git

Herreeeeeeee! Har glemt å poste den her! Sorry! JEG ELSKER DEN! Verdt turen, pengene, ventinga, alt! Verdens flotteste folk på studioet, og verdens fineste tatovering!

Da er jeg offisielt ferdig med sleeven! Her er bilde tatt rett etter hun var ferdig, og som dere ser så tatoverte hun ved underarmen min  Er grisefornøyd!   Edit: allons-y er skrevet i @ingv

Posted Images

Skrevet
Jeg fikk liste med "dos and don'ts" begge gangene jeg tok mine. Garantien jeg fikk var at hvis jeg fulgte listen med vask og smøring og beskyttelse mot sol den første tiden fikk jeg gratis oppfarging dersom det skulle vise seg at fargen "ble borte" på deler av tatoveringen når den var ferdig grodd.

Ja, det sa de til meg også. 1 år, med gratis farging om det skulle trengs.

Skrevet

Nei, men det kan jo hende at de ser forskjell på en tatovering du har tatt godt vare på i grofasen og en som tilfeldigvis har fått en liten betennelse (f.eks. pga møkk som har blitt med nåla)... Ikke vet jeg...

Skrevet
Det får vente til jeg kan ta bilder i dagslys og uten blitz.

Hmm det er litt rart da? Min klør mindre og mindre etterhvert som ukene går. Men jeg har også meget sensetivhud (atopisk eksem). Så jeg forventer lang gro tid.

Ja, merkelig i grunn... men er jo bare å leve med den, er ikke enkelt å gjøre om på det heller :rolleyes:

Bildet er tatt på kvelden den dagen jeg tok den, så bildet er ikke akkurat det beste. Men tror ikke jeg har noen flere...?

Fiiine lille panteren min, mange som ser den for første gang som tror det bare er en hvilken som helst tattovering, men det er det ikke, den har så absolutt en betydning for meg.

Tattisenmin1.jpg

Så fin... sånn har jeg også :) Med små forskjeller som kommer av forskjellige tattovører...

  • 2 weeks later...
Skrevet

Tok min i juli 08 og er veldig glad i den. Planlegger for tiden min andre tattovering (som skal tas på et litt lurere tidspukt enn midt på sumaren :rolleyes: )

Har visst ingen ferske bilder av den men her er et tatt noen dager etter:

IMG_1781.jpg

  • 2 weeks later...
Skrevet

Svært da så mange doggiser med tattoo! Har selv en, på fotplaten.. der er det 5 poteavtrykk som symboliserer TINKA (5 bokstaver).. vurderer å få skrevet navnet hennes der nede også eller noe, men er ikke helt sikker.

Men skal definitivt få tatovert henne i farta et sted på kroppen, kanskje på siden av magen? Tenker et slags løpebilde! *drømme!*

Finner forresten ikke noe bilde akkurat nå, og kameraet er i ustand!

  • 1 month later...
Guest Jonna
Skrevet
Vet at jeg drar opp tråden lovlig sent her, men sa for en stund siden at jeg skulle legge ut tatoveringen jeg tok i oktober, så slenger den ut her nå :)

post-1314-1241426819_thumb.jpg

Stilig!

Selv føler jeg meg klar for enda en og har begynnt søken igjen. Sist jeg begynnte å lete etter motivet tok det meg 8år, men når jeg fant det, ja da viste jeg at det var det jeg hadde letet etter i alle år.

Jeg kjenner litt at den blomsten jeg tok er "stilen" min. Mye farge, litt realistisk men samtidig fantasi.

Uansett blir det ikke tattis på meg før til høsten/vinteren. Da jeg ikke vil ha dem i sollys på 6 mnd.

Skrevet
Stilig!

Selv føler jeg meg klar for enda en og har begynnt søken igjen. Sist jeg begynnte å lete etter motivet tok det meg 8år, men når jeg fant det, ja da viste jeg at det var det jeg hadde letet etter i alle år.

Jeg kjenner litt at den blomsten jeg tok er "stilen" min. Mye farge, litt realistisk men samtidig fantasi.

Uansett blir det ikke tattis på meg før til høsten/vinteren. Da jeg ikke vil ha dem i sollys på 6 mnd.

Brukte ganske lang tid på å få satt sammen den tatoveringen her også... Grublet lenge, og lappet sammen noen setninger i bibelen, fikk en tolk til å oversette, og en skriftoversetter til å skrive den ned. Det å finne skrift type og hvor stor den skulle være var vel det verre egentlig.. Skulle egentlig bare ha den 10 cm lang og 0,5 cm bred fra halsen og ned.

Driver å tegner og setter sammen en ny en som jeg skal ha på høyre siden av ryggen min nå, men tenkte å ta den i september månede pga sol lys.

Hva har du tenkt deg??

Guest Jonna
Skrevet
Hva har du tenkt deg??

Litt usikkert enda. Jeg vil ha masse farge, det liker jeg. Men jeg vil også ha det litt "kunstnerisk". Jeg liker at motivet er realistisk med litt "fantasi". Vanskelig å forklare egentlig.

Jeg vil ha ett kunstverk, noe ikke andre har og som har en betydning for meg, som KAN syns i motivet for andre også.

Største problemet mitt er at jeg liker størrelse. Jeg er ingen fan av små tattiser, og da krever det mye mer av motivet egentlig.

Skrevet
Tok min i juli 08 og er veldig glad i den. Planlegger for tiden min andre tattovering (som skal tas på et litt lurere tidspukt enn midt på sumaren :rolleyes: )

Har visst ingen ferske bilder av den men her er et tatt noen dager etter:

IMG_1781.jpg

hvorfor bør en ikke ta tattis på sommeren?

Skrevet

Det er fordi tatoveringen er som et åpent sår, og når det har grodd er det som et arr, arr blekes eller endrer som kjent farge i sollys. solen vil ødelegge fargen i tatoveringen, og gjøre den blass (skjer seff ikke alle). Det er derfor lurt å ikke ta tatovering på sommer'n eller våren. salt og klorvann er pga bakterier i vannet, og disse vil man ikke ha i "såret", da det kan gi infeksjon og dermed forringe resultatet.

Anbefaler uansett å bruke solkrem med høy faktor minst det første året etter å ha tatt tatovering, for å kanskje forhindre at tatoveringen blir blass.

Skrevet

Jeg har opp til flere,viktig for meg at di betyr noe å at di er så fine at jeg er stolt over dem og ikke trenger å skjule dem...

Nest siste jeg tok...skal forandre litt på den,med bla skyggelegging å så skal jeg ha stjerne dryss i fra bak øret og nedover,det er navnene på ungene som står under

post-2033-1241812155_thumb.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
    • Det er sikkert mer enn nok folk som stiller slike spørsmål, men den som intet våger intet vinner 😇 Jeg skal i løpet av de neste par årene få meg en ny hund, men sitter veldig fast når det kommer til valg av rase.. tidligere har jeg hatt Cardigan Welsh Corgi (fikk henne da hun var nesten 10, så ikke full erfaring her) og Storpuddel fra en oppdretter jeg ikke var helt fornøyd med (jeg ba om en rolig og stabil hund jeg kanskje kunne bruke som besøksvenn, fikk en stresset type som hun ville jeg skulle bruke til agility. Da det viste seg at jeg ikke kunne tilby ham en rik nok hverdag som enslig person i leilighet var hennes råd "legg ham ut på Finn). Jeg har noen ønsker til hund:  * Ikke en utpreget varsler. Vi blir to som er relativt sensitiv for lyd, så mye piping og bjeffing inne orker vi ikke.  * Lettrent hund som jeg kan trene lydighet med. Storkoste meg med puddelen og han ga meg mye suksess og mestring, dette vil jeg ha mer av.  * Stabil mentalitet med mulighet til å sitte i ro ute. Dette hadde ikke puddelen. Han er nå snart 6 år gammel og i nytt hjem, men kan fremdeles ikke stå i ro ute uten å få meltdown. Inne var han helt nydelig.  * Energi til trening, men tåler noen dager innimellom med mindre aktivitet. * Ok størrelse, helst rundt medium/"normal" størrelse et sted. Ønsker lydighet og kanskje sykling innimellom, men ikke så stor at den ikke kan være med overalt ellers (som ut i kajakk, kanskje). * Mulighet for å bo med katt uten at det skal være en reell risiko for at jaktinstinkt tar over.. Har vurdert å gå over til tispe etter dramaet med puddelen. Det virket som det slettes ikke var uvanlig med disse litt høyspente guttene som endte opp med å omplasseres fordi de ble "for mye" og jeg har ikke lyst til å gi gjennom det igjen. Har vurdert puddeltispe, feks. Corgien min elsket jeg, men de beina var utrolig upraktisk innimellom..
    • Ingen av dem. Oslo Hundeskole har veldig mange instruktører, og de velger selv metode. Det betyr at du ikke vet på forhånd om de bruker straff og gammeldagse metoder eller 100% positivt med bare belønning. Norges Hundeskole har jeg ikke noen nyere erfaring eller kunnskap med. De har pleid å være helt ok, men også hatt bruk av straff og korreksjon. Hvis du er på den siden av byen kan jeg anbefale Smarthund som har kurs på Fornebu, eller Din Beste Venn på Høvik. De har flinke instruktører og bruker bare positive metoder.
    • Heisann!  Vi venter på valp og jeg har veldig lyst til å gå valpekurs (potensielt også flere kurs) - vi holder til på Østlandet, like utenfor Oslo. Av de som dukker opp når jeg googler er Oslo Hundeskole og Norges Hundeskole. Begge har avdelinger ved Asker og Bærum som er det som blir mest aktuelt for vår del. Vil noen komme med tips til hvilken vi bør velge? Har du personlig erfaring eller preferanser? 😊 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...