Gå til innhold
Hundesonen.no

Her slår prinsen jakthunden


Papillon

Recommended Posts

Skrevet

lenge leve gammel jegerfiff!

Glad jeg ikke kjenner noen jaktfolk som slår bikkja med kjepp... det er liksom intent god argument for det. var det slosskamp så er situasjonen spesiell, men finnes fortsatt andre teknikker en stokk...

Skrevet

slosskampen var nok forut for bildene. to hunder som sloss er ikke så spennende, en prins som slår hunder derimot er actionstoff for avisene;)

Skrevet

De sloss vist ikke men de "kranglet" om en fasan han hadde skutt. Tenker han slo til ikke for å dele bikkjene men for at de ikke skulle rive i filler fasanen>< Uansett er det UAKSEPTABELT å slå hunden sin. Uansett grunn. punktum

Skrevet

Slike bilder sier ingen ting. Jeg så nettopp et bilde av Margrete (tror jeg det var) som "slo" hunden sin! (Var det 2ne som hadde tatt det tro?)

Kan godt hende at denne Edvard slår hundene sine hver dag for alt jeg vet, men sånne bilder er ingenting verd i seg selv.

Skrevet
Slike bilder sier ingen ting. Jeg så nettopp et bilde av Margrete (tror jeg det var) som "slo" hunden sin! (Var det 2ne som hadde tatt det tro?)

Kan godt hende at denne Edvard slår hundene sine hver dag for alt jeg vet, men sånne bilder er ingenting verd i seg selv.

Helt enig. Man ser jo ikke at han faktisk slår hunden.

Skrevet

om en slåsskamp er årsaken til at han slår hundene så er det jo litt voldsomme reaksjoner fra media og folk? jeg lot en gang være å slå to kamphaner (alaska husky med mye fuglehundblod) som sloss (til tross for at eier sa at om slåsskamp oppstod måtte jeg slå hundene med en kjepp om nødvendig). jeg forsøkte i stedet å dra hundene fra hverandre- Resultatet var at den ene måtte sys.

Skrevet
Slike bilder sier ingen ting. Jeg så nettopp et bilde av Margrete (tror jeg det var) som "slo" hunden sin! (Var det 2ne som hadde tatt det tro?)

Kan godt hende at denne Edvard slår hundene sine hver dag for alt jeg vet, men sånne bilder er ingenting verd i seg selv.

2008_12190006.jpg

Jeg har forresten slått to hunder som bulket sammen med skistav jeg. Prøv å skille to hunder alene med en kroppsvekt på rundt 20-25kg som mener alvor. Og ja jeg "jaget" den ene, akkurat som Edvard, for at den ikke skulle fly på den andre igjen. (og tilsammen sydde dem vel godt over 50 sting, ene øret var nesten revet av også. Jeg slå heller enn å stå å se på slikt)

Skrevet
Prøv å skille to hunder alene med en kroppsvekt på rundt 20-25kg som mener alvor.

35kg, det gikk, men jeg ble bitt på låret... såkalt "streifbitt" :lol: (lite altså)

Å skille hunder med å fysisk gå inn selv er farlig, da heller slå med noe...

Ikke verd å bli skammbitt i ansiktet å merket for livet for å skille to hunder...

Jakthundene hans ikke klarer å sammarbeide i apporteringen, kan jo skje alle, men det får da være grenser for å jage hund med kjepp..

Skrevet
35kg, det gikk, men jeg ble bitt på låret... såkalt "streifbitt" :lol: (lite altså)

Å skille hunder med å fysisk gå inn selv er farlig, da heller slå med noe...

Ikke verd å bli skammbitt i ansiktet å merket for livet for å skille to hunder...

Jakthundene hans ikke klarer å sammarbeide i apporteringen, kan jo skje alle, men det får da være grenser for å jage hund med kjepp..

Når jeg tenker meg om så var det nok 30-35kg som er mer korrekt i den ordentlige bulken jeg har skilt, det var en stor labbis hannhund og en Schäfer hanhund.

Nei jeg går heller ikke imellom to hunder som sloss alene, har sett resultater av det på 2 personer. En av dem mangler to fingrer den dag i dag.. Så jeg slår heller, så får bikkjene sy litt, dem "tåler" tanna bedre enn min hud.

Skrevet

Prinsen gir to slossende hunder noen rapp med en stokk, og verden går av hengslende pga dyremisshandling. Og så gir man blaffen i alt det den vanlige mannen i gata gjør, trass i at dette er ganske mange ganger verre enn et par rapp med en stokk. :rolleyes:

Skrevet

Må nesten le av folks reaksjoner på sånt. Dersom hundene sloss, er det bedre at de får skade hverandre alvorlig/drepe hverandre, heller enn at han gir dem noen rapp med en stokk til de skilles, og så flyr etter den ene for å passe på at den ikke flyr på den andre igjen? *oppgitt*

Uansett, selvfølgelig skal man ikke slå hunden sin, dersom man kan unngå det. Men må man, så må man. Jeg hadde ikke hatt NOEN reservasjoner mot å smelle til to hunder som sloss, dersom de ikke reagerte når jeg skreik til dem(det er det jeg alltid gjør først, med det være seg hester, katter, hunder eller whatever, som sloss).

Jeg hadde heller ikke hatt noen reservasjoner mot å smelle til en hund som holder på å riste ihjel en katt, en hest som holder på å løpe meg ned, e.l. Selvfølgelig, om jeg vet at dyra kan takles på en annen måte, med å snakkes til, eller gis signaler til på annen måte(håndkommandoer e.l.), så er det jo noe annet, men hvis de ikke reagerer på det, eller jeg ikke kjenner dyra, så sender jeg heller inn en kjepp mellom to sinte dyr, enn min egen hånd, som for det første kan skades mye mer, for det andre, ikke får påvirket dyra på samme måte i det hele tatt.

Edit: Så på bildene på Daily Mail nå, ser jo ikke annet enn at han skremmer hundene. Skulle tro at hvis han slo løs på hunden, ville den ha løpt lenger unna litt fortere kanskje, før han rakk å ta et nytt slag? :lol:

Skrevet

Helt enig med Nirm. Utrolig hvor amokk verden går pga mediastoff. Glad ikke jeg er kjendis for da hadd jeg vel vært på forsiden pga dyremishandlig jeg også. Mye kan fremstilles i media og bilder blir brukt og lagt fortellinger til. Har dere ikke sett hotell cæsar. *ler*

Klart, er ikke bra hvis han slår hundene med stokker til vanlig, men man vet jo ikke.

Skrevet
Prøv å skille to hunder alene med en kroppsvekt på rundt 20-25kg som mener alvor.

Jeg sier som Tore, at jo, det har jeg prøvd, og vel så det. Jeg har skilt to trekk-vorstehre på minst 30 kg hver, men jeg var selvsagt sjeleglad da det endelig kom hjelp slik at jeg slapp å sitte og holde de fra hverandre, for det var sinnsykt tungt. Har ellers skilt flere hunder, og mye større hunder enn det, og da gjør man ganske enkelt hva man må, om det er å slå, sparke, løfte etter diverse kroppsdeler eller bruke en pinne for å skille de. Heldigvis har ingen av de slåsskampene jeg har opplevd endt med alvorlige skader, kun et øre som har blødd litt.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
    • Å, så herlig! Jeg har siklet på den rasen innimellom. Arbeidshund med en del vokt, jeg har hørt den beskrevet som en blanding av rottweiler og berner sennen? Håper du poster her og oppdaterer, veldig spennende!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...