Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilken farge på aussien ville du hatt?


Poter

Hvilken farge på aussien ville du hatt?  

104 stemmer

  1. 1.

    • Svart
      1
    • Svart og tan
      3
    • Svart tofarget (bicolor)
      6
    • Svart trefarget (tricolor)
      8
    • Rød
      1
    • Rød og tan
      3
    • Rød tofarget (bicolor)
      2
    • Rød trefarget (tricolor)
      8
    • Blue merle
      7
    • Blue merle og tan
      8
    • Blue merle og hvit
      15
    • Blue merle med hvit og tan
      18
    • Rød merle
      4
    • Rød merle og tan
      3
    • Rød merle og hvit
      7
    • Rød merle med hvit og tan
      10


Recommended Posts

  • Svar 91
  • Created
  • Siste svar
Jeg synes stump er penest og mest praktisk. Arn har lang hale og det er titt og ofte han kommer logrende forbi stuebordet og en gang dyppet han halen ned i tekoppen og sprutet innholdet ut over sofaen, veggen, stolen, tv`en og sjenken *ler*

Vi har et veldig lavt salongbord, og begge hundene har viftet diverse drikkevarer utover, samt knust noen glass :rolleyes:

Generelt liker jeg helt klart lang hale best, men aussien er en rase som kler stump best :brr:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Stemte på svart tricolor, men liker godt svart bicolor også.. skulle jeg hatt en aussie tror jeg ikke det hadde spilt så stor rolle for meg med halelengden..

Nei, det er jo klart, man velger jo ikke (bør værtfall ikke!) ut fra farge og halelengder :)

Selv syntes jeg det var SÅ rart med hunder uten hale første gang! Nå i etter å ha hatt to hunder med stump, blir jeg nesten litt fornærmet når noen sier at de ikke har hale, den er bare kort, for svingende :) I USA hvor rasen kommer fra, er det vanlig å kuppere halen, så for meg og mange flere blir den originale aussien den med stumphale. Nå har jeg en med lang og har lært meg å sette pris på den også :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg synes stump er penest og mest praktisk. Arn har lang hale og det er titt og ofte han kommer logrende forbi stuebordet og en gang dyppet han halen ned i tekoppen og sprutet innholdet ut over sofaen, veggen, stolen, tv`en og sjenken *ler*

....og noen ganger slukker man te-lysene med halen og da lukter det litt rart etterpå <_<

Hvis jeg skulle hatt Aussie, ville jeg rett og slett hatt Blondie. Det er noe med uttrykket hennes :)

Meeeen, i utgangspunktet så liker jeg ikke hunder som er "rotete" og flekkete i farger og tegninger, i tillegg så liker jeg at hunder har markerte øyne og snute - så jeg vet rett og slett ikke!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

....og noen ganger slukker man te-lysene med halen og da lukter det litt rart etterpå <_<

Hvis jeg skulle hatt Aussie, ville jeg rett og slett hatt Blondie. Det er noe med uttrykket hennes :)

Meeeen, i utgangspunktet så liker jeg ikke hunder som er "rotete" og flekkete i farger og tegninger, i tillegg så liker jeg at hunder har markerte øyne og snute - så jeg vet rett og slett ikke!

Blondie? Er ikke det en Dvergschnauzer da? :)

Du mener ikke Bridie? :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Blondie? Er ikke det en Dvergschnauzer da? :)

Du mener ikke Bridie? :)

Blondie til MartineH (bilde fra www.hundene.com )

juleforside08.jpg

Før syntes jeg ikke stump var noe fint, nå digger jeg den lille knerten som logrer nesten livet av seg bak der. Praktisk!! Den får jo aldri dunket borti noe. Siri har vel ett ekstra ledd, så den er vel ikke helt "ekte" stump :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Blondie til MartineH (bilde fra www.hundene.com )

juleforside08.jpg

Før syntes jeg ikke stump var noe fint, nå digger jeg den lille knerten som logrer nesten livet av seg bak der. Praktisk! Den får jo aldri dunket borti noe. Siri har vel ett ekstra ledd, så den er vel ikke helt "ekte" stump :)

Åja. Visste ikke om den :)

Hvorfor har noen aussier stump og andre ikke? :closedeyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Aussier kan ha alle halelengder fordi det er et eget gen som gir stumphaler, så når en aussie med lang hale og en aussie med stumphale parres vil valpene få begge genene - dvs. vil det bli varierte halelengder i kullet. :)

Halv hale er like mye stump som en 2cm kort stump, for det er samme genet som gir begge halelengdene - de er bare litt forskjellige i lengde. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har alltid foretrukket hunder med hale, men når Eros var her så var det jo nesten ikke noe søtere enn den lille stumpen som logret febrilsk bak der :) hehe. Men syns fortsatt hunder uten "rotete" farger og med hale er finest (men har ikke noe å si i et evt valg av hund :o)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Tiden flyr og lille bebbisen blir snart året. 😱 Hun er fremdeles kanskje 6mnd i sitt eget hode da. 😂 Dagens agenda så slik ut 😴 etter å ha trent litt på fokus med bestekompis whippeten Leo som distraksjon, og så gått ett spor i nytt terreng etter en god times pause i bilen. 😁    Tidligere i mars når vi passet på ett lite småbruk. Fant en fin foss!   et par fra den lille uka vi hadde snø her sørvest. 😂
    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...